Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10kg-t szeretnék lefogyni...

10kg-t szeretnék lefogyni júniusig, lehetséges? L/16

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 16 éves lány vagyok, 10 kg súlyfelesleggel, és elhatároztam, hogy leadom, ugyanis életcélom a sport, de előtte szeretném rendbehozni a testem. Benne van egy fiú is a dologban, akinek tetszeni szeretnék, nem mondom, hogy kövér vagyok, de van rajtam felesleg. Mindig is vékony voltam, túl vékony, de két éve valahogy jobban rám jönnek a kilók, mint előtte. Valószínűleg ezt örökölhettem, mert az anyám is így járt. Jó tanácsokat várok, hogy hogyan tudnám ezt a súlyt leadni, úgy, hogy nem sok terhet jelent, mert az időkeretem ezt lehetővé teszi, és utána meg is tudnám tartani ezt a súlyt. Köszi előre is!



2013. jan. 11. 21:34
 1/4 Awful11 ***** válasza:

A fogyáshoz szálkásító étrend és aerob edzés kell!!

Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha annál több akkor nem zsírból hanem izomból fogsz fogyni.


Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm ch. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojás. Szénhidrát: zöldség, rizs, zab teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta. 3 óránként kajáljál, napi 6-7 étkezésnek kéne lenni. Igyál min. 2 liter vizet. Ne egyél sok szénhidrátot, hanyagold a cukros kajákat, gyorskajákat, péksütiket és a tejet. Kell még aerob edzés is, tehát végezz napi min. 1 órás testmozgást, ami lehetőleg futás,lépcsőzés, biciklizés vagy ugrálókötelezés legyen.

Itt találsz minta étrendeket is: [link]

2013. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hiszem, be tudom tartani.:)
2013. jan. 11. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen,hogy örökölted a zsírt.

ezt mint leendő sportolónak:DDD nem árt tudnod.

a feleslegesen bevitt többlet kalóriából lesz sport nélkül zsír.

a logikai eszmefuttatás meg alapjaiban hibás.

hogyan akarod "rendbe hozni" a tested ha addig nem sportolsz?:D

szóval először is állj rá a rendszeres edzésekre,és kb 1 év után már lesz annyi önfegyelmed-a sport által-és ismeretanyagod,hogy betarts és végig csinálj egy rendes szálkásító diétát.

2013. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia, köszi a kommentet, igazából nem fogalmaztam pontosan. Azt az alakot örököltem, hogy 14 éves korig kb. hiába zabálsz nem megy rád egy deka sem, aztán pedig eszel egy almát, másnap 1 kg-mal több vagy. Amúgy a renbehozás annyi, hogy most is sportolok, csak egy jó étrend, v életmód kéne, és utána még keményebben sportolok, hogy meg tudjak felelni a követelményeknek. Remélem érted.:) Köszi mégegyszer! :))
2013. jan. 13. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!