Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen az a bulémia?

Mucus98 kérdése:

Milyen az a bulémia?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Bulémia (bulímia,falánkság)


Mély lelki válságban előforduló, kórosan fokozott étvágy, amely csupán táplálkozással nem csillapítható. A betegek gondolatai szinte kizárólag az evés körül forognak; ez jelenti életükben az egyetlen megnyugtató eseményt. A beteg gyakran hányással könnyít magán. Az evés és hányás ismétlődése erős szégyenérzettel párosul, ezért megpróbálja eltitkolni. A kívülálló számára ez táplálkozási zavar szinte észrevehetetlen, mert bár a betegek képesek akár napi 30 000 kilokalória bevitelére is, tartják a súlyukat. A hányások súlyos, akár életveszélyes károkat is okozhatnak a szervezetnek a tápcsatorna és a gyomor idült gyulladása, kiszáradás, a só- és vízháztartás felborulása, valamint a nyomelemek és a vitaminok kiürülése miatt."

2012. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem bulémia, hanem bulimia. Az illetőre falásrohamok jönnek, de nem akar meghízni, ezért hánytatja magát, hogy tovább ehessen. Mondjuk ez azért bonyolultabb. Google a barátod. [link]
2012. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írom:


Éhes vagyok, így enni kezdek. Nem tudom, mit kéne, de ott a mézeskalács. Na, jó, egyet megeszek. Kicsit csoffadt, ezért mikró, meg ízetlen, így nutellát is teszek rá. Ezt három másik követi. Isteni ez a nutella, csak eszem és eszem, egyik kanállal a másik után. Hoppá, már majdnem negyed üveg elfogyott. Befejezem, mert a többiek mit szólnak.

De még kajás vagyok... mit egyek... hm, kakaópor, 4-5 kanállal csak úgy nasinak. Szomjazok, megvan! Egy deci forró tej. De ez így olyan snassz, na, jó, legyen még egy deci, 7 teáskanál kakaóporral. Nyami. Kezd fájni a gyomrom, de még-még-még! Ennem kell! Még két kanál kakaópor. Isteni... rosszul vagyok, de muszáj, remegek, ha nem kajálhatok.

Meglátom a kakaós csigát, felezem. Túl hamar eltűnt, még egy kicsit... közben a teába kortyolok, ami savanyú. De van még csiga, még két részt letekerek. Már nagyon fáj a gyomrom, pokol, de ott a csiga, meg a tea. Ismét kortyolok, aztán tömöm rá a csigát... nem látok, nem hallok, már a kaja ízét sem érzem, csak az őrült késztetést, h zabáljak, mint egy állat. Halványan jön az undor, h mit művelek, de nem érdekel. Nem tud érdekelni. Már iszonyatosan nagy a hasam, úgy, érzem kiszakad. Muszáj elmenni.


Erőlködés, aztán minden jön kifelé. Bűntudat, hányinger, émelygés. Szégyen. Ocsmány, undorító disznó voltam, de holnaptól megváltozok. Holnaptól nem lesz zabaroham, de komolyan.


Éhes vagyok, így enni kezdek. Csak egy kocka csokit, amit követ a maradék fél tábla...


Nekem ez volt tegnap délután. :(

2012. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-dik válaszoló nagyon érzékletesen leírta. És remélem segítséget kér, és meggyógyul!
2012. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
*Bulimia, és ez egy betegség. Hasonló az anorexiához, ennél is a betegségben szenvedőnek testképzavara van, vagy/és nincs megelégedve az alakjával. Viszont az anorexiásokkal ellentétben, akik éheztetik magukat, ők nem tudnak ellenállni az ételnek (sok esetben a bulimiát nagy elhízás előz meg, ezért IS lesznek bulimiások...), és inkább meghánytatják magukat, de ez gyakorlatilag ugyanolyan, mintha nem is ettek volna. Lesoványodnak, megindulnak a szervezetükben visszafordíthatatlan folyamatok...nem beszélve arról, hogy a gyomorsav (a hánytatásnál) szétmarja a gyomrukat, a torkukat, hangszálaikat. Na meg aki hánytatja magát, általában ledugja az ujját, vagy valamit a torkához, hogy ettől hányjon. Viszont egy idő után megszokják ezt az érzést, és már nem kezdenek hányni tőle, így hát egyre hátrébb mennek...sokszor előfordul olyan baleset, hogy a beteg torkán lecsúszik a kanál, és megfullad...Borzalmas betegség, amit csak szakorvos tud kezelni. A visszaesés pedig elég könnyű sajnos :/
2012. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!