Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tippek szálkásító diétára?...

Tippek szálkásító diétára? Különösen étrend.

Figyelt kérdés
Most kezdeném a szálkásító diétát, de több kérdésem is van a témával kapcsolatban, az első, hogy lehetséges-e ez a fajta diéta anélkül, hogy táplálékkiegészítőket szednék hozzá? Több helyen is láttam leírva, de mindenhol szó esik róluk, viszont arról nem, hogy úgyis el lehet-e érni az eredményt, hogy nem szedem őket. A második kérdésem pedig konkrétan a diéta menete lenne. Ezt is szintén sok helyen láttam leírva, viszont különböző szálkásító étrendeket nem találtam sehol...mindenhol csak konkrét 90 napos diéta variációk vannak leírva, de szálkásító egy sincs, főleg a második kérdésemre szeretnék választ kapni.
2009. szept. 19. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól értem, tehát testtömeget akarsz csökkenteni, főleg zsírt veszíteni és minél több izomtömeget megtartani.

Természetesen lehet táplálékiegészítők nélkül is, csak sokkal több odafigyelést igényel. A szálkásítás lényege hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amit elégetsz. Ez férfiaknál 30-35kcal/tskg/nap ,nőknél 25-28g/tskg/nap.

Ehhez magas fehérje bevitel 2-3g/testsúlykilogram. 1g=4kcal.Alacsonyabb szénhidrát/cukor/ bevitel kb 3-5g/tskg 1g=4kcal ,és alacsony de minőségi( töbszörösen telítetlen) zsír bevitel. 1g=9kcal. Tehát egy 80kg férfinak 2400-2800kcal a napi kalóriaigénye. Ebből 240g fehérje 960kcal, 320g Ch 1280kcal és a maradék 200-400g kalóriát 25-45g oliva, lenmag, halolaj zsírok formájában bevinni. Ajánlott a szénhidrátot( zabpehely, müzli, rizs, durum tészta,teljes kiörlésű kenyér) reggeli órákban nagyobb mennyiségben bevinni. A zsírokkal együtt (lenmagolaj,olivaolaj,halolaj) A fehérjét pedig egyenletesen elosztani napi minimum 6 étkezésre. Reggel és napközben tojásfehérje, sovány joghurt, hal, csirke, pulyka mell, combfilé, hal a legjobb fehérjeforrás. Estére sovány tehéntúró lassan egyenletesen felszívódó fehérje miatt. Remélem nem túl bonyolult és ezek alapján össze tudsz rakni egy étrendet magadnak. Ha nem akkor írd le a nemed, súlyod, életkorod,mit sportolsz és segítek összerakni egy mintát.

2009. szept. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
2013. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az első kommentelővel hogy vehetem fel a kapcsolatot? Lenne pár kérdésem. :-)
2013. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!