Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon éhes vagyok az edzés...

Nagyon éhes vagyok az edzés utáni napokon. Az étrendemet alul leírom. Edzés után nem vagyok sosem éhes, de másnap nagyon. Ez összefüggésben van?

Figyelt kérdés

Télen nem sokat edzettem, mert általában tanítok és mellette dolgozom. Tudom, ez nem kifogás, de hetene ősszel-télen csak heti 1szer futottam/jutottam el konditerembe. (mellette mindig lépcsőzök, ill. sétálok akár több buszmegállónyit is, nem szállok buszra.)


Szeptember 1-jén kezdtem a fogyit, azóta lement 8-10 kg. Tudom, ez 8 hónapra levetítve nem sok...


Most kevesebbet dolgozom, és többet sportolok. Heti 2-3szor is, a minimum 1 óra a konditeremben/szabadban a futás de sokszor 1,5 órát is futok és még többet igyekszem sétálni, mozogni napközben (nem szállok buszra, inkább sétálok haza 25-30 percet.)


Azt figyeltem meg, hogy edzés után egyáltalán nem vagyok éhes. Van egy "csomó" a gyomromban edzés után, és nem bírok enni...

általában este/késődélután edzek (lehet ha reggel edzenék akkor estére megéheznék, nem tudom). viszont másnap rohadtul éhes vagyok...

tudom, tisztában vagyok vele(!!!) hogy edzés után pótolni kell a fehérjét különben az izmot bontja a szervezet, NEM KELL kioktatni!! De nem bírok úgy enni, kiskoromban sem bírtam, ha egyszer nem vagyok éhes, képtelen vagyok megtömni magam...

Szóval edzés után nem eszek sosem este. De másnap nagyon éhes vagyok, és egyre több kaját kívánok mióta heti 3szor edzek: egyre több magos/tk zsemlét eszek :(

télen nem ettem ennyit, de nem is edzettem ilyen sokat: akkor bőven elég volt a csirkemellhusi, a tojás, + sali... meg ezek (alul leírom az étrendem) amíg nem edzettem ennyit, nem voltam ilyen farkaséhes.


Étrendem ősszel/télen/most tavasszal:

általában csirkemell/hal/pulykamell, főételnek mindig + saláta. Rizst nem szoktam (fehéret alapból nem, barnát nem szeretem) durumtésztát sem veszek, mert drága akkor inkább azon a pénzen tojást veszek (bár annak az ára is húzós...)

Reggel: tojás (inkább több tojásfehérje, tojássárgájából max napi 1-et ha eszek) csirke/pulykamellsonka, vagy túró.

Napközben (napi 5szöri étkezlés megvan) 1-1 (vagy 2) db gyümi (alma, narancs, citrusféle, szóval nem banán meg nem aszaltgyümik!)

Ügyelek a magvakra is: egy keveset eszek belőlük hetente többször, de nagyon minimálisat. Olajat max olívaolajat használok de sokszor azt se. A jó "zsírokat" inkább magvakból viszem be a szervezetembe.

Joghurtot/kefirt és túrót is eszem (gyakran vacsira vagy reggelire) zöldséggel: uborka, paprika, paradicsom, cékla, saláta, brokkoli, stb.) Ezeket nagyon szeretem! :)


Nem eszem: fehérlisztes dolgokat, tésztát, sem cukrot. Vizet, cukor nélküli teát iszom (vagy max. cola zero-t).


Ősszel/télen nagyon ritkán ettem teljes kiőrlésű zsemlét/kenyeret, kb. 1,5 hetente egyszer vagy 2 hetente egyszer, de most tavasszal többet eszem :( heti 1-2szer is becsúszik a tk zsemle/kenyér.

ui.: nálam nincs olyan hogy 6kor eszem utoljára este. kb. 11kor vagy éjfélkor fekszem le, olyan 8kor ettem például tegnap este is.


A kérdésem: sok edzéstől nőhet az étvágy?

( nem kell kioktatni, hogy hülye az étrendem vagy hogy nem eszek edzés után!!! )


2014. ápr. 24. 12:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, a nyelvtani hibákért, csak ideges vagyok nagyon most :(
2014. ápr. 24. 12:19
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Zsemlét eszel, nem jó!


"Reggel: tojás (inkább több tojásfehérje, tojássárgájából max napi 1-et ha eszek"


Nem jó! Tojás fehérjében vannak antinutritív anyagok, sárgája ezt kiegyenlíti + zsír van benne. Tojásfehérje zsír, sárgája nélkül a zsírszegény táplálkozás alapja, a zsírszegény táplálkozásról bebizonyosodott, hogy káros.


"csirke/pulykamellsonka, vagy túró"


A baromfiknak nincsen sonkájuk. A túró gyulladásfokozó.


"A jó "zsírokat" inkább magvakból viszem be a szervezetembe."


Nem valószínű, hogy elég zsírt eszel.


"Joghurtot/kefirt és túrót is eszem"


Lesz is min változtatnod.



