Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség után vagyok jelenleg...

Terhesség után vagyok jelenleg 3kiló plusz van rajtam (hasamon) már csak de azt sehogy nem tudom leadni! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most nov. 1jén lesz egy éve hogy szültem, sikerült is leadnom a kilókat de ezzel a 2-3al szenvedek főleg a hasamon, de mivel porckorong kopásom van mindentől fáj a derekam, így felülésezni sem tudok! Hogyan tudnék hasra erősíteni hogy ne legyen plötty:)?????
2013. okt. 29. 21:56
 1/1 anonim válasza:

Nekem is 2012. novemberi a fiam :)

Gyógytornászt kéne megkérdezed, hátha ismer valami számodra optimálisat.

Amiket én tudok gyakorlatok, azok mind felülés-szerűek, de azért bemásolom, hátha valamelyiket mégis bírja a derekad:

"1. Lábak talpon, két térdet lassan behúzod a hasadhoz, majd lassan vissza talpra

2. U.a., mint 1., csak egyszer jobbra húzod fel a két térdedet, egyszer balra

3. U.a., mint 1., csak nem középen teszed le a talpad a behúzás után, hanem egyszer jobbra, egyszer balra

4. Fölnyújtod a két lábat a függőlegesbe, és megtolod a medencédet a plafon felé, majd visszaengeded (lábad marad a függőlegesben)

5. Hasnál behúzva a két térd, kinyújtod rézsút jobbra a levegőbe mindkettőt (derék leszorít, nyilván az ellenoldali oldalad egy picit elemelkedik, az nem baj), majd vissza hashoz, aztán balra nyújtod, vissza. Minél laposabban nyújtod, annál nehezebb.

6. Egyik térdedet behúzod a hasadhoz, és ott tartod (derék lent!). Másik lábat nyújtva emeled a föld fölött kb 30-40 fokig, majd vissza a föld fölé (ne tedd közben le). Utána csere

7. Egyik láb hasnál behúzva, másik a föld fölött 5-10 cm-re. Derekat lent tartva cseréled a két láb helyzetét laposan"


Esetleg még labdás-, vagy vízben végzett gyakorlatokat tudok elképzelni, amik kímélőbbek a deréknak, de mégis hasra gyúr.

Valamint a pajzsmirigyet érdemes kivizsgáltatni, mert az is megnehezítheti a fogyást.


Sok sikert és jó babázást! :)

2013. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!