Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mondják, hogy a kemény diétákn...

Mondják, hogy a kemény diétáknál az első napok gyors súlycsökkenése leginkább vízveszteség. Ez vajon hány kilót jelenthet 59.8kg/165cm kiindulásnál?

Figyelt kérdés
Vasárnap este lefekvés előtt 59.8 kg voltam, majd hétfőn keményen diétázni kezdtem. 4 nap elteltével tegnap este lefekvés előtt 56.6 kg-ot mutatott a mérleg. Vajon ez mind csak vízveszteség? Amúgy hétfő óta 2.5 l vizet iszom naponta, ha ez számít (előtte jó ha 1 litert megittam). Reménykedhetek benne, hogy a súlyveszteségemnek legalább egy kicsike része zsír?
2014. jún. 20. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A leglenyegesebbet nem tudjuk. Mikor mit eszel, milyen mennyisegben. Ezekbol az adatokbol nem tudunk valaszt adni.
2014. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kalóriákat számolom, és mindenfélét eszem, de 1000 kcal alatt maradok egy nap. Tudom, hogy nagyon kevés, jövő héttől meg is emelem 1200-ra. Sok gyümölcsöt, zöldséget és zsírszegény natúr joghurtot fogyasztok, de eszem húst, tojást, sajtokat és olykor egy kis pékárut is. Volt olyan diétás napom, amikor lángost reggeliztem. A diéta eddig eltelt 4 napjában úsztam (1,25 km), futottam (4km), tornáztam (30 perc rubint réka), és kétszer is szaunáztam. Mára, az ötödik napra is tervezek valami kis mozgást. És mint írtam 2.5 l tiszta vizet iszom egy nap. Ezek fényében? Amúgy ma reggel, pisilés után és nagyon szomjasan 56.1-et mutatott a mérleg.
2014. jún. 20. 17:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt megint nem irtad le ezeket mikor eszed. Vagy csak ugy ossze-vissza? Gyumolcsot mikor eszed peldaul? Hust mikor, milyet es mennyit?

Nem csak a kaloria szamit. Foleg, ha nem szeretnel izombol fogyni.

Tenyleg ne haragudj meg a kerdesert, de ez milyen KEMENY dieta, ahol langos van reggelire, meg neha peksuti?

2014. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kisse ellentmondas van abban amit csinalsz. Kiemelted, hogy ZSIRSZEGENY  joghurtot eszel, de egyik nap langost reggeliztel...Amugy sem ertem miert fel a jo zsiroktol az aki allitolag kemenyen dietazik. 

Az sem mindegy mibol tevodik ossze az 1000-1200 kaloriad. Egyebkent valoban keves az 1000, gondolom eddig ennel joval tobbet ettel. Nem irok kisregenyt rola ez miert rossz, es milyen hatasai vannak, mar sokan megtettuk.

Nem mondom, hogy felesleges amit mozogtal, csak hogy ezek fenyeben ertelmetlen volt. 

Javaslom, inkabb az erre szant idot forditsd egyszer olvasasra a temaval kapcsolatban hozzaerto emberektol. Ugyanis van egy olyan erzesem azokbol amit es ahogyan leirsz, ha kb egy fel ev mulva beszelnenk, mar nem tartanad a "kemeny" dietadat...

De nagyon valoszinu, hogy zsirbol fogytal legkevesebbet ebbol a par kilobol.

2014. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"milyen KEMENY dieta, ahol langos van reggelire, meg neha peksuti?"

napi 1000 kcal alatt maradni akkor is kemény szerintem, ha a kalóriamennyiség egy részét olykor pékáruk teszik ki. átlag kb. 900 kalóriát ettem az elmúlt napokban (volt 720 kalóriás és 980 kalóriás napom is). amúgy nem egész lángosokra vagy pékárukra kell gondolni, hanem olyan 30-50 grammokra. nem gondolom, hogy ez ne férne bele.


"van egy olyan erzesem azokbol amit es ahogyan leirsz, ha kb egy fel ev mulva beszelnenk, mar nem tartanad a "kemeny" dietadat..."

naná hogy nem tartanám, eszemben sincs fél éven át 900 kalóriákat enni! már jövő héttől is 1000-1200-at tervezek, és több sportot! olvastam én is ennek a diétának a hátrányairól, mint az izomveszteség és anyagcsere lelassulása, de kiindulópontnak teljesen jónak érzem ezt a diétát ahhoz, hogy fokozatosan eljussak egy stabil, egészséges étrendig és életmódig, ami hosszú távon is tartható. Főleg pszichésen segít sokat nekem, átváltani a felelőtlenül falánk és lusta életmódról egy tudatos és fegyelmezett életmódra. Amúgy hétvégén veszek egy fitness bérletet is, meg fehérjekészítményeket.


"Azt megint nem irtad le ezeket mikor eszed. Vagy csak ugy ossze-vissza? Gyumolcsot mikor eszed peldaul? Hust mikor, milyet es mennyit? "

5-ször eszem egy nap, arányosan elosztva. gyümölcsöt jellemzően uzsonnára eszem, olykor tízóraira, de előfordul hogy egy nagyon keveset eszem reggeli vagy vacsora után is. Húst csirkét eszem, most combja volt itthon, így azt ettem, grillezve, de mellét fogok venni legközelebb. Leginkább vacsira volt lehetőségem húst enni. Közvetlenül testmozgás után nem vittem be fehérjét. Tudom, kéne, rajta is vagyok az ügyön.

2014. jún. 20. 21:48
 6/11 A kérdező kommentje:
jah, és mennyi húst? hát nem sokat. kb. 10 dkg-t.
2014. jún. 20. 21:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha te ezt igy tokeletesnek erzed, akkor miert kerdezel?

De szolok, ez nem dieta, hanem koplalas. Nagy kulonbseg van a ketto kozott. Bar nem tudjuk mi a celod.

2014. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem tökéletes, de megfelel most épp. de ettől még tanácsokat elfogadok. és azt kérdeztem, hogy vajon mennyi lehet a leadott kilókból a víz. nem vagyok táplálkozástudós, gondoltam valaki mond valami okosat hogy ez a gyors súlycsökkenés miből tevődik össze.
2014. jún. 20. 22:30
 9/11 anonim ***** válasza:
kemény diéta: 4 napja koplalsz és közben lángost zabálsz és ez szerinted teljesen jó... hát kész vagyok :D:D
2014. jún. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most nem tudom mit vársz? Innen hogy tudja bárki is megmondani szerinted ha egy kicsit gondolkodsz? Vagy hazudjunk, hogy igen azt mindet zsírból fogytad le? Melyiket szeretnéd hallani? Az igazságot vagy a hülyeséget?

De akkor, hogy megnyugodjon a lelked, hazudunk, mert az igazság nem tetszik: pontosan 2,2 kg zsír távozott belőled!

Légy boldog vele:) Majd egy fél év múlva írnál nekünk légyszi, hogy haladsz? Köszi

2014. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!