Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bánatomban eszek?!

Bánatomban eszek?!

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? Ha bánatos vagyok, szomorú, dühös, egyszóval rossz hangulatom van, eszek. És ilyenkor nem a minõség számít, hanem a mennyiség. Pl. tegnap képes voltam megenni egymás után egy fél pizzát, 2 szendvicset, és három vastag szelet kalácsot pudinggal... Ez borzalmas így leírva, ráadásul ha még lett volna más is, azt is biztosan megettem volna. Kérlek segítsetek, hogyan tudnék ezen változtatni, emiatt az elmúlt fél évben már 10 kilót híztam. 15/L
2012. febr. 9. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van néha ilyenem. Vagyis volt, bár nem ennyire drasztikus. Próbáld helyette lefoglalni magad, olvass egy jó könyvet, menj el sétálni vagy valami. (filmet nem ajánlom, mert közben én pl. szoktam nasizni) Ha mindenképpen szeretnél ilyenkor enni készíts magadnak egy gyümölcs salit, a készítése közben talán le is nyugszol egy kicsit és nem hizlal. A lényeg, hogy akármilyen sz*r hangulatod is van, NE legyél teljesen felelőtlen ilyen téren. :)
2012. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első körben próbálj meg rendszeres étkezni, tehát naponta legyen három főbb étkezés meg közöttük két kisebb. És ne egyél sokat, de pont annyit, hogy egyik és másik között ne nassolj.

Ha ezen javítasz, máris kevésbé leszel arra hajlamos, hogy egymás után mindent összeegyél, habzsolj. (Tapasztalat, hogy ha reggelizek, de nem tízóraizok egy almát, délután négykor, mire hazaérek az egyetemi előadásokról, betolom az egész hűtőt. Ha kis dobozban viszek kis adagot és azt megeszem, máris jobb.)


Aztán.. azt írod, "nem a minőség számít, hanem a mennyiség". Ezen annyit lehet segíteni, hogy megválogatod, miből eszel sokat. Valahogy, mégis. Egy nagy joghurt elég laktató tud lenni, ha komótosan kanalazgatod. És még egészséges is.

A három szelet lekváros kalács helyettesíthető pl. két szép szál sárgarépával (lereszelheted, és ha nagyon kívánod az édeset, hozzáadsz egy-két teáskanál mézet) és hasonló egészségesebb mindenfélével. Hm?

(Legalábbis én nagyon jól el tudok szórakozni ezzel. :))


Ja és még valami!

Egyél lassan. Ne két perc legyen pár falat, hanem akár 10 perc. Étkezés alatt az agy nem kapja meg rögtön az információt, el kell telnie egy kis időnek a teltségérzethez. Ha gyorsan betolod az ételt, nem adsz időt az agyadnak, hogy jelezzen, kér-e még és ha igen, mennyit: így aztán kontroll nélkül kezdesz tovább enni. Csak óvatosan!

Ha otthon vagy, teríts meg szépen. Legyen az étkezés szertartás! Ne vidd be tálcán a gép vagy tévé elé (ki hogy szokta stb.) az ennivalót! Az is arra ösztönzi az embert, hogy mértéktelenül egyen, miközben oda sem figyel.

2012. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni ilyenem. A fentiekkel egyetértek, bár néha ezek a dolgok sem gátolhatják meg a bekajálást... :(

Ami nekem segíteni szokott:

-ha rossz kedvem van, kajálás helyett tornázok vagy kimegyek lehűteni a fejem

-olyan ételt eszek, amit magamnak kell elkészíteni. Már említették fentebb, hogy lenyugtatja az embert ez a folyamat.

2012. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ha ilyet csinálok, akkor aznap tekerek a szobabiciklin minimum 45 percet.Ezzel a bevitt kalóriát el is égetem.
2012. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

TaiChi-zz.

a keleti harcművészetek filozófiájában megtalálhatod az életed egyensúlyát, egészségre és erőre tehetsz szert.


mehetnél pszichológushoz is, vagy barátkozhatnál többet, de egyik sem fog annyit segíteni. ez tény, és igen, bánatodban eszel. és így egy leélhetsz egy életet is, ha nem kezdesz megismerkedni a keleti életfelfogással.

2012. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy vallásos vagy-e, de ha igen, olvass minden nap egy kis evangéliumot, nekem sokat segít, hogy tudom, van, aki mindig meghallgat.
2012. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ÉN is bánatomban eszek.

Ha felidegesitenek és otthon vagyok akkor eszek:S

2012. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy tévéműsorban azt hallottam, hogy a fogyókúrában nem az a nehéz, hogy le kell mondani bizonyos dolgokról, hanem az, hogy hozzászokjunk ahhoz, hogy ne az evés legyen a lelki kapaszkodónk." Ez így, szerintem teljesen igaz.


"Sajnos a legolcsóbb és a leg hozzáférhetőbb örömforrás az evés. Én is szívesen mennék el inkább kirándulgatni,nyaralgatni meg wellnesezgeti,de ez mind drága. Egész nap meló van, és az egyetlen kis örömforrás a nyamvadt édességek és sütik.

Köszönjük mindezt Orbán Viktornak és társainak,hogy már egy kib@szott kirándulást és egy szabadnapot nem engedhetek meg magamnak. Gondolom ezzel még sokan így vannak." És, sajnos ez is igaz. :(


Meg kellene találni azt a bizonyos arany középutat. Mondjuk, válassz ki magadnak 2 napot a hétben, és azokon bűnözz, egyél csokit, pizzát, ami jól esik. De a maradék öt napban tisztességesen étkezz, és mozogj mellé.

Én is így kezdtem a diétámat, és eddig működik.

2012. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

evangéliumot... végül is, tévhitek tengerében élünk.. cseberből vederbe. hogy sikerült kitalálni, hogy van valaki aki meghallgat? ez így jön, érzéssel?...? :D


Kérdező, maradj a Tai-chinál. 500x több haszna van, mint nyugati vallásokba menekülni, természetesen a lelki békédet is megtalálnád vele :)

2012. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!