Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le május...

Hogyan fogyhatnék le május elejéig? Közel 10 kg-t szeretnék leadni.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nő. 165 cm és 65 kg (ingadozó:63-65 kg).

Azt tervezem, hogy kalóriaszámlálással próbálkozom- napi 1200 kcal- de nem tudom, milyen egyéb mozgásformát kellene végeznem.

A cél 55 kg, de első sorban az alakformálás és a fogyás. (Csípő, has, comb, fenék)

Gondolkodtam már speed- meg amplifitnessen is, de mocsok drága és nem igazán hiszek bennük.

Ötletek, milyen mozgásformát végezzek?


2013. jan. 8. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne a súlyodat méregesd és ne a kalóriákat számolgasd, hanem a tükröt használd és próbáld reálisan értékelni magad, mindenféle testképzavartól mentesen. A súly hazudik.

Lásd, amikor valakinek megtippelik a súlyát és erre teljesen más valós eredményt mond (ekkor a tippelőnél ledöbbent ábrázat figyelhető meg) A test zsír : izom aránya sokkal fontosabb és hitelesebb eredményt mutat.


A kalóriánál sem mindegy, hogy miből származik. 100 kcal energiatartalmú cukornál, 100 kcal teljes értékű fehérjénél és 100 kcal zsírnál nem ugyanaz lesz az eredmény.

Ha te 1200 kcal cukrot ennél naponta, nem egyezne meg azzal, mintha 500 kcal komplex szénhidrátot, 300 kcal teljes értékű fehérjét és 400 kcal telített és többszörösen telítetlen (legalább 50:50 arányban vagy nagyobb a telítetlen javára) zsírt fogyasztanál.


Remélem sikerült szemléltetnem a dolgot. A kalória mennyiségénél sokkal fontosabb, hogy mit eszel.

Mozgásnak izomfejlesztő sportokat javasolnék, mivel a testnek esztétikailag értékelhető formát az izmok adnak. (Amikor kimondom egy csaj előtt az izom szót, ő kizárólag Arnold méreteire tud gondolni és citromnyaló ábrázattal, rávágja, hogy "nem akarok olyan izmos lenni") Megnyugtatlak, ha kőkeményen bodybuilding-eznél és vért izzadnál minden edzésen, akkor sem lenne akkora izmod, mint egy férfinak, vagy egy testépítő nőnek. Egy naturál módon edző nő nem tud túl méretes izomzatot építeni, mivel genetikailag alkalmatlan rá. A testépítő nők ne tévesszenek meg. Nekik megvannak a "titkaik", amivel áthidalják ezt a genetikai hátrányt. Ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél otthonra szerelhető súlyzókat és nézegess funkcionális izomerősítő gyakorlatokat. Az orrba-szájba futást nem javaslom. Ha zsírégetésről van szó, mindenki rávágja, hogy futás. Ez tévhit. A futás több izmot éget, mint zsírt, amitől puha, löttyedt tested lesz. Lehet futni, de nem minden nap és nem órákat. Heti kétszer 20-30 perc futás tökéletesen elég a keringésrendszer karbantartásához. Zsírégetés szempontjából egy órás intenzív sétával többre mész, aminél még nem kell kinyitnod a szádat a levegő belégzéséhez és/vagy kifújásához. Amikor már az orrodon nagyokat lélegzel, de még nem kell kinyitnod a szádat ahhoz, hogy ne legyen légszomjad, az a jó tempó.


Remélem nem vettem el a kedvedet, de nem akarom, hogy te is abba a hibába ess, mint a most "trendi" problémás egyének, akik vendégségben megkérdezik, hogy "mennyi kalória van ebben meg abban?", aztán a nap végén itt is megkérdezik, hogy nem-e volt sok és hogy szerintünk hány kalória volt ez. Ezeknek az embereknek nincs agyuk, vagy legalábbis nem tudják rendeltetésszerűen használni.


Amikor azt írtad, hogy nem hiszel a "SPEEDnincskedvem normálisansportolniFITNESS" edzésekben, láttam reményt benned.

2013. jan. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 164centi vagyok és 56 kg és még így is soványnak mondanak. Mert minél izmosabb vagy,annál nehezebb. Sokan írták már,hogy az izom nehezebb,mint a zsír. Én 68kgról kezdtem. Péntek Enikő edzéstervével [link] minden hónapban küldi az edzéstervet :) aztán [link] ez is jó oldal. Ezek mind olyan edzések,amik átlagban 20-30percesek,de nagyon intenzív intervallum edzések. Mellette iszok L-Carnitinet és tömegnövelőt-fehérjét
2013. jan. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, ne napi 1200 kcal-nyi sz*rt szeretnék leküldeni. :D

[link]

itt találtam at 1200 kcal-asat is, csak nem tudom, milyen mozgásforma lenne való nekem.

