Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó lesz a mai napom? Ez...

Jó lesz a mai napom? Ez összesen kb 1200 kalória,198 szénhidráttal,34g zsírral és 33g fehérjével. Tudom, hogy sok a ch, de tegnap 150-et ettem, és éjjel annyira éhes voltam, hogy bezabáltam. Heti fél kilót akarok fogyni, napi fél-1 órát mozgok.

Figyelt kérdés

reggeli: 1 alma, 1mandarin

ebéd: 200g nyers káposzta, 250g paprikás krumpli

uzsonna: 3 közepes répa nyersen, 1 pohár natúr joghurt, 1 teáskanál máz bele, 30g mazsola, 30g zabpehely

vacsora: 200g nyers káposzta, 20g földimogyoró

ha a falat kaparom még akkor 1 nagy alma


2014. jan. 24. 10:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

* 1 teáskanál méz, nem máz :D

Tudom, hogy a joghurt rossz pár ember szerint, de a legkifizetődőbb zöldség jelenleg a répa és a káposzta. Belőlük többet nem tudok megenni. Kell a Ca...

2014. jan. 24. 10:14
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz.


Kevés kalória, kevés zsír, kevés fehérje és sok szénhidrát.


Azért vagy éhes, mert keveset de nem jó kajákat eszel.


Leírhatom 85. alkalommal is, hogy az ember hús és zöldségevő, nem krumpli, zab, joghurt meg mogyoróevő.

2014. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy jó kaparást...

Nem tudom, mióta csinálod, de ez egy borzalom.

2014. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Répa és káposzta rendben van. Mellég Sonka, sült csirke, zsiradék és jól is laknál.


Répa krémleves + sült répa csíkok (sóval, borssal, isteni!) a hús mellé. Aki éhes, de tisztán eszik és nem fogyaszt keményítőt, annak emelnie kell a zsír fogyasztásán. A földimogyoróban sok a szénhidrát is, de az olajos magvak jó irány lennének. Vagy például házi cukormentes csokival is lehet zsírt fogyasztani.

2014. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Fogyás szempontjából mindegy, hogy miből áll össze az az 1200 kalória. Egészséges táplálkozás szempontjából azonban már nem. Nálam éppen hogy a magasabb szénhidrát volt szükséges ahhoz, hogy ne éhezzek. Különösen, ha még sportolsz is valamit, lehetetlen, hogy teljesen visszaszorítsad a szénhidrátot. Én is éjszaka szoktam éhes lenni 1200 kalóriás étrend mellett, de vagy erőt veszek magamon, és azért se eszek, csak iszom egy nagy pohár vizet, vagy gyorsan lefekszem aludni, és akkor nem érzem, hogy éhes vagyok.


Kitartás!

A fehér kenyér helyett egyél teljes kiőrlésűt, kevésbé éhezel meg utána.

2014. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez valami nagyon proli, dietetikus bérenc ch függő nézet. Persze elfogadjuk mindenki hitét..


De közben megjegyezzük, hogy a teljes kiőrlésű gabona az ugyan olyan pocsék mint a fehér liszt, illetve aki 1200 kcal-t eszik, az éhes mert ennél többet kell enni, hát ez van.


Az kamu, hogy sporthoz több szénhidrát kellene, ugyanis az emberi test nem szénhidrátfüggő, ez tény.

2014. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 VWXYZZS ***** válasza:
49%

Már hogy lenne mindegy, hogy miből áll össze az az 1200 kalória? Ne idegesítsetek már :D

Ez az "étrend" nagyon fostos. Túl sok a szénhidrát! A fehérje meg egy csecsemőnek is kevés lenne. Mézet diéta alatt? Ugyan már.

Itt van olvasd el ezt: [link]

2014. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a ch és iszonyat kevés a fehérje.


Reggelire edd inkább a zabpelyhet (a méz és a mazsola nem épp diéta kompatibilisek).

Tízóraira mehet a gyümölcs/répa.

Ebédre inkább csirkemell/pulykamell/hal+zöldség.

Uzsira mehetnek az olajos magvak, de földimogyoró helyett inkább dió,mandula,kesudió,paradió.

Vacsira túró/tojás+zöldségek, de mehet ugyanaz, amit az ebédhez írtam.


Azért kaparod a falat, mert az 1200 kalória kevés. Számold ki az alapanyagcseréd és az legyen az alap.

2014. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a fehérje... Viszont nincs lehetőségem se pénzem nem hormonkezelt húst venni. Magyarul csak az olcsó tesco-s hús lenne még pénztárcakímélő nekem, abból is a rosszabb fajta. Tudom, hogy krumpli-> keményítő (ami a legfontosabb ch forrásunk), zabpehely -> glutén, joghurt -> laktóz. Paleoztam fél évig, az epém nem bírta a zsírt. Ha több húst eszek, mint amennyit szoktam, akkor a vesém fáj (szokásosnál több fehérjebevitel vesekárosodást okoz. Én paleo előtt alig ettem húst, paleos korszakomban pedig rendszeresen. Nyáron-ősszel könnyebb votl a helyzet, tele volt a piac olcsó zöldségekkel, most ami pénztárcámnak elfogadható, az a cékla, hagyma, répa, káposzta. Sajnos ez a 4, mert már a karalábét és a zeller ára is az egekben.
2014. jan. 24. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az kamu, hogy sporthoz több szénhidrát kellene"


Pedig az izomsejteknek cukorra van szükségük a munkához, ezért is nő ilyenkor a vércukorszint, ahogy növekedéskor is. Ha valaki edzés előtt gyümölcslevet iszik, bekap pár szőlőcukrot, sokkal jobban fog menni az egész, jobb lesz az erőnléte. Ez személyesen tapasztaltam is.

2014. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!