Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akarok enni, ha nem is...

Miért akarok enni, ha nem is vagyok éhes? Miért szeretnek az emberek enni?

Figyelt kérdés

Azért voltam kövér ezelőtt, mert szerettem enni, sokszor unalmamban is ettem, de az édesség sokat jelentett számomra.

Aztán lefogytam, több ok miatt is. Ismét feljött pár kg, de le akarom adni! Lentebb leírom a diétám.


Folyton csokiról, sütikről ábrándozok, NEM IS VAGYOK ÉHES, de meg akarom őket enni. Lehet a tiltás miatt? De hisz megengedem magamnak heti 1-2szer!


Miért szeretnek enni az emberek? Ha enni akarsz de nem vagy éhes, hogy győzöd le magad?


2012. máj. 16. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:

Reggeli: tk kenyér/magos zsömle/korpás vagy rozsos kifli, sovány felvágottal/körözöttes feltéttel/tojással/sovány sajttal, és rengeteg zöldséggel

vagy: zabkása/saját készítésű müzli cukor nélkül, gyümölccsel

tízórai: alma, eper, bogyós gyümik, körte, tehát alacsony kcal tartalmúak ha nagyon éhes vagyok + 1 natúr joghurt

ebéd: barnarizs/lencse/köles, heti 1szer: durumtészta, heti 1szer: főtt krumpli, zsíradék nélkül, hatalmas tál saláta/zöldköret, és párolt hal/csirkemell/pulykamell

uzsi: ugyanaz mint tízórai

vacsi: maradék ebédből a husi, zöldköret, ha nem marad ebéd: sovány felvágott, túróval, zöldséggel, vagy kefirrel/natúr joghurttal


heti 1-2szer eszem csokit, 1 szelet sütit, de nagyon nehéz megállnom, hogy ne egyek többet a nap folyamán mert reggel/délelőtt eszem őket, hogy biztos lemozogjam!


Ezzel az étrenddel NEM vagyok éhes, tehát nem morog a gyomrom most sem, hogy "hé, éhes vagyok, egyél valamit" viszont mégis állandóan édességet akarok enni... kiskoromban is imádtam. Most sem vagyok éhes (értitek, fizikailag, nem korog a gyomrom) viszont simán betolnék 1 tábla csokit is... 1 tál kekszet, akármit. Sőt nemcsak ezt, de egy pizzát, szóval épphogy az egészségtelen kajákból is.


Miért akarok ennyire enni? Mit tegyek, hogy legyőzzem ezt az "emocionális" éhséget?

2012. máj. 16. 15:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Valahogy így vagyok én is. Egyszer- egyszer tartok csalónapot, na persze nem minden héten, de úgy kéthavonta (tudom, nem szabad), és akkor valahogy nem tudok gátat szabni magamnak. Mindet megeszek, ami elém kerül, édes, sós, vagy egyszerűen csak a fogyókúra alatt tilos. És az a fura, hogy készítek itthon "fogyinasit" magamnak, de valahogy egyik sem tudja pótolni pl. a csokit, a pilóta kekszet, vagy bármelyik társukat. Tudom, h ezek az ízfokozók és a mindenféle nem túl természetes anyag miatt olyan finomak, de akkor is ízlik, és akkor is szeretem. Más kérdés, h ha bűnözök, és egyet megeszek, nem tudom magam egynél leállítani.Szóval inkább egyet sem szoktam enni.

Ami esetleg segíthet leküzdeni ezt a vágyat: sima tejcsoki, v süti helyett étcsokival (min 60-75%-os kakótartalmú) bűnözz! Aldiban, Lidl-ben egész jó áron lehet kapni, ha hetente csak 1-1 kockát eszel meg belőle, viszonylag sokáig kitart, és az összetételében mégsem említhető egy lapon a töltött, v tejcsokikkal.

Ennek a lánynak szuper egészséges (és fogyókúrás) édesség ötletei vannak, esetleg kipróbálhatsz néhányat közülük: [link]

2012. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős... Nyilván, mert finom. :)

A megoldás, ami nekem bevált: nem szabad teljesen lemondani ezekről a finomságokról, de mértéket kell tartani! Pl. heti egy-két nap pár kocka csoki nyugodtan belefér, vagy heti egyszer kicsit több egyszerre...

Én emellett tudtam fogyni, és nem szenvedtem annyira. Próbáld ki. :)

2012. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy ahogy előtt is írták: az étcsoki valóban jó ötlet!
2012. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a mérték abszolút nem válik be, ha beveszek egy darab csokit a számba, 5 perc múlva arra eszmélek hogy elfogyott egy egész tábla. Amúgy már vagy egy éve nem ettem csokit, igazából ha nem veszek akkor nem is vágyom megenni. A boltban sokkal könnyebb otthagyni, mint mikor már itthon van a konyhában.
2012. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha van egy tábla csoki, én sem tudom megállni.

Ezért veszek csak egy kis darabot. :) Pl. egy Kinder tojást, vagy egy kis Boci-étcsokit, egy Sport szeletet... ilyesmit.

Az nekem sem válik be, hogy van egy tábla, és szép lassan egyem meg. Nem vagyok rá képes.

2012. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
35%
Ne egyél mondjuk 3 hétig csokit de semmi csokit meg semmi édességet ezután a 3 hét után lehet hogy eszel egy kocka csokit de már annyira elszokott tőle a gyomrod hogy az egy kocka csoki után valószínűleg nem.fogod kívánni a csokit és a problémád meg van oldva!!!!! :-P
2014. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!