Tudom, hogy ez az 1200 kcal is elég kevés-még úgy is, ha az ember semmit nem mozog-, de gondolom, ha ehhez még mozog is az ember még hatékonyabb az egész kcal deficiten alapuló diéta+mozgás kombó.

Tömegnövelőket egyáltalán nem szeretnék fogyasztani, sem fehérjeport- kizárólag természetes úton egy ilyen vagy legalábbis hasonló diétával és mozgással szeretnék fogyni és szálkásítani.

2013. jan. 9. 08:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy 1200kcal minőségi táplálékba is belekeverik (megszokásból) a teljes őrlésű kenyeret, rizst, ezt-azt ami semmi hasznos tápanyaggal nem szolgál. Így fehérjéből, zsírokból 800-1000 kcal-t viszel be, mi van akkor, ha ezért az anyagcseréd lassul le, alkalmazkodik? Mert ugye a testünk olyan, hogy alkalmazkodik amíg tud, és elég sok mindenhez tud alkalmazkodni, ez pedig nem mindig azt jelenti hogy jól felhasználja a zsírraktárait, ennyire már tapasztaltuk hogy nem egyszerű.


Meg lehet próbálkozni az 1200 kalóriával..

De hús és zöldség, gyümölcs legyen az étrend, itt hiba lenne tömény szénhidrátokkal és tejtermékekkel a zsírosodást segíteni, így is elég probléma lehet a szervezetnek ennyi energiából gazdálkodnia.


--

Azonban a gyengeség első jelére érdemes ugyancsak sok zöldségből, húsokból jóllakásig enni. Nem egy rossz elgondolás azt követni, hogy a nekünk megfelelő táplálékokból jóllakásig eszünk, ez egy biztos jelzés.

2013. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én is Lifetilttel fogytam 15kg-ot, több mint féléve tartom is gond nélkül(futottam mellette). Sok sikert!

2013. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

És te benne voltál valamelyik programban vagy te is inkább a diétájukkal értél célt és a futással?

2013. jan. 9. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok. természetes úton fogytam le :) A fehérjeport csak azért iszom mert tömege-izmot szeretnék növelni, nem hájat. Persze nem brutál módon,csak olyan csinosan. L Carnitinet meg csak azért iszok,mert egy nap csak 20-30percem van tornára,attól meg jól izzadok és a narancsbőr elleni harcomban ez sokat segít :)

De semmiféle bogyót,port nem szedtem/szedek az edzések alatt. Sportoltam étrendkiegészítők nélkül is, de egy idő után megállt a fejlődésem mindig. mindenki csak azt hajtogatta, h fehérjét egyek, mert attól lesz az izom, de hát nem tudok annyi fehérjét enni, eszért iszom így,meg persze figyelek a táplálkozásra

2013. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Igen, az egyik "Slim" vagyok :)

2013. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 niki100 válasza:

Szia.

Én is ugyanilyen adatokkal, méretekkel rendelkezem.

Elkezdtem diétázni(husi,zöldség,gyümi-csak)szénhidrat nelkül. Ritkan eszek egy joghurt,tejet, csokit soha. És köretet sem! Fogytam2hét atkatt 2 kilót,de a zsirom sok,izom kevés. Elkezdtem speedre járni,4x voltam,nagyon kemény de bírom ugyahogy,jó izomlazam van. Most megy föl a kilóm,gondolom nő az izmommal a súlyom.

En kb 1400 kaloriat eszem egy nap.

Jah es vercsoport diétát csinalok. Az is hatásos!!!!

Igaz nem tartok be ott mindent,a semlegeseket tudom enni,a kerülendőt kerülöm, a javasolt ugye mindig extra"dragabb"

Itthon nem mozgok! Csak a speeden. Azert jó lenne pluszba tornazni is,de hát nincs idő,meg kedv(gyerek van )

Üdv. Niky

2013. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 niki100 válasza:

Egy hónap mire beindul a formálódás,zsírégés. Addig kitartást

Zöldtea! Fogyi tea hogy beinduljon az anyagcsere,tisztulj.

2013. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!