Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek ha fogyni akarok?

Miket egyek ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés
olyanokra vagyok kivancsi amikben nincs sok kaloria.

2014. máj. 17. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy inkább olyanokra legyél kíváncsi, amik nem tesznek kárt az egészségedben, és.. viszonylag egészségesnek mondhatóak. :)
2014. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, az egészség igen fontos, de ezen túl is nem olyan lenne jó, amivel jóllaksz? A kalóriamennyiség csak egy dolog, mellesleg a testednek jócskán van kalóriára szüksége naponta.

Fura, én mindig a tömény ételekre koncentrálok, azok jobban segítik a fogyásomat, mint a kiskalóriásak, amiktől csak megtelik a gyomrom, miközben éhes maradok. Szerepük van azoknak is, de azért a kalóriadús ételek sem az ördögtől valók. Feltéve, hogy nem cukortól és egyéb nem annyira szerencsés szénhidráttól, hanem zsírtől kalóriadúsak.

Persze különbözőek vagyunk, más az ízlésünk és a testünk igényei is. Csak arra akartam rámutatni, hogy simán lehet fogyni nem csupa kalóriaszegény étellel s úgy nem is kell kilókat enni egy sima jóllakáshoz... (Aki jóllakik egy fél uborkával, azzal nem tudok mit kezdeni.)


Amit nyugodt szívvel szoktam ajánlani, az a zöldségek zöme, minőségi hús, tojás, olajos mag, némi gyümölcs... Ha a szénhidrát elég alacsony szinten van, akkor nyugodtan lehet tolni a zsírt is nagyobb mennyiségben, ha bírja az ember. Magasabb szénhidrátbevitelnél kevésbé, viszont valamennyi akkor is kell, mert a testnek szüksége van rá (napi 30-40g-ot szoktam olvasni minimumként). A fehérjebevitel is fontos, valahol 1-2 g/ttkg körül érdemes tartani, elszántak 3 g-ig felmennek, de a fehérjeigény sok tényezőtől függ, sok edzés és nagy kalóriadeficit esetén előnyösebb a több, úgy tudom s ez elég logikusnak is tűnik. Bár van, aki másként gondolja, a táplálkozás már csak ilyen, nehéz kiigazodni a vélemények között, érdemes utánaolvasni, gondolkodni és a testünkre is figyelni, mert nekünk nem biztos, hogy ugyanaz a jó, mint másnak.

A mozgás pedig még az egészséghez is alap, de a fogyásnál különösen ajánlott, több okból is.

2014. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyat akarsz amiben nincs sok kalória?


Akkor ne is egyél, vagy egyél vizet, ezekben van a legkevesebb kalória. Megjegyzem, éhen fogsz halni.


Ha normálisan akarsz enni, akkor meg egyél úgy mint ő

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__56..

2014. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!