Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bulímiás leszek? Mit tegyek,...

Bulímiás leszek? Mit tegyek, hogy elkerüljem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megelégedve a súlyommal (56 kg vagyok és 168 cm). Van, hogy egész nap koplalok, aztán este nem bírom tovább és jól bevacsorázok. Ugyan hányni még nem sikerült, de bűntudatom van ha eszek. Napi fél órát futok, és megesik, hogy tornázok is kicsit.

Minden nap elhatározom, hogy normálisan étkezek, naponta három alkalommal, de sose tudom betartani. Mit csináljak? Nem akarok beteg lenni.

20/L


2012. ápr. 23. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt csinálom, csak én 164/50 vagyok.Én is tornázgatopk.Egész nap csak kalóriaszegény kajákat eszek, estére persze ki vagyok, és mindent befalok.Hánytatni én sem tudom magam, de volt már olyan, hogy úgy bekajáltam, hogy hánytam.Én is kíváncsi lennék, mit lehetne tenni?
2012. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Mi a rákért zabáljátok tele magatokat ha utána megmozdulni sem birtok és hánytatni akarjátok magatokat? Egyébként te anorexiás lehetsz (utolsó te is), mert 168-hoz pont jó az 56kg... Valószinüleg 2 féle betegségben fogtok meghalni egyszerre.
2012. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam, koplaltam, zabáltam, hashajtóztam, jól be is kaptam 4 féle emésztőrendszeri betegséget egyszerre :D

Nagyon "boldog" voltam...a mentő vitt el, felkelni, élni alig bírtam.

Emiatt ugyan le is fogytam,de amint jobban lettem kicsit,a duplája jött vissza...

Namármost, újra elterveztem,igen, diétázni fogok, és leadom a felesleget. De nem mindegy hogyan. Most csak egészséges ételeket eszem, egyszerre kisebb adagokban, napi 5x. Tehát betartva a reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora dolgot. A cukrot pedig lecseréltem sztíviára.

Láss csodát, nem koplalok, és jól érzem magam! Pedig még mindig emésztőrendszeri beteg vagyok.

Nekem is fura volt, hogy tulajdonképpen "fogyókúrázom", mégsem szédelgek a kiéhezettségtől, vitaminhiánytól, gyengeségtől.

Egészséges kaja napi 5x(rozskenyér,joghurt,zabpehely,sovány húsok,sovány túró,barnarizs,zöldség,gyümölcs stb)), heti többször mozgás, este nincs szénhidrát, no cukor, nincs fehérliszt.

Nagyon dióhéjban ez a helyes, egészséges fogyás útja, nem a koplalás, anorexia és bulímia.

2012. ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!!

Azt lehagytam, hogy sokszor kifejezetten jóllakom ezekkel az ételekkel, hiszen mindent megkap a szervezetem amire szüksége van :)

Szedek multivitamint is, sok folyadékot fogyasztok. Ma reggelire pl diétás körözöttet készítettem sovány túróból, pár kanál kefírrel,(meg ugye fűszerek) 1 szelet rozs kenyeret és sok-sok fejessalátát ettem mellé.

Mondhatom, nagyon jóllaktam, sőt túlságosan is , de nem érdekel, mert tudom, egészségesen és diétásan étkeztem. Jól érzem magam!!!

Nem kell a bűntudat, meg az ostoba szélsőséges viselkedés!

Csak az okos, megtervezett és betartott diéta :)

Kívánom neked, térj át a helyes útra, ne szenvedés, és komoly betegségek árán kelljen rátalálnod, mint nekem.

bocsi a kisregényért :D

2012. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Amennyi energiát beleöltök abba, hogy ne egyetek, annyit kéne sportba fektetni és akkor nem lennétek lelkibetegek. Biztos kényelmesebb ülni otthon és hallgatni a hasad korgását, de az eredmények nem így születnek...


Fogyni nem úgy kell, hogy nem eszel. Úgy éhen halni kell. De kérdezd meg az afrikaiakat vagy az afgánokat...


A fogyás nem kúra és nem koplalás. Az életmódváltás! Hogy elhatározod, hogy te mostantól más leszel, egészséges, erős és sportos. Ha ez nem megy, akkor egyenes úton vagy a koporsó felé...

2012. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát én hiú ember vagyok, de hálát adok Istennek, hogy itt még nem tartok, és remélhetőleg soha nem is fogok.. lányok.. van nektek eszetek??? belegondoltok ti abba hogy egyáltalán mit csináltok??? úgy kerülheted el hogy első körbe elmész egy pszichológushoz és elkezdesz vele beszélgetni, aztán kérsz tőle tanácsokat hogy mivel lehetne az önbizalmadat növelni. 168 cm magassághoz az 56 kg pont jó, főleg ha sportolsz is mellé. ne tegyétek már tönkre magatokat, ennyit nem ér az hogy "szépek" legyetek, tökéletes teste úgysincs egy nőnek se, pláne nem a többit kell utánozni, hanem saját magadból kiindulni.
2012. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként Smartguy tökéletesen megfogalmazta a dolgokat
2012. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, a végén már naponta max párszáz kalóriát ettem összesen. Az elején fogyókúraként kezdtem, aztán nem láttam az eredményt (hónapok után sem), egyre kevesebbet ettem, ha ránéztem a kajára, akkor bűntudatom lett és elment az étvágyam. Volt olyan hogy két napig nem ettem semmit, de akkor sem kívántam. Sokszor ha ettem, rosszul lettem evés után és hánytam (egy tányér gyümölcssalátától..), pedig nem dugtam le semmit a torkomba. Folyton elájultam, 90ről 60 alá fogytam. Szinte semmi nem maradt meg bennem, így vitamin- vas- magnéziumhiány lett az eredménye. Amikor ezt megelégeltem, hónapokig tömnöm kellett magamba az ételt, hogy végre kitáguljon megint a gyomrom és tudjak rendesen enni. Szörnyű volt. Ez több mint egy éve volt, de azóta is szenvedek a refluxtól, és most sincs olyan nagy étvágyam. Azóta visszaszedtem jónéhány kilót, így 63 vagyok, de eszem ágában sincs újra fogyókúrázni. Életmódot váltottam, azóta sokkal több energiám van, nem hullik a hajam, nagyon ritkán vagyok csak beteg és sokkal szebb a bőröm. És nem vagyok az a plöttyedt izomtalan zsírtömeg mint régen, amióta sportolok. Ha előbb jöttem volna rá erre, akkor valószínűleg most nem lennék meddő. Ne akard tönkretenni a szervezeted, egy gyereket nem kárpótolhat az 'álom'alak. Lányok, amikor koplaltok, ezt kockáztatjátok..
2012. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a saját hibáiból tanul legjobban az ember, szóval nem tartok vissza senkit az önhánytatástól
2012. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*pótolhat
2012. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!