Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » ANYAGCSERE GYORSÍTÁS? Segítség!

ANYAGCSERE GYORSÍTÁS? Segítség!

Figyelt kérdés

Rögtön a tárgyra térek:

Fogyni szeretnék, eddig sok mindent próbáltam, de mindig visszaestem, most viszont egy hétig folytattam egy étrendet, mellette edzettem, tudom, egy héttől talán még nem sokat várhatok, de egyetlen dekát se fogytam, nagyjából ezt az étrendet folytattam, leírom nektek egy napomat:

(suliba járok, az étkezési időpontokat csak így tudom megoldani)

9.40 Reggeli: 120g répa

2 szelet barna kenyér

1 szelet csirkemellsonka

4.30 Ebéd: 200g paradicsom leves

2009 rizs

2 szelet csirkemellsonka

1 alma

16.00 Uzsona: 2 abonett kenyér

almaszirom

18.15 Vacsora:30g paradicsom

80 g sovány túró

1,5 szelet csirkemell

1 pohár baracklé

1 abonett kenyér


Mindemellett: 16.30 - 17.30 edzés:

http://www.youtube.com/watch?v=YSmo3b69yEE

http://www.youtube.com/watch?v=LQMzZMfYzE0

http://www.youtube.com/watch?v=8z_cP0TmQjI (nem a teljes)

Mindezek mellett totál van izomlázam, és kifejezetten kövér vagyok (167 cm, 64 kg), de fogyni nem fogytam semmit, a hasam alatt, érzem az izmot, de takarja a háj, ha összegörnyedek akkor meg hurkás. (nagyon vozó, tudom.. bleee...)


Ma elgondolkodtam, és álltam már közel az anorexiához, tudom, hogy átváltott raktározóra a szervezetem, de még ígyis nehéz megtartani a napi 4 étkezést, és a minimum 2 liter vízfogyasztást, de most így időközben rájöttem, hogy lényegében alig van székletem, mindig is elvoltam sok kajával sok ideig, egyszóval valahogy baromi lassú az anyagcserém... Ehhez itt mit szóltok:

[link] (!!!)

Reggeli: 1 narancs

Tízórai: 1 pohár gyümölcsjoghurt, pár szem aszalt gyümölcs

Ebéd: 1 grill csirkecomb, párolt brokkolival, fél adag rizs

Uzsonna: 4 szem dióbél, 3 karika mozzarella sajt

Vacsora: karfiolkrém leves


Szerintetek mit csináljak? Folytassam az előző életmódot/ étkezést, vagy térjek át erre? Teljesen tanácstalan vagyok...

Ja, és még valami... Szerintetek az alvás befolyásolja a fogyókúrát? Mikor kellene elaludnom, és mennyi órát?

És még valami: Hogyha tegyük fel fogyókúrázom, és mondjuk egyész héten azt csináltam, de barátnőméknél (vagy akárhol) tegyük fel buli van, vagy akármi, és megsértődik, ha nem veszek el sütit, az még befolyásolhatja, elcseszheti az egész hetemet? Vagy ha mondjuk fogyózom, de mondjuk csütörtökön megeszek egy kocka csokit az mindent tönkretesz?



2014. márc. 15. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Várj 1 hónapot, akkor se mozdul a súlyod, akkor tőrödj vele.
2014. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Neked a 167 centi, 64 kiló dagadt? Mégis hol élsz te??

Nem csodálom, hogy anorexiás voltál ilyen felfogással. A második étrend meg egy nagy rakás ló kaki.


Mondjuk nem értem, hogy hogyan tudsz 4:30kor ebédelni és 4kor meg uzsonnázni. Feltételezem, hogy 2:30kor eszel?


Barna kenyeret felejtsd el, egyél tk kenyeret.

Az egy szelet csirkemell sonka, vagy kettő szelet, az semmi. Ebédre egyél meg legalább egy fél csirkemellet. Rohadt sok a ch, és kevés a protein...


