Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffasztott rizsszeletet...

Puffasztott rizsszeletet (tengeri sóval) tényleg lehet nyugodtan enni, bármikor, ha fogyózok?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam. Azt írja 1 adagban (7,1 g) van 5,6 g szénhidrát, 0,2 g zsír, stb...Mindez 114 kJ/27 kcal
2014. aug. 14. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ja, csak egy adag az mennyi.. nekem egy adag puffasztott rizs az 10db azaz egy zacskó.


1 zacskó 100g, 1 db 10g, a zacskó hátuljára rá van írva miket tartalmaz 100g-ba, azt oszd el. Ezzel sokkal pontosabb értéket kapsz.

2014. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1 csomagban 14 db van, az 100 g. 1 db 7,1 g. Az egészben 78,7 g szénhidrát van. Ez sok? Így mi a válasz a kérdésemre? :)
2014. aug. 14. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen másra gondoltam, bocsi.


Nyugodtan belefér, nem lesz tőle semmi bajod.

2014. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bajom nyilván nem lesz tőle, de nem is nagyon hízlal ezek szerint? Mert mondom, fogyókúrázom most, és fogyni szeretnék. :)

Ehetem akármikor, akár éjfélkor is, ha megéhezem?

2014. aug. 14. 19:19
 5/12 anonim ***** válasza:
A rizs az gabona, tehát tömény szénhidrát, ráadásul nem sok tápanyag van benne. És ami főleg ellene szól, hogy száraz és dög unalmas. Inkább egyél paradicsomot sonkával, sajttal, kefirrel, például. Attól, hogy valami száraz és íztelen, még nem fog kevésbé hizlalni.
2014. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan étel ami hizlalna vagy fogyasztana.


Egyébként igen a rizs az sz@r, de tényleg, a testépíők is hülyék, azt mondják ne együnk gabonát,fehérlisztet de ők is tolják magukba a rizst... nagyon rossz dolog persze. Ha kedve van egye nyugodtan, én is ugyanúgy megeszem a fehérkenyeret parizerrel ha kedvem van mégis hozom a formám. Nem egy étkezéstől hízik el az ember.

2014. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De a kérdező nem egy alkalomra gondolt... S egyes ételeket alkalmilag sem tartok jónak.

A rizzsel nincsenek egészségügyi fenntartásaim, de speciel én nem próbálnék meg szénhidrátbombákkal fogyózni, úgy sem, hogy csak mellékesen eszem őket.

Éjfélkor én nem szeretek enni, s hogy ne legyek éhes akkor, arra elég jó módszer egy megfelelő időben elköltött megfelelő vacsora :) Ha mégis ennék valamit, az, ha van egy szikrányi önfegyelmem (többet úgysem használok, ha evésről van szó) s nem vagyok valóban éhes, akkor nyers zöldséget eszem. Éhesen más a helyzet, de szénhidrátot akkor sem.

Persze nem mondom, hogy úgy ne lehetne fogyni, mert nyilván lehet s mások vagyunk, máshogyan reagálunk a különböző étrendekre s a prioritásaink is különböznek. De azért elég általános szabály, hogy nem megyünk rá a szénhidrátdús étkezésre, ha fogyózunk...

2014. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Felőlem egye. Hízni tényleg nem fog tőle. Én csak tanácsként mondtam, hogy ha már éhes, egyen olyat, amiben van vitamin, fehérje, tehát értékes tápanyag. A pufi rizsben mi van? Semmi. És ha már fogyni akar, már beljebb lenne egy kicsivel, ha nem tömény szénhidrátot enne esténként. Amúgy meg tipikus; az ilyen szárított, íztelen, kartonpapír kajákat tömik magukba az emberek, mert ugye alig van bennük kalória, közben nem is telítenek el úgy, mint mondjuk az én zöldség, sonka, kefir kombóm.
2014. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért a puffasztottrizsbe nincs fehérje?Nincs rost?Nincs zsir?Ráadásul van olyan pufirizs amiben nem csak rizs hanem egyébb gabona is van.
2014. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző:

"Miért a puffasztottrizsbe nincs fehérje?"

Van, de nem sok. Ha a napi igény töredékét be akarod vinni belőle, akkor már elég határozott kalória jön össze a napra... Aki fehérjét akar bevinni, az nem rizst szokott enni.


"Nincs rost?"

Biztos van, viszont azt másból is be lehet vinni. Hasznosabb dologból, ami nem szénhidrátbomba.


"Nincs zsir?"

Nincs :) A táblázatok alapján pont semmi, az almára is több zsírt írnak :)


"Ráadásul van olyan pufirizs amiben nem csak rizs hanem egyébb gabona is van."

Az baj, legalábbis sokak szerint igen. A rizsben legalább nincs glutén.

2014. aug. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!