Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy van ez a cukor dolog?

Hogy van ez a cukor dolog?

Figyelt kérdés

Mennyi bevitel kell naponta a cukorból? Sajnos ájultam már el edzés után. ( Eddig nem hittem el. Úgy voltam vele, hogy jó megeszem ezt, ebben van cukor... Egy szendvicset ettem edzés után és mégis elájultam. De ez csak egyszeri eset volt. )


Ha este csak könnyűt eszem napközben meg főzeléket, párolt dolgokat, vagy virslit ( egyszerű dolgokat ) így is sikerülhet fogynom? Sajnos a mozgást, csak heti 2x tudom be iktatni és az sem annyira erős mozgás.


köszönöm, ha írtok.


2012. máj. 26. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A cukor nem nélkülözhetetlen élelmiszer.
2012. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előttem szóló: a fehér cukor pontosabban. Ami üres kalória, semmi tápérték, semmi vitamin, SEMMI.


Vannak olyan cukrok, amik jók a szervezetnek: ezek összetett cukrok, keményítők( poliszacharidok ) stb.

Kérdező: nem mondtad, de gondolom a fehér cukorra gondoltál a kérdésedben. A szénhidrátok (mind a fehér, mind a barnakenyér, krumpli, lencse, rizs, akár barna akár fehér, a gyümölcsök is!) mind cukrok. Glükózból épülnek fel, csak különböző fajtából. A gyümölcs pl. fruktózból, ami gyümölcscukor. Ez gyors energiaforrás.

A keményítő (pl. krumpli) lassabb energiaforrás, mert a (cukor)molekula összetétele - a keményítő is cukormolekula, de hosszas felírni kémiai képlettel, összetett - bonyolultabb. Több idő kell a szervezetednek mire lebontja: így az energianyerés a gyümölcsnél persze hogy gyorsabb.


A fehér cukor gyors energiaforrás. De a gyümölcs is. Viszont nem szabad egy kalap alá venni őket. A vizsgákon azért esznek csokit, hogy jobban fogjon az agya az embereknek: gyors energiaforrás => agy működéséhez, gondolkodáshoz cukor kell.

De ugyanúgy jó a banán is, edzéshez tökéletes! A banán, a szőlő (ill. aszalt gyümik) tartalmazzák a legtöbb cukrot. (Ezért is ajánlatos vigyázni a banánnal, pl. napi 5 db nem jó fogyi alatt)


Teniszmeccs közben a legnagyobb teniszezők (pl. Nadal) is esznek banánt. Miért? Kiváló a sporthoz: a kálium jó a szívnek, és gyors energiaforrás: sok cukrot tartalmaz, de ez össze nem hasonlítható a fehér cukorral! A banánnak nagy a tápértéke, vitaminok. A fehér cukor szemét. A banán miatt képes pótolni az energiát a sportoló, vagy akárki. Szóval érted: edzés közben is ehetsz ha úgy érzed elájulsz!


De tanácsos megtervezni az edzés előtti kajálást, hogy az komplex ch-t tartalmazzon. Ezek lassú energiaforrások: nem dobják meg gyorsan az inzulinszinted, hanem lassan. Így lesz energiád edzésre és utána sem ájulsz el. jó edzés előtt: zabkása, barna rizs, tk kenyér.

Akik izmot akarnak felszedni, ők gyakran fehérrizst is esznek asszem.


Igen, fogyni fogsz ezekkel a dolgokkal.

A lényeg: ha tudod, hogy megerőltető lesz a mozgás, előtte mindenféleképp egyél! Ha mást nem gyümölcsöt. Mozgás után ne szendvicset egyél, mert az izmoknak kell a fehérje. Edzés után fehérjét egyél inkább.


Ha érzed hogy elájulsz, szédülsz, azonnal hagyd abba, és ülj le! Esetleg vigyél magaddal szőlőcukrot (ez még gyorsabban kifejti a hatását, mint a gyümölcscukor, vizsgákra is sokszor viszik) és energialöketet ad hogy ne ájulj el.

Vigyázz magadra, remélem segítettem.

2012. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja igen, a kérdésre: az emberek évszázadokon át éltek fehér cukor nélkül. Szóval fehér cukorból SEMENNYI NEM kell.


Az alapvető élelmiszerekből (tk kenyér, lencse, krumpli stb) viszont ki kell számolni hogy mennyi kell. Vannak kalkulátorok hány gramm ch-t érdemes naponta fogyasztani. Ha édesre vágysz, használj édesítőt, mézet.

2012. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!