Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mandarin hizlal? Ha naponta...

A mandarin hizlal? Ha naponta megeszem kb.1000-1200 kalóriányi rendes ételt, és mellette 1-1,5 kiló mandarint, akkor az összességében hizlal, vagy a mandarint nem kell "úgy" számításba venni?

Figyelt kérdés
Már vagy egy hete tömöm magamba a mandarint, egyszerűen annyira szeretem, hogy nem tudok megálljt parancsolni. :) Érdekelne, hogy ettől fogok-e hízni? Amúgy súlytartáson vagyok, max. 2 kilót szeretnék még fogyni, de inkább megőrizni az alakomat.

2012. dec. 10. 17:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Gyümölcstől nem lesz senki elhízott és cukorbeteg, nekem az étkezésem 80%-át ez teszi ki évek óta!

Reggeli gyümölcsevésem után 2 órával 4,3 volt a vércukrom, szóval nevetséges. (400 g gyümölcsöt ettem meg előtte)

A mandarin a piacon 200 Ft/kg, szóval jó étvágyat hozzá!

2012. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Kezdek megnyugodni, szóval este még jöhet egy kis mandarin. :) (Nem annyi, mint eddig :D)


Itt nálunk a boltban 600 Ft/kg. :S

2012. dec. 11. 16:35
 23/32 anonim válasza:

A gyümölcsre nagy szüksége van a szervezetnek, rengeteg ásványi anyag és vitamin, rost van benne. Viszont ha Te kifejezetten fogyni szeretnél, akkor a mennyiségre oda kell figyelni, ugyanis sok gyümölcscukor (fruktóz) van benne, ami pont hogy nem segíti elő a fogyást. A cukor a szénhidrát egy formája, a szénhidrát nélkülözhetetlen a test számára, olyan mint az üzemanyag a kocsinak, de ha a szervezet nem égeti el, zsírként raktározódik a szervezetben. Tehát a magas fruktóz tartalmú gyümölcsből csak keveset egyél, mert a fölösleges gyümölcscukrot a szervezet nem tudja raktározni, és ha nem végzel energiaigényes tevékenységet, akkor zsírrá alakul.

A mandarin esetében a 350gramm egy ajánlott adag (ez attól is függ, hogy mikor eszed. Ez ajánlott adag ha éhgyomorra eszed pl. reggel, ha étkezés után akkor még kevesebb. Edzés előtt lehet enni többet, mert a szervezet felhasználja, edzés után nem ajánlott, mert elraktározódik zsír formájában) Ha csak csipegetni szoktad, akkor csak figyelj a mennyiségre.


Száz szónak is egy a vége, nyugodtan egyél mandarint, de próbáld beosztani.

2012. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

És 350 gramm mandarin az hány darab kb.? (Ezekből a kicsi, könnyen pucolható fajtákból?)

Hát én ált. este, vacsora helyett szoktam enni 5-6 darab ilyen kicsit.

2012. dec. 14. 18:12
 25/32 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ismerni kéne az adott gyümölcs hatását, és a gyümölcscukor inzulin rezisztencia növelő hatását.


Aki még fiatal, megeszik 600 kiló gyümölcsöt reggelire és a vércukra rendben van utána, annak 7 év múlva már nem lesz..

2012. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Harcművész, köszönöm, de paleós dolgok nem érdekelnek!
2012. dec. 14. 21:52
 27/32 anonim ***** válasza:
Még szerencse, engem se!
2012. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Akkor ezt megbeszéltük.
2012. dec. 14. 22:02
 29/32 anonim ***** válasza:

21-es vagyok

Én 36 éves vagyok és ennyi idősen is alacsony a cukrom, pedig évek óta gyümölcsökből áll az étkezésem 80%-a. Az éhgyomri 4 alatt szokott lenni, az étkezés utáni 120 perccel pedig 4,3 volt utoljára.

Erről ennyit.

2012. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Én sosem mértem még vércukrot, viszont elég sok cukrot fogyasztok, és ilyen bajom mégsem volt soha, szóval én is azt gondolom, hogy ez inkább alkati kérdés. Már a cukor-probléma.
2012. dec. 15. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!