Át kéne ezt nézni, mert így csak tönkre vágod magad.


Minimum 8 órát kell aludni.

Nem, nem cseszi el. Nem egy sütitől fogsz elhízni, mint ahogy nem egy salátától fogysz le...

Egy kocka csoki??? Ez most komoly??? Biztos szörnyen el fogsz hízni attól az egy kocka csokitól. Hirtelen 100 kilós leszel!!! Édes istenem...

2014. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudod, nekem az kövér. Te talán biztos nem így látod, hát még én mennyire szeretném ha nem így látnám, de ez most... lényegtelen, miért is tudnád felfogni azt, amit senki más.

És igen, az nem 4, hanem 14, csak gyorsan gépeltem, mert már elegem volt mindenből.

Most néztem, a kenyerem teljes kiőrlésű, csirkmellsonkát meg átváltom csirkemellre.

Én lennék a legboldogabb a világon, ha nem éjfélig tanulnék, hogy mindeből 5-ös legyek, és tudnék aludni, de persze ez a kutyát sem érdekli, amit ugyebár elfogadtam, szóval talán lehet felhagyok az egésszel.

Igen, én képes vagyok egyetlen kocka csokoládén is órákat kattogni, egy éjszakát végigbőgni, sajnálom, hogy neked sem feletem meg, ahogyan soha senki másnak.

És ha most tudnák neked a két ujjam között egy centimétert mutatni, megtenném, és azt mondanám, kb. enyire közel vagyok ahhoz, hogy hétfő reggel ismét felkeljek, reggeli nélkül induljak a suliba, ne hozzak tízórait, lemondjam az ebédet, mindfélét összeegyek otthon, aztán megint éjfélig tanuljak... Ami azt illeti, valamiért sokkal könnyebb is volt.

2014. márc. 15. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert ugye, úgy hogy én voltam már 88kiló a 168 centimhez, fogalmam sincs, hogy milyen érzés dagadtnak lenni. Milyen érzés minden alkalommal, amikor eszel undorítónak érezned magad. És milyen érzés, amikor semmi nem működik.


Amit meg kell értened, hogy ha le akarsz fogyni, akkor adnod kell érte valamit. Ez a nem evészet, ez olyan, mintha bemennél egy boltba és azt mondanád, hogy "kérek mindenből egyet, de nem fogok fizetni!"


Szerinted a tested azt fogja csinálni, amit te akarsz, ha nem fizeted meg?

Ha igazán fogyni akarsz, akkor nézz utána, hogy milyen tápanyagban dús ételek vannak, amik kalória szegények és azokat egyed. Nem pedig az abonett kenyeret, ami kartonpapír. Egyél salátát, nagyon sok zöldséget, minnél színesebb a tányérod annál jobb a testednek. Így fog megindulni az anyagcseréd, nem kalória megvonással. Lehet, hogy a ch a testednek benzin, de az egyéb vitaminok és ásványi anyagok olajozzák meg a motort, különben az be fog dögleni.


Semmi értelme az éjfélig tanulással. Nézz utána a metódikus tanulásnak is, mert ez így nem fog menni. Vannak nagyon jó trükkök, amivel fele ennyi időre csökkenhetnéd a tanulást.


A csokoládén meg ne kattogj. Gondolj bele, hogy mennyire jót tesz neked. A csoki nem rossz neked, és hülye volt az, aki kikalakította ezt a képet róla. A fekete csoki nagyon jót tesz neked, és a napi egy kocka nagyon sokat tudna segíteni. De ha kattogsz rajta, akkor ne egyed. Nem kell leerőltetni olyat a torkodon, amit nem akarsz enni.


Még valami: azt az egy almát ebédre, inkább edd meg tízóraira. Így fenn tartod az inzulin szintedet kellemes szinten, és nem fog az alma ott főni a gyomrodba, amíg a tested lebontja a többi kaját. Nem érdemes desszertnek gyümölcsöt enni.

