Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok .160cm és...

16 éves lány vagyok .160cm és 59/60 kg . mennyi lenne az ideális testsúly ahhoz h nr legyen nagy hasam de mellem legyen?

Figyelt kérdés
és az jó ha egy nap 1000-1500 kclt viszek be gyümölcs hal zöldség formájában? és naponta 1 órát futok kardio gépen úgy h 2 fokozatot kihagyva a 8 fokozaton végig megyék úgy h mindegyike n 10 percet futok?
2013. febr. 5. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem a súlytól függ, hogy mekkora a hasad. Baromi egyszerű: addig diétázz, amíg le nem megy. Az meg genetikától függ, hogy mennyi zsír megy le a csöcsről, ha szerencsés alkat vagy, akkor szinte semennyi.
2013. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nagyjából (a mai ideálhoz, gondolom a tiéd is ez) ehhez a magassághoz 52-54 kiló lenne az ideális. Ha rendes szép, egézséges alkatot szeretnél, akkor a cukros dolgokat hanyagold, vagy csak egész keveset egyél, és ne egyél disznóhúst/marhahúst egyáltalán, és rendes húsból is csak keveset. Azt edd egyébként amit mindig is szoktál, csak kissebb adagokat. Pl ne nagytányérból, hanem mindent kistányérból egyél. Azt sportolj mindig amit csak akarsz. Nagyon sokfélét lehet pénz nélkül is csinálni, pl futni, otthon youtube-os videóra edzeni, tóra korcsolyázni menni ha elég hideg van, a túrázás is nagyon jó lehet, ha jó a társaság. Menj ki kosarazni, vagy focizni egy pályára a tesóddal, szülőddel, pasiddal, vagy a barátnőddel amikor átjön beszélgetni. Pletykálkodni bőrdobálás/rugdosás közben is lehet. Olcsón lehet labdát venni a tescoban is, nem kell jóféle a fogyáshoz. És használj ki minden alkalmat a mozgásra. Pl ha a barátnőd nem akar mozogni, mondd neki, hogy akkor elmész te hozzá, és buszozás vagy egyéb jármű égénybe vétele helyett gyalogold végig gyors tempóban az utat. Közben lehet zenét hallgatni, és ha benyomod a kedvenc számod, tudsz rá menőn lépdelni :D Ha közel lakik, akkor sétáld körbe az utcát párszor előtte. Csak azért mondom el ezeket, mert tudom, hogy a legtöbb lány nem bírja ezt a folyamatos edzést és diétát amit te itt csinálni akarsz. Vagy előbb utóbb nem lesz kitartásod és megunod, vagy lusta vagy hozzá. Tudom, mert én is ilyen vagyok, és nekem is így sikerült lefogynom. A legjobb barátnőmmel jártam futni, kicsivel kevesebbet ettem, és ha unatkoztam, nem enni álltam neki, hanem benyomtam egy jó zenét, és minden alkalommal, mikor étvágyam támadt édességre, inkább ráztam egyet a szobámban :D Ha pedig jár bőven lé a szülőktől, elmehetsz konditerembe vagy valamilyen harci edzést kezdhetsz, ott sok a jó pasi :D A lényeg, hogy találj rá arra a mozgásformára, amit nem tudsz megunni. Nekem ez pl a korcsolyázás. Biztos, hogy te is fogsz majd olyat találni, amit nem tudsz abbahagyni. Egyébként a leges legbiztosabb fogyási módszer a futás és az aerobic. Ha hasznosnak gondoltál, és kérdeznél még, írj nyugodtan privátban :)
2013. febr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit leírtál azt álmodod minden nap? Vagy azt tervezed hogy majd holnaptól..? Mert ezt lehetetlen betartani! Gyümölcsöt én is sokat eszem, de szerintem még így is kevesebbet a kelleténél. Halat havonta egyszer... naponta kapszulában. Zöldség ugyanaz mint a gyümölcs. Egyszerűen nem lehet full egészségesen táplálkozni. A futás meg: én heti kétszer futok egy-egy órát, de így is non-stop izomlázam van. +heti 4 edzőtermi látogatás. És inkább beállt a testem mintsem változna. Persze így sem rossz.

De te még 16 vagy csak. A legjobb korban ahhoz hogy elrontsd a testedet egy egész életre. Ilyenkor fejlődik ki rajtad minden, A MELLED IS! Ha most sanyargatod magad, sosem lesz normális melled, sőt megkockáztatom hogy alakod sem! Az egészséges hormonháztartásról nem is beszélve. 18 után ráérsz fogyókúrázni, addig meg tartsd a formád.

2013. febr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat !

egy hete tartom az ezer kclt mondjuk múlt héten csak 4x1 órát futottam ..

amúgy nem csak fogyni hanem izmosodni is szeretnék lábra ezért futok ennyit ..

2013. febr. 5. 06:15
 5/8 anonim válasza:
32%
Szia! 160 cm-re 61-62 kg az ideális. nem sok 1500 kcl, jólcsinálod, csak így tovább! :)
2013. febr. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58-60kg jó csak mozogj minden nap,étkezz egészségesen és hasizomgyakorlat(most jönnek majd a nagy szakértők,hogy nincs helyi zsírégetés és felesleges mozgásforma)-igen is szépen formálható a has,anyukám 45-éves rendszeresen edzi a hasizmát és látható az eredmény...huszonévesek irigyelhetik olyan fiatalos formában van.A mell is fog fogyni valamennyit,de a szép lapos hasnak ez az ára.(Amúgy bírom mikor pasik nyilatkoznak "csöcs"témában-ennél már csak az a jobb mikor a szüléshez adnak ötleteket.)
2013. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 165 cm vagyok és szintén 59 kiló. Híztam sajnos a télen 4 kilót. Az én ideális súlyom 55 kiló, ezt szeretném most újra elérni.


Tehát, ha te 5 centivel alacsonyabb vagy, akkor 5 kilóval is kevesebbnek kell lenned, azaz 50 kiló körül lennél ideális.

De nem biztos hogy az 50 jó neked.. sokat számít hogy mennyi rajtad a zsír, izom. (az izom nehezebb) Inkább azt mondom 50-55 kiló lenne az ideális neked (is).


A 60 kiló se vészes, nálam se, de azért jobb szeretem a lapos hasat, szóval 5 kiló lemehet mindkettőnkről nyugodtan.


Hajrá!! :)

2013. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia, én 160 cm 62 kg vagyok, de lapos a hasam. Eloszlás kérdése
2017. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!