Edzéstől nagyobb étvágyad lesz, de mivel az étkezéseid is olyan összetételűek amilyenek, így emiatt is lehet nagy étvágyad, panaszaid, betegségeid. Írtam mik a problémás pontok, ha azokon változtatsz már teszel magadért.

2014. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a paleo híve, szerintem marhaság hogy az ember ne egyen joghurtot...

Nyilván nem a szétcukrozott danone-yoghurtokat meg a krémdesszerteket eszem, hanem pl. van activia 0,1%os ivójoghurt, az 31 kcal/100 gramm... 1 "flakon" 250 gr, tehát kb. 80kcal/1 db activia-s flakon.

Inkább iszom egy ilyen ivójoghurtot, semmint hogy kolbászt vagy zsíros disznóhúst egyek (amit megenged a paleo...)


Alapvetően kisgyerekként sem ettem meg a szalonnát, vagy a zsíros dolgokat, sosem szerettem, pláne most nem eszek diéta alatt.


Nem tudom, hogy te a paleo híve vagy-e, és ezért mondod hogy a tejtermékek károsak (vagy nem vagy paleos, csak alapból ez a véleményed) de érdekes módon a túrót mind fogyni vágyóknak (kazein miatt) mind pedig testépítőknek ajánlják...


A kérdésem nem a tejtermékekre irányult, csak kiegészítőként leírtam hogy miket eszem.

És ha jól átolvasod, amit leírtam, láthatod hogy ősszel/télen is ettem yoghurtot és mégsem voltam farkaséhes, most is eszem, csak most többet edzem és farkaséhes vagyok...


Tehát ha a joghurt/kefir stb okozná az étvágy növekedését akkor ősszel/télen is éhes lettem volna. De akkor nem voltam.

2014. ápr. 24. 12:48
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Nekem meg nyilván teljesen mindegy minek a híve vagy.


De megkérnélek, hogy ha te eszel műkajákat, joghurtot akkor következetes maradj, és ne szóld le a cukros danone joghurtot se.


0,1%-os ivójoghurtot a hajadra kenheted, engem nem érdekel hogy milyen zsírtartalommal árulnak gennyes tejtermékeket, a kérdésed sem erről szólt. Akkor minek írsz most erről? ('_' )


" az 31 kcal/100 gramm... 1 "flakon" 250 gr, tehát kb. 80kcal/1 db activia-s flakon. "


Azaz értelmetlen szemét kaja, neked pedig valami problémád van elvileg az étkezéseddel. Mondjuk, hogy hulladékot eszel élelmiszerek helyett? Ebbe nem kellenek számok, nem kell leírnod 0-9-ig hogy mennyi kalória van valamiben, mert a szemét szó az pusztán betűkből áll. Nincs mellékelve kalóriatartalom :)


"Inkább iszom egy ilyen ivójoghurtot, semmint hogy kolbászt vagy zsíros disznóhúst egyek"


Ez rajtad áll. Lehetsz az élelmiszeripari nagyvállalatok édes kis bégető báránykája, akit szépen lehet terelgetni, megfizeted a szemét árát előbb pénzben, később az egészségedben, mégis ki mondhatná azt neked, hogy ne tedd?


Tudod, ti Nők olyanok vagytok, mint akik kényszeresen maguk ellen akarnak dolgozni. Nem ismeritek fel a saját erényeiteket és gyengéiteket, nem ismeritek fel hogy ezeket direkt kihasználják és önmagatok ellen fordítják. Csináljátok a legidétlenebb divat edzéseket és divat táplálkozásotokat, miközben valakik arra élveznek el, hogy egyre betegebbek és gyengébbek vagytok.


Téged ez látom nem zavar. Én kellene hogy ezt szóvá tegyem? Dehogy is, én nem fogok senkire semmit sem ráerőltetni, az a média és eszköze. Én felhívom a figyelmedet rá, hogy a viselkedéseddel pont azoknak a kezére játszol akik szenvedni akarnak látni téged. Edd csak amit jónak látsz, közben gondolj arra, hogy nagyon ügyesen manipuláltak éveken át mire igazi élelmiszeripar hívőt neveltek belőled, igazi ételek helyett pedig az ő mocskaikat akarod enni. Minden korty zsírszegény joghurtkádnál jusson ez eszedbe, de persze egészségedre váljék! :)


"Nem tudom, hogy te a paleo híve vagy-e, és ezért mondod hogy a tejtermékek károsak (vagy nem vagy paleos, csak alapból ez a véleményed) de érdekes módon a túrót mind fogyni vágyóknak (kazein miatt) mind pedig testépítőknek ajánlják... "


Aha. Azok az emberek, akiket a coca cóla fizet? Dietetikusok? Ezek ajánlják, ezekre hallgatsz? Ez minden érved? Legalább ne írtad volna le..


"Tehát ha a joghurt/kefir stb okozná az étvágy növekedését akkor ősszel/télen is éhes lettem volna. De akkor nem voltam."


Fiatalon eljutottál a tudós pályára. Hol fogod publikálni a kísérletedet? Szerintem ez nagy áttörést jelent, szóval máskor is ettél joghurtot.. hihetetlen. Akkor nézz utána a tejtermékek inzulinszint emelő hatásának, aztán mérlegeld újra az éhségérzetedet az újonnan szerzett ismeretek fényében.

