Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy ideje azt csinálom, hogy...

Egy ideje azt csinálom, hogy reggel eszek, utána egész nap semmit, és este csak levest. Viszont néha elszalad velem a rúd, és bekapok egy kis ezt, egy kis azt és azt veszem észre h megint telezabáltam magam. Hogy tudnám kicsit fékezni magam?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

úgy, hogy tudatosan legalább naponta 3x étkezel. Nekem volt olyan időszak, hogy hetekig minden nap csak vacsoráztam. Szoktatni kell magad, ha másképpen nem, legalább vegyél müzliszeleteket. Az még nagyjából egészséges és energia is van benne.


Probálj rendesen reggelizni, ebédelni és vacsorázni. De a legjobb ha tízóraizol és uzsonnázol is. Többször keveset, mint kevésszer sokat.

2014. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bizonyára roppant keveset eszel és a tested, nagyon helyesen, nem bírja, azért jönnek a rohamok...

Amúgy egyél annyiszor és akkor és úgy, ahogyan a testednek megfelel, nincs fix recept, az emberek ebben is különbözőek - bár nem biztos, hogy könnyű rájönnöd, mi a jó Neked, a kérdésed alapján a testeddel való kommunikáció nem zökkenőmentes. Láthatóan nem jó Neked az, amit csinálsz, akkor változtass, ne próbáld rákényszeríteni Magad ilyesmire.

2014. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet hogy igazatok van, bár napközben tök simán kibírom, hogy nem eszek. De megpróbálok változtatni! Köszi :)
2014. jan. 9. 00:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy hülyeséget csinálsz, inkább egyél 5-ször egy nap kevesebbet és akkor nem lesz zabálási kényszer, de még fogyni is jobban fogsz
2014. jan. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyél húst és zöldséget, milyen kérdés van még?


Ne kapj be kis ezt meg azt, mert az nem hús és zöldség,.. :D


Hogyan tudnád fékezni magad, ez ilyen pszichológiás kérdés? Ha fogyni akarsz, mert fogyi kategóriában kérdezel, akkor szénhidrátszegényen étkezel. Mindegy hogy reggel vagy este, csak lowcarb legyen (de ezen belül is minőségi, a szója pl. lowcarb, de távol áll a minőségi élelmiszertől).

2014. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A gyomornak biológiailag szüksége van 2-4 óránként bizonyos mértékű telődésre (éhségkontrakció). Továbbá a vércukor ingadozása nem tesz jót éhségérzet szempontjából. A napi ingerek képesek napközben az adrenalin termelődés mellett fenntartani adott vércukor szintet, ami viszont hirtelen leesik, ha drasztikus ingercsökkenés lép fel estére. Az emésztés is egy folyamatos automatikus működés, a hirtelen és nagy mennyiség elfogyasztása rendkívül megterhelő és zavarokhoz vezet (puffadás, reflux stb.). Estére megfelelő elterelő ingereket kell betervezni.
2014. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez furcsa megközelítés.


Az emberi emésztőrendszer figyelembe véve az epe termelődést (és besűrűsödését) + a természetes életmódot csak napi 1-2 tartalmas étkezés lenne ajánlott. Semmilyen megbetegítő hatása nincs a napi 1 étkezésnek, a ma oly' gyakori reflux oka a szénhidrátdús táplálkozás, és például egy napi 1-2 étkezéssel megvalósított ketogén táplálkozással rendbe is jön! :)


Napi 5 étkezéssel is, nem ezen van a hangsúly hanem a megfelelő élelmiszereknek! :)

2014. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én fogyókúrázom. Nem rég, egy hete kezdtem. Napi hatszor eszem. Figyelek rá, hogy mindennap ugyanakkor egyek. Az ételeknek sem a szénhidrát, sem a kalória tartalma ne legyen magas, de legyen mégis változatos.


Heti három alkalommal mozgok, illetve tervezem, hogy hétvégén a férjemmel közösen is legyen valami sporttevékenység. Ezen a hétvégén korcsolyázni megyünk.


Nagyon jól érzem magam a börömben. A mérleg szerint fogytam is.

2014. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1. válaszolónak: A műzliszeletek 95%-ában van hozzáadott cukor.
2014. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 3 napig is kibírom, hogy ne egyek, de ettől még nagyon nem egészséges... sőt, azt is kibírom, ha -20 fokban kinn kell állnom bikiniben, de ettől még az is hülyeség marad. Tehát kérlek ne arra alapozz, hogy mit bírsz ki. Naponta minimum 3x, de leginkább 5x kéne táplálkozni, arányosan elosztva. Ha egész nap éhezteted a szervezeted (és még este sem lakik jól, a leves ugyanis nem tartalmaz túl sok mindent), akkor persze, hogy falásrohamaid vannak, hiszen valójában ÉHEZEL és tápanyaghiányban szenvedsz. Egyébként meg a ló szokott elszaladni, a rúd nem igazán.
2014. jan. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!