Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ismeri valaki a WW (pont)...

Andizsuzsi kérdése:

Ismeri valaki a WW (pont) diétát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

azmegmármimegint?


Waló Wilág diéta? Ja, ahol mindenki meghízik? Azt nem szeretném megismerni:)

2012. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Weight Watchers
2012. febr. 6. 14:43
 3/4 *gin* ***** válasza:

rágugliztam. egyetlen hatalmas bökkenőt látok benne. ugye senki nem gondolja, hogy egy 180 centis 68 kilós nőnek ugyanannyi túlsúlya van, mint egy 155 centis ugyanekkora tömegűnek?

még egy érdekes dolog: miért jön a BMI-vel? mindenki tudja, hogy 170/68 lány ugyanúgy lehet izmos és formás, mint löttyedt zsíros is.

a harmadik problémám vele, hogy egyes ételeket 0 pontnak ír, de ezekben is van kalória! jó nyilván ezekkel nehezebb túllépni a szükségleted, de én személy szerint 1 étkezésre lazán megeszek 30 deka mexikói zöldségköretet (ami ugye 0 pont), és ebben azért ott figyel 10 dekánként 140 kcal.

ezen kívül a minőséget teljesen figyelmen kívül hagyja.

a legnagyobb átverés, hogy odarakja a rántott halat 12 pontért, és tudom, hogy lesz olyan, aki napi 2 szeletet bevág belőle körettel és azt hiszi, hogy ő milyen sokat tett a diétájáért.


szóval összességében millió sebből vérzik a rendszer. hogy hasznos-e? attól függ, honnan indul az ember. én már több mint fél éve életmódot váltottam, és elkezdenék így enni... hát nincs kizárva, hogy szép kis izomleépülést eredményezne. viszont Mari néni a boltból a 120 kilós feleslegével jobban jár ezzel mint bármelyik nőklapja sztárdiétával, ez tény. aki viszont ilyen túlsúlyos, az miért pont ezt a rendszert bírná?


és még egy utolsó megjegyzés: a honlap címe. gyorsfogyokura.hu most ez komoly?? az a jó, ha lehetőleg nem gyors, és nem is fogyókúra.

2012. febr. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Gin!


Nagyon szépen köszönöm, hogy utána kerestél. Bocs, hogy csak most válaszolok, egyszer már írtam egy szép hosszú választ, aztán közben megszakadt a net, és huss, elszállt. Most újra nekifogok.

Én nem ismertem azt az oldalt, amit te linkeltél, tökéletesen igazgad van, ilyen oldalakat én meg sem nyitok. (gyors fogyás) Van egy gportálos oldala, én ott nézegettem. A BMI-re való megjegyzéseddel is egyetértek, az eredetiben nem kell számolni BMI-t. Viszont tény, hogy sem a magasságot, sem a nemet nem differenciálja, gondolom átlag magasságra lett kitalálva. Ezt viszont könnyedén át tudom hidalni, kiválasztom a saját súlyomnak megfelelőt, aztán 2-3 hét alatt kiderül, hogy jó-e. Ha nem, akkor tudom, hgy merre kell korrigálnom.

A zöldségeknek azért nincs pontértéke (ami nem egészen igaz, mert a kukoricának, krumplinak, borsónak van), hogy minél több zöldség evésre inspiráljon. Ha valaki ragaszkodik hozzá, beleszámíthatja a napi pontértékébe, van a neten kalkulátor, ahova a kcal-t, a zsírt és a rostot kell beírni, ennek alapján számítódik az étel pontértéke. És a pontos képlet is meg van adva, aminek alapján internet nélkül is kiszámolható. Az alapelvek közé tartozik, hogy minden nap ajánlott megenni 2 adag fehérjét, illetve 4-5 adag zöldséget és gyümölcsöt. Zöldség-gyümölcsnél 1 közepes almának megfelelő mennyiség jelent egy adagot, húsnál egy tenyérnyi. Ajánlott minden nap sportolni valamit, amit pontlevonással "jutalmazunk". Megpróbálom, aztán meglátom, hogy működik:)

2012. febr. 9. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!