Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt azt eszek amit...

Diéta alatt azt eszek amit csak akarok csak ne lépjem túl a kalória határt?

Figyelt kérdés

17f vagyok és van egy kis feleslegem ( Nem is olyan kicsi) :S

Ma eddig ettem egy hot dogot meg 1 zsömit pulykapárizsival.

Eddig kb hány kalórát ettem ?

És mennyi a megengedett ? 2000 ?


2011. aug. 16. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A napi szükségletedet, meg a fogyáshoz szükséges kcal-t itt számold ki : orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc.html , a többi www.kcal.hu, meg ami rajta van a csomagolásokon. És igen, alapjába véve Snickerssel is lehet fogyózni, ha napi kcal-on belül van,csak vitaminhiányod lesz, meg marha egészségtelen. Ezért inkább az egészséges táplálkozást tudom ajánlani, édességet néha ehetsz azért, de ne abból legyen meg a szükséges napi bevitel.

A mai eddig ca. 600 kcal.

2011. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2000 XD lol

kcal.hu ;)

2011. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia!


Az első hozzászólónak igaza van a kevés tápértékű és egészségtelen kaják tényleg nem jók fogyózni. Szerintem az a legjobb ha inkább többet eszel az egészséges és kevés szénhidrát tartalmú ételekből vagy több fehérjét. A van rá időd vagy kedved érdemes valami sportolni vagy csak egy kicsit mozogni az is segít. Ne ijedj meg ha csak még éheseb leszel a testmozgástól mert ilyenkor lehet szénhidrátot enni itt pl. a rizsre gondolok. Mozgás után megnő a szervezet energia szükséglete és az utána bevitt szénhidrátot felhasználja és nem tárolja. Ebből következőleg a súlyfelesleg azért alakul ki mert több a szénhidrátból bevitt energia mint amennyire a szervezetnek (nyugalmi állapotban) szüksége lenne. Persze a genetika is közre játszik ilyenkor mindenképp érdemes a mozgás! Amit írtál, hogy hot dogot és zsömlét ettél párizsival a legrosszabb párosítás. A hot dogban virsli (ketchup, majonéz, mustár) van na meg a pékáru amibe bele kerül. Zárójelben a szószok rengeteg cukrot tartalmaznak a zsemle pedig lisztet. Olvasgass utána Norbinak tényleg jó fogyós cikkei vannak ;)

2011. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahaa és az h lehet h összehasonlítottam 2 db energiaitalt.

Az Adrenalinban 50 Kcal volt a wild touchban meg csak 3 ? :O

Am akkor simán ehetek egész nap zsömit meg minden szart ha nem lépem túl a megengedett kcal-t egy napra ?

2011. aug. 16. 15:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg ehetsz, gyakorlatilag jobb kevés szénhidrátot, kevés zsírt, inkább fehérjét enni.
2011. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elolvastad a válaszokat? Ehetsz akármit, ha csak a fogyás számít. Ha az is számít, hogy a kilók miből mennek le (zsírból vagy izomból), meg az, hogy ne alakuljon ki valamilyen betegséged, akkor az "egészséges" ételeket részesítsd előnyben.
2011. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen,ehetsz akár csokit is ha a napi kalóriaszükségleteden belül maradsz. Bár az biztos nem egészséges. Én úgy csinálom hogy reggel valamilyen péksüti,délelőtt még valami csoki,de délután már egészségesebbre viszem a dolgot,csirkemell zöldséggel meg túró. De ha pl délelőtt zabpelyhet,tk kenyeret,csmsonkát eszek akkor délben pl egy gyrospitát este meg túrót.

Így mindíg van a napjaimnak egy fénypontja,és még nagyjából sok fehérjét eszek,meg egészséges.

2011. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem és akkor mennyi a napi maximum ?

És diétázáskor mennyivel kevesebb ?

mmint a kcal bevitel

2011. aug. 16. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:
orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc.html ezt mi honnan tudjuk? :D
2011. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Itt nem csak az egészségről van sz, hanem éhezni fogsz, ha mondjuk 1800-ban szabod meg a napi maximumot, és mondjuk megeszel 3-4 tábla csokit. Ez kb van 1800 kcal. Ezzel szerinted jóllaknál? Kétlem.
2011. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!