Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízókúrához 1-2 ötlet?

Hízókúrához 1-2 ötlet?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok és 46 kg. Ne tudjátok meg milyen rossz. Mikor mindig fáradtnak és kimerültnek érzed magad és még az xs-es ruha is nagy rád, amikor meglátod magad egy kirakatban és szinte már átlátsz magadon. Sokan azt gondolják, hogy a duciknak milyen rossz és milyen nehéz lefogyni, de a kórosan soványaknak ugyanilyen rossz.

Szeretnék 55 kilóra felhízni, de már 4 éve nem változik a testsúlyom, pedig azt sem mondhatom, hogy nem szoktam enni. Igaz még ma sem ettem semmit de általában eszek azért..volt is olyan időszak, amikor kitágult a gyomrom és akkor elég rendesen ettem, és hiába laktam jól, fél óra múlva már megint ennem kellett, viszont akkor sem híztam semmit, azóta megint beszűkült a gyomrom és akár késő délutánig kibírom, hogy ne egyek, mert nem érzem, hogy kell.

Tudnátok nekem ajánlani valamit, pl egy napi étrendet, vagy egy honlapot, ahol segítenek ebben?


2012. máj. 14. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fáradság és a kimerültség miatt először is vizsgáltasd ki magad, a háziorvos tud neked tanácsokat adni.

Másrészről szoktasd rá magad a rendszeres étkezésre mert ez az össze-vissza evés nem egészséges.

A súlyod meg lehet örökletes is ha nem áll mögötte anyagcsere zavar.

Pici gyerekként rossz evő voltam anyám az asztalt verte kínjában. A doki b vitamint írt fel ami egy ideig hatott de aztán abbahagytuk mert azt mondták megeszem én azt amire szükségem van. Utána nem sokkal meg is ettem. Az étvágy megjött csak a súly maradt egy helyben.

Én 26 éves koromig olyan voltam, mint egy szál karó. Az egész fiatalkoromat a csúfolódások, szivatások tették ki. Minden csontom kiállt nem tudtam egy csinos ruhát felvenni. Állati édesszájú voltam, imádtam enni, rengeteget zabáltam, főleg édességet és egy grammot nem voltam képes hízni. Kb nyolc!! évig stagnáltam a 49-50 kilómon, amikor felmentem 51-re, 52-re na az igazi örömünnep volt. Szerintem te ilyen alkat vagy és ez ellen nincs mit tenni. Az ember igazából véve 26 éves koráig fejlődik csak akkor már nem olyan látványosan. Aztán ha megáll akkor már csak "széltében" fejlődik tovább.

Sose hittem volna de harminc körül elkezdtem túlsúllyal küzdeni. Ma diétázok:))

Szóval fel a fejjel nem kell erőltetni egyszer megindul. Tudom milyen rossz, de hidd el én ismerem a másik oldalt is és az se jó ha az embernek meg kell vonnia magától a kedvenceit és csak siratja vissza a régi szép időket, amikor annyit zabált amennyit akart.

2012. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szendvicseket dúsísd-pl

amikor megkened a kenyeret/zsemlét margarinnal/sajtkrémmel/fűszerkrémmel szórjál rá len/tök/szezámmagot finom is, egészséges is

sonka, sajt és főtt tojás

zöldségek

körözött, tojáskrém és rá még feltét(sonka/sajt), zöldség

müzli(nem az ilyen cukros hanem a sima zabpehely, vagy natur müzli aszalt gyümikkel/csokidarabokkal, hisz gondolom nem az a cél hogy minden egészségtelen megegyél, hozzá nyugodtan tegyél kefír vagy joghurtot vagy tejet (2.8% vagy 3.6%) szórhatsz bele aszalt gyümölcsöt (barack, szilva, cseresznye, áfonya) vagy magvakat (dió, pisztácia, mandula, darált mák) vagy lekvár, méz, hozzá mehet gyümölcs (főleg banán)


ha joghurtot eszel egyél hozzá gyümölcsöt, aszalványokat, olajos magvakat


ebéd főtt kaja ha leves)

-tartalmasabbakt, húsos, májasraguleves, gerli, árpa, nokedli/tészta mehet bele

-krumpli, borsó, lencse, bab eszek még egészségesek is

-banánkrémleves

-ha krémleves dúsísd piritott magvakkal, rszelt sajttal, levesgyönggyel


második:

húsok-sertés/marha/csirke/pulyka/halak/máj

-ezek roston, párolva, sütve-főzve elkészítve

köret-rizs, rizibizi, petrezselymes, főtt krumpli, tészta

-hozzá csalamádé, vagy zöldségek


egytálételnek válaszd a tartalmasabbakat és tartalmazzon mindent (zöldség, hús, köret) pl

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival

paprikáskrumpli uborkával

rakottspenót reszelt sajttal

zöldséges-rizseshús

tarhonyáshús paradicsomsalátával

sajtos-husos tészta

főzelékek feltéttel (tojás, hús-pörkölt,halak)


többször kevesett de azért lakjál jól

napi 5-6 étekzés ebből 3 nagyobb-reggeli, ebéd, vacsora, 2-3 kisebb, tízórai, uzsonna, ha vacsit után még mondjuk 2 órával megéhezel

2012. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

1. válaszoló: Benne van valamennyire a génjeimben ez a soványság, de nálunk senki nem volt kórosan sovány, hanem mindenkinek ideális testsúlya volt, de én különbözök az összes családtagomtól és nem csak ebben...


Először megpróbálom csak azt, hogy naponta egyek 5-6-szor inkább kevesebbet, mint naponta 2-szer többet.

Én a joghurtot pl mindig kenyérrel eszem, nem a hízás miatt, hanem mert úgy szeretem, de mostantól teszek bele magvakat.

2012. máj. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!