Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Osztálykiránduláson hogy...

Osztálykiránduláson hogy oldjam meg az evést?

Figyelt kérdés

Régebben 95 kiló körül voltam a 163-164 centimhez. Fogyózni kezdtem, de normálisan, 1200 kalória, ha mozogtam akkor 1500. Hús, zöldség, semmi tészta, max. teljes kiőrlésű zsemle néha. Nem ment annyira gyorsan, nem is sokan vették észre, szóval nem volt olyan látványos.

Az elmúlt majdnem 2 hónapban viszont betegség miatt elég sokat fogytam, 82-ről 69-re. Most kezdek jobban lenni, viszont az elég erős gyógyszerek miatt sokszor hányingerem van, főleg reggelente. Először kb. délben eszem valamit, de rendesen olyan 3 fele szoktam. Mivel már előtte is csak 'jó' kajákat eszek, és most is, ezért általában olyan 600 kalória körül vagyok, mivel este már nem eszem.


A kirándulás 6 napos lesz. Reggeli + vacsi, napközbére szendvics. Az a baj, hogy amúgy is nagyon válogatós vagyok, így, hogy sokszor hányingerem van, olyankor csak 'szárazabb' kaját eszem, a fehér tésztát kerülöm, eléggé leszűköl a választék. Nem tudom a menüt, de gondolom 'menza kaja' lesz. Kis faluban leszünk, szóval az nem megoldható, hogy bemegyek a boltba, és veszek magamnak kaját.

A másik pedig az, hogy lécci ne röhögjetek ki, de nem szeretek mások előtt enni, mert mióta fogytam, mindig mindenki figyeli, hogy mit eszek. Az ofőmék meg amúgy is elkezdték mondani mostanában, hogy aggódnak értem, szóval biztos, hogy szólni fognak, ha nem eszem 'rendesen'.


Mit csináljak? Hogyan egyek majd? Mit csináljak, hogy ne kezdjenek el b*szogatni a tanárok?

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, de totál kétségbe vagyok este, szóval kérlek segítsetek..



2014. ápr. 12. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, hogy eszel-e és mit, ez nem az óvoda. 6 napn meg ne hiszitizz ennyit, egyél szépen akkor, ha éhes vagy, legyen nálad pénz, ha vennél valamit. Azt a 6 napot bőven kibírod mégha zsírt ennétek zsírral, akkor is :P
2014. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis faluban is van bolt...
2014. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ez olyan, mint az óvoda.. Az ofőm MINDENÉRT szól, komolyan, és mostanában totál rám szállt..

De remélem igazad van, majd választok egy a tanárokétól távol eső helyet, fel csak nem áll kaja közben :DD


Jó, akkor pénzt mindig tartok majd magamnál 'vészhelyzetre'.

2014. ápr. 12. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyél rendesen, a súlyod már nem lehet nagyon sok.

2-3 napra tudsz szendvicset vinni (kolbász, konzervek elállnak sokáig), de biztos hogy 1-2 naponta boltba is fogtok menni.

2014. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meleg leveseket egyél, meleg teákat igyál cukor nélkül. Telítik a gyomrot, de nem terhelik meg.
2014. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaja, egy kis faluban lakom és VAN bolt, 2 is, plusz egy zöldséges és a szomszéd icipici város zöldségese is oda szokott állni árulni... Oké, zöldséggel én se laknék jól, de azért némi zöldség-gyümölcs jó kiegészítés lehet :D

Ha nagyon pici a falu, akkor menj át a szomszéd faluba, ha elég nagy vagy ahhoz, hogy elengedjenek, de ha a falusi bolt OK, akkor nem tudom, mi múlna pár km-en, de az osztálykirándulások azért nem feltétlenül a szabadságról szólnak, ehhez nem értek.


Személy szerint vinnék saját ételt. 6 napra már enyhe kihívás (többnyire 2000 kalória fölött ettem a leglelkesebb fogyásomkor is, mert nekem ennyi kell, szóval ilyen szintre mondom, 600 kalória még egyszerűbb, nekem pár falat és kész), de még meg tudnám oldani. Azért persze amennyire lehet, próbálnék enni a kapott ételből, ha az megfelelő... A "menza kaja" is képes tartalmazni ehető dolgokat, nálunk igazán nem volt kiemelkedő a menza, de azért előfordultak egészen értékelhető megmozdulások is.


Nem tudom, a jó kajából miért következik a 600 kalóriás egyszeri étkezés. Abból is lehet sokat enni és egy rendes test szerintem éhesebb, ha napi egyszer kap.


Bár nem tudom, miket eszel, ha (ami valószínű) valamiért többé-kevésbé kerülöd a zsírt, akkor lehet, hogy tényleg nehezebb, bár akkor is ki lehet találni ételeket, amiket vihetsz.

Bár valaki tuti beszólna miatta. Ami engem speciel (mai felnőtt fejemmel) nem érdekelne.

2014. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tankolj be olajos magvakból (dió,mandula,kesu,mogyoró stb.),valami extrudált kenyér-szerűségből (pl én a Lidl-ös Rivercote kenyereket szeretem) vagy pufirizsből,konzerv főtt babból,gombából,vagy ha szereted akkor tonhalból. Az első pár napra meg tudsz vinni zöldséget,gyümölcsöt. A kisboltból meg csak tudsz venni valami gépsonkát,natúr joghurtot és ennyiből azért már ki lehet húzni 6 napig.


Mit csinálj hogy ne b*sztassanak? Csámcsogj a képükbe azoknak akik kotnyeleskednek :D

2014. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!