Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétás kaját vegyek...

Milyen diétás kaját vegyek magamnak, ha nincs főtt ételem és csak úgy beugrok este a boltba?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben alapvetően egy kalóriaszámolós-szénhidrátszegény jellegű étkezéssel élek, komoly diétának nem nevezném, csak úgy nagy vonalakban odafigyelek arra, hogy mit és mennyit eszek, de sohasem éheztetem magamat, csak nem eszek annyi cukrot, fehér lisztet, zsírt, stb. Ezzel és némi mozgással már 30 kilótól szabadultam meg, még szeretnék 20-at leadni.

Alapvetően magamra főzök otthon, zöldségféléket, sütök csirkemellet, szendvicskrémet csinálok, salátát készítek stb.

De sokszor van olyan, hogy mondjuk este már nincs főtt kajám, elmegyek egy boltba és kéne venni valamit, amit megvacsoráznék menet közben (nem otthon), belefér egy esti étkezésembe és persze nem túl drága.

Régebben vettem egy csomag virslit, de aztán megnéztem mennyi benne a zsír :) A gyümölcsökben is rengeteg a szénhidrát sajnos. Péksütemények nyilván szóba sem jöhetnek. Salátát nem tudom megenni menet közben, ahhoz már haza kéne vinnem, akkor már meg tudnám oldani.


Amit szoktam, az egy csomag sonka, illetve egy light mozzarella sajt, de sokszor csak kóválygok, hogy mit lehetne venni, kéne még pár ötlet.

Nyilván mértékkel bármi belefér, de azért jó lenne pár megfelelő fogyókúrás lehetőség, hogy ne legyen egyhangú.


Ti mit javasolnátok?


2014. ápr. 1. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyél teljes kiörlésü péksüteményt (valamennyi belefér a napi keretbe), sonkát, sajtot hozzá, meg uborka, paprika, paradicsom hozzá. (Esetleg összerakod szendvicsnek.)


A light értelmetlen ötlet, mert abban a kevesebb zsírt sok szénidráttal kompenzálják, szóval rosszabb, mint a hagyományos.

A gyümölcsök meg közel sem olyan vésze, ahogy sokan hiszik, a legtöbb gyümölcsben nincs túl sok szénhidrát.

2014. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vennék zsírszegény túrót és azt enném vacsira. :)
2014. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz, hogy se sok szénhidrátot, se sok zsírt nem akarsz... Sovány fehérjével nem egyszerű kalóriát bevinni, illetve abból mennyiség kell.


Boltban nekem se egyszerű, de már megszoktam, hogy mindig mindenhova viszek saját ételt.

Nos. Az általad írt sonkát kiegészíteném mondjuk paradicsommal (akár pürével, az legalább jóízű és nem drága, a bolti paradicsommal nem sokszor vagyok megelégedve, szezonon kívül különösen nem), valamiért a paradicsom engem valamelyest laktat, nem tudom, Te milyen vagy. Persze más zöldségeket is vehetsz, ha nem is lehet velük jóllakni, segítenek és jó ételek.

Gondolom, az olajos magvak zsírtartalma zavar, ha már a zsíros sajtoké is (pedig mindkettő jól laktat és boltban simán megvehető), de így sok mást sajnos nem tudok. A gyümölcsök némelyike még jó lehet kiegészítésnek, ember- és helyzetfüggő, de van, amelyik laktat s egy szem gyümölcsben a szénhidráttartalom se vészes - van, amelyik diétában igen, de aki annyira leviszi a szénhidrátot, annak muszáj sok zsírt ennie, ha jól is akar lakni s feleslegesen, sőt károsan sok fehérjét sem akar bevinni.

2014. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sovány túró, cottage cheese, tonhalkonzerv
2014. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze, ahogyan írtam, tisztában vagyok vele, hogy semmi bajom nem lesz, ha veszek egy teljes kiőrlésű kiflit vagy egy almát (egyébként a gyümölcsöket a kaloriabazis,hu-n néztem és nagyon meglepődtem)

Egyszerűen ötleteket akarok gyűjteni, hogy ha esetleg kihagynék valamit a keresgélésben, ami adja magát, csak nekem nem jut eszembe. A túró jó, ahogyan láttam, a Lidl-Aldiban van alacsony zsírtartalmú, de a Tescos is jó lesz, ha más nincs (általában ha ilyen van, akkor a Tesco van már csak nyitva). Amit még néztem, az a ricotta, az zsírszegényebb, mint a túró és szeretem is.

A zöldség is jó gondolat. A tonhalat nem szeretem.


Szóval köszi, ha van még ötlet, gyűjtsünk.


Pl ha nap közben vagyok, akkor szoktam venni egy grillcsirke-darabot, az is elég jó, csak sajnos este már bezár a grilles, mire odaérek.

2014. ápr. 2. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!