Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha reggel bezabáltam és...

Ha reggel bezabáltam és kiszámolva kb 2000 (! ) kalóriát vittem be de a napi szükségletem 1800kcal, de még csak fél 10 van. Akkor mit csináljak ne egyek egész nap már?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 09:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
34%

"akkor nekem hogy a fenébe vizsgálták vérképnél?? :)"


HDL/LDL koleszterinszintet vizsgáltak. A vizsgálat egy analitikai módszer

[link]


Itt van, HPLC-vel mérik.. ennyi.


Most ez mégis mit jelent? Semmit. Meghatározzák egy mintában a koleszterinszintet, akár bontva HDL/LDL/VLDL szerint, és kapnak eredményeket. Aztán úgy csinálnak mintha valami értékes dolgot csináltak volna a 7-8 milliós hplc géppel, szóval az eredményeket osztályozzák is: egészséges tartomány, kóros koleszterinszint..


Csakhogy az osztályozástól kezdve jön a kamu. Ma az orvostudomány nem tart ott, hogy el tudja dönteni mi az egészséges koleszterinszint. A koleszterinek arányáról most nem írom le ugyanezt..


Mindenesetre ha kijön egy magas koleszterinszint: nem jelent semmit.

Kijön egy eltolódott LDL/HDL arány, tegyük fel az tényleg betegség jele (a magas koleszterinszint önmagában még nem). És mit kezdenek vele? :)

Azt mondják ne egyél több zsírt? Az fura, mert a koleszterinszintedet a te tested állítja be..


Tehát drága műszerrel mérnek neked olyat, aminek az eredményével leginkább semmit sem lehet kezdeni (igazából), aztán általában beadják az embereknek hogy magas a koleszterinszintjük, ezért sztatinokat kell szednie, ami egy jó biznisz mert a gyártó gyógyszercég keres ezzel pénzt, ráadásul hosszú évekig lesznek így fogyasztói (koleszterincsökkentőket élethosszig szedik, értelmetlenül) plusz mellékhatásokkal újabb gyógyszerek felírását teszi majd lehetővé.


Na most akkor miért volt jó neked, hogy koleszterinszintet vizsgáltak? Szerintem semmiért..


"Persze nyugodtan lehet félremagyarázni a mindent kell ennit. Nyilván nem gyilkos galócát, vagy vattát, vagy homokot :)"


Hanem búzát meg tejet meg cukrot. Kár lenne, ha kiderülne hogy ezek miatt beteg a társadalom, legalábbis komoly szerepük van a krónikus betegségek kialakulásában (de ez is kiderült már, de sokan még mindig tagadják).

2014. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!