Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mondják, hogy a kemény diétákn...

Mondják, hogy a kemény diétáknál az első napok gyors súlycsökkenése leginkább vízveszteség. Ez vajon hány kilót jelenthet 59.8kg/165cm kiindulásnál?

Figyelt kérdés
Vasárnap este lefekvés előtt 59.8 kg voltam, majd hétfőn keményen diétázni kezdtem. 4 nap elteltével tegnap este lefekvés előtt 56.6 kg-ot mutatott a mérleg. Vajon ez mind csak vízveszteség? Amúgy hétfő óta 2.5 l vizet iszom naponta, ha ez számít (előtte jó ha 1 litert megittam). Reménykedhetek benne, hogy a súlyveszteségemnek legalább egy kicsike része zsír?
2014. jún. 20. 13:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom, hogy a 3.2 kilónak csak egy része lehet zsír, csak azt nem tudom, hogy mennyi. Pontosat nyilván senki nem tud mondani, csak reméltem, hogy léteznek ilyen standard arányok, pl. hogy nagy általánosságban a kezdeti gyors súlycsökkenésnek 10-20% a zsír vagy ilyesmi. Egész pontosan ezt írtam: "Reménykedhetek benne, hogy a súlyveszteségemnek legalább egy kicsike része zsír?" Mégis ez mióta jelenti azt, hogy azt képzelem, teljes egészében zsírból fogytam, és hogy nekem pontos számokkal álljon elő valaki? Szimplán csak kíváncsi voltam, tudható-e bármi is az efféle fogyás feltételezhető összetételéről, mert én nem vagyok jártas ebben.

A 9-esnek pedig: képzelheted mekkora lángos-zabálások férnek bele 800-1000 kalóriába. Kemény 30 g-ot ettem meg az egyik reggel, és természetesen nem a legjobb választás, magam is igyekszem azért elkerülni ezeket az ételeket, de fokozatosan rázódom ebbe bele, és szerintem ez teljesen rendben van. Napról napra tapasztalok, és próbálom jobban csinálni. Így azóta 3 nap alatt a tészta és pékáru fogyasztásom 2 kis szelet rozskenyérben merült ki, és a fehérjebevitelem is növeltem 1g/testsúlykg-ra, és odafigyelek rá, hogy ennek egy részét testmozgás után vigyem be. És most jutottam el oda, hogy tényleg brutálisan kevés a 900 kcal, most hétfőtől eszem 1200-at, mert megpusztulok. Hétvégén lovagoltam is, túráztam egy nagyot a Rám-szakadékon át Dobogókő környékén, ráadásul helyenként a nyakamban cipelve a gyereket, szóval eléggé kitikkadtam, másnap futottam is, úgyhogy kezdtem kimerülni és rossz kedvű lenni ilyen kevés kalóriával. De meg kellett tapasztalnom ezt az egy hetet is, hogy kétely nélkül, nyugodt szívvel belássam, jobb a könnyebben, hosszabb távon tartható, lassabb ütemű fogyás. Szerintem nem csak a számok és értékek, hanem a lezajlott lelki folyamatok is fontos szempontok egy diéta értékelésekor. És engem az eddig eltelt egy hét nagyon is hozzásegített ahhoz, hogy előbb-utóbb majd megtaláljam az optimális életmódom. Engedelmetekkel azért nem ásom el magam, sem a 30 g lángos, sem a fogyás összetételére vonatkozó kérdésem miatt, bár látom, hogy erre gyúrtok. Legalábbis a kommunikációtok alapján.

2014. jún. 24. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!