2014. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel én nem értek hozzá s nem érdekel a joghurt téma (én nem eszem, mert nem lakat jól és nem elég finom számomra), inkább csak a zsírhoz szólnék hozzá.

Szerintem is baromi kevés lehet a zsír. Én is éhes lennék így. Ha valaki csak ilyen kalóriaszegény cuccokat enged meg magának s az edzés utáni nap teljesen logikusan éhes lesz, akkor vagy szenved, vagy dobja a kalóriaszegény ételeket s valamilyen irányba elmozdul (jó, ehetne 10 kiló zöldséget is, de az lassú és macerás). A kérdezőnek ez a péksüti irány, mivel nagyon ellene van a zsírnak, viszont elég tudatos ahhoz, hogy ne csokit egyen. A tk zsemle is kalóriadús és szénhidrátos, de az neki belefér.

OK, ez a saját döntése, de nem nagyon marad kérdés. Sok edzéstől, ami után nem eszünk, persze hogy éhes lehet az ember. Ami sokaknál kapcsolatban van az étvággyal (nálam szeretnek külön utakon járni, a párom ezt sosem érti).


Az embernek alapból kell valamennyi zsír. Ha csak olajos magból és napi 1 tojásból akarod bevinni (OK, a többi ételben is akad, de ahogy olvasom, nem sok), akkor 30 deka olajos mag biztos kellene hetente, márpedig heti párszor minimális, az jóval alatta van.

2014. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de te egy nehéz eset vagy. Neked semmit nem érdemes mondani mert te mindent jobban tudsz, írkálod itt a felkiáltójeleket. Ideges vagy, aki meg mást gondol mint te arra rátámadsz. Akkor az ember mit írjon neked hogy ne kapd fel a vizet és ne vedd kioktatásnak.?


De azért ha megengeded leírom mit gondolok erről a farkas éhségről. Eszel de nem adod meg a szervezetednek ami megjár, amitől jól működik, ezért vagy ideges és támadsz. A szervezeted könyörög hogy adj neki fehérjét, szénhidrátot,normális zsírt, vitaminokat és ásványi anyagokat. És tudod miért.? Mert regenerálódni szeretne, azért. Testépítő vagyok, van tapasztalatom. Most írjam azt hogy változtass a kajálásodon.? Vegyél egy jó multivitamint.? Egyél napi hatszor .? Aludj legalább 8 órát.? Egyél testsúly kilogrammonként 2 gramm fehérjét meg szénhidrátból 4 grammot.?

cola zéro az minek.? Felőlem azt csinálsz amit akarsz. Neked egyébként az a jó ha nem hallgatsz senkire hanem magadnak kitalálod mi a jó és kikísérletezed. Minden jót.

2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Edzés után igyál fehérje turmixot!Bár nem vagyok paleos,de joghurt fogyasztást én sem támogatom.
2014. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is növeld a zsírbevitelt, a jóllakottságért nagyban felelős a bevitt zsír. Én nem vagyok tejtermékellenes, ha azt fogyasztod, inkább a zsírosabbat (és cserébe kevésbé szénhidrát-dúsat) válaszd, sokkal jobban eltelít. A tojásnak tessék megenni a sárgáját is.
2014. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na jó, én átállok a kérdező oldalára.
2014. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra irányult, hogy mitől lehetek éhes ennyire edzés után: hogy azzal van-e összefüggésben hogy edzek este, de este már nem eszek semmit, vagy azzal (is) összefüggésben lehet hogy mennyi zsírt, stb-t eszem, ill. az étrendemmel is kapcsolatban van-e.


Mivel mindig az edzés utáni napokon jön az éhség, arra következtettem, hogy az edzés okozza (illetve az hogy utána "csomó" van a gyomromban és képtelen vagyok edzés után enni, csak másnap tudok enni reggel).


Bocsánatot kérek, ha támadó voltam. Utánaolvastam a tej és az inzulinszint kapcsolatának, érdekes dolgokat írtak róla. Pár cikket elolvastam.


Ami mondjuk furi, mert én nem (mindig) érzékeltem ezt az inzulinszint emelő hatást... volt, amikor melóztam, nem jutottam el edzeni nagyon kondiba, és gyümölcsöt meg joghurtot ettem reggelire, de pl. ebédig nem is voltam éhes (tehát kb 4 órát kibírtam éhség nélkül) és ebédre se voltam farkaséhes, csak picit.

Viszont, így hogy ti is írtátok az inzulinszinttel kapcsolatban meg utánaolvastam emlékszem volt olyan amikor joghurtot ettem és rá 2 órával éhes voltam, de olyan is volt mikor reggelire ettem és 4-5 órán át kicsit se éreztem az éhséget utána.


Ez nem tudom miért lehet, passz. Ne haragudjatok,ha támadó voltam. Köszönöm a válaszokat mindegyikőtöknek!

2014. ápr. 25. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!