2014. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező :)

Ne is haragudj de egyik általad felsorolt étrenddel sem szimpatizálok. Mert egyszerűen, nem vezet fogyáshoz. Másrészt a testtömeg indexed, 22.95 ami az ideális tartományban van, konkrétan se fogynod se híznod nem kell. Viszont te ezt másképp látod, rendben.


Ami kilőve: tejtermékek az összes, az összes gabonából készült étel szintén. Minden cukor. Minden felvágott. Minden finomított olaj. Paradicsom, burgonya, rizs szintén. Semmi gyorséttermi kaja,konzerv, üdítő, rostos és szörp.


Ha mégis ennéd ezeket akkor ne..! edd együtt:

Fehérje-szénhidrát pl. hús-rizs

Tejtermék-gyümölcs pl. gyümölcs-joghurt

Ne keverd a fehérjéket, csak egyfélét egyél egyszerre egy étkezésen belül:

Hús külön, tojás külön, tejtermék külön. Alap.


Egyél rendesen, szerez be egy jó multivitamint, amiben minden benne van kb hasonló kategóriában gondolkodj mint pl. a Dr Lenkei. Nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel. Jobban megy a tanulás és az edzés is.


Lelki okok ami még okozhat túlsúlyt: Elhatárolódás,falak emelése lelki szinten, a test jelezheti túlsúly formájában. Reméljük nálad ez nem áll fenn.


Étkezés:

Húsok, zsírok,tojás, zöldségek, hidegen sajtolt olíva,magvak, dió, napraforgó, pisztácia stb. Gyümölcsből keveset.

A húst és a zöldségeket mindig eheted együtt ahogy a tojást és a zöldségeket is:

pl. spenót-tojás, hús-brokkoli a variációk száma végtelen. Ha megéhezel, dió stb.

Csak tiszta sót használj: pl. patika vagy himalája. Tisztított víz, nem ásványvizet ami műanyag palackban van. Szűrt csapvíz 2-3 liter alap. Sózd a kaját addig amíg jól esik. Add meg a szervezetednek ami megjár és azzá teszed amivé akarod. Lazán csináld ezt az egészet.


A fent leírtakkal, egyrészt, gyorsabb lesz az anyagcseréd másrészt kevesebb mérget viszel be. Ha ideges vagy, esetleg haragszol valakire, a szervezeted szintén mérget termel. Ha a szervezet nem tudja kiüríteni a zsírban köti meg, ezzel határolja el a mérgeket a fontos szervektől.

Tehát megbocsájtás és szeretet


Edzés, nagyon fontos. Legszívesebben a fegyencedzést ajánlanám. De inkább azt mondom hogy mindened jól mozgasd meg. A 3 belinkelt videó jónak tűnik, az Alexandra videója az rendben van.


Talán még annyi hogy edzés előtt, illetve már jóval előtte ne vegyél magadhoz kaját és úgy menj rá a hasizomra.

Alvás: Tényleg aludj 8 órát vagy amennyire szükség van, a lényeg hogy tudj regenerálódni hogy szellemileg és testileg is egyensúlyban legyél. Igy könnyebben elfogadod a körülötted lévő világot és saját magadat is.

Légzés: Ennek nézz utána.

Vérnyomásod, vérképed rendben legyen. És amit a legutoljára hagytam, és talán ez az egyik legfontosabb.

Mindent minimum 30-szor rágj meg, lassan egyél, élvezd az ízeket.

csáó..

2014. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezzel tegyél egy próbát,nagyjából menne is a súlyodhoz-

1.3db főtt tojás 1 paradicsom

2.100g csirkemell sonka 1 paradicsom,fél paprika,1 alma,multivitamin,c vitamin

3.1 grill csirkecomb,100g brokkoli

4.ugyanaz,mint a 3.

5.125g túró,natúr joghurttal keverve,vagy 3-4db tojás paradicsom

és napi 3-4 liter víz.

2014. márc. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!