Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10 kg-ot szeretnék fogyni,...

10 kg-ot szeretnék fogyni, mit mozogjak/egyek?

Figyelt kérdés
Van rajtam 10 kg. felesleg amit le szeretnék adni. Az alapszabályokkal tisztában vagyok, hogy mit nem szabad enni. Tudnátok mondani pár dolgot nekem? Mire ajánlatos tornázni, mit ne egyek lefekvés előtt, mire figyeljek ami fontosabb lehet?

2014. aug. 17. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nagyon bevált az hogy este 6 után nem eszek semmit és Rubint Réka tornái: elöször elkeztem 20 percet tornázni mostmár 90perceket tornázok "vele" heti5x

És estènként futok...

Néha Nirbi Update rendelek.

2014. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Nekem nagyon bevált az hogy este 6 után nem eszek semmit és Rubint Réka tornái: elöször elkeztem 20 percet tornázni mostmár 90perceket tornázok "vele" heti5x

És estènként futok...

Néha Norbi Update rendelek.

2014. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

A fogyáshoz kalóriadeficit kell, hosszútávon a legkényelmesebb és legtartósabb megoldás az életmódváltás.


Étkezés:

Naponta 5x kevesebbet egyél.

Naponta 2-2,5 liter vizet igyál.

Kerüld a nasikat, rágcsálnivalókat, cukros lötyiket, alkoholt.

Reggelire mehet lassú felszívódású szénhidrát pl. zabpehely (zabkásának ezerféleképpen el lehet készíteni), tk. vagy rozskenyérből szendvics sonkával, paradicsommal, paprikával, esetleg tükörtojással stb.

Tízóraira nem kell sokat enni. Csak áthidaló megoldás, hogy ne essen le a vércukorszint ebédig, ill. ne legyél nagyon éhes. Ilyenkor jó lehet egy kis gyümölcs, egy marék olajos magvak, pár db házi zabkeksz stb.

Ebédre lehetőleg kerüld a nagyon nehéz, egészségtelen, és zsíros kajákat. Köretként preferáld a barna rizst, párolt zöldségeket, salátát. A legjobb a fehér hús és a hal az előbbi köretekkel. Főzeléket önmagával sűríteni (leturmixolni egy részét), esetleg zabliszttel vagy keményítővel.

Uzsonnára szintén nem kell sokat enni, funkciója lényegében ugyanaz mint a tízórainak. Ilyenkor jó pl. egy kis zöldség, natúr joghurt, kefir.

Vacsorára a szénhidrátot már kerüld, inkább fehérjét egyél pl. tojás, túró, hús, hal, zöldségekkel.

Vacsorára gyümölcsöt se nagyon egyél, se a cukortartalma miatt, se a nehezebb emészthetősége miatt nem tanácsos.


Mozgás:

Nincs ilyen, hogy ajánlatos. Jó, persze van, de az a fontos, hogy te megtaláld azt a mozgásformát, amit élvezel és szeretsz. Mert akkor örömmel, boldogan fogsz mozogni, és élvezni fogod az egészet. Sokan ajánlják pl. Rubint Réka tornáit. Én nem vonom kétségbe, hogy hatásos-e, mert nem tudom. Próbáltam. Nem ment, mindig inkább elbagatelizáltam, kihagytam, alig vártam, hogy vége legyen. Kerestem mást. Találtam is, a zónát imádom, de tényleg. Itt nem azt várom ,hogy vége legyen egy edzésnek, hanem hogy jöjjön a következő.

Szóval találd meg te is azt a mozgásformát, amit szívesen csinálsz. És akkor jó lesz. Futást nem ajánlom, nem kíméli az ízületeket, nagyobb feleslegnél pláne nem tanácsos. De úszás, biciklizés mehet nyugodtan. Esetleg különböző videók netről. Amit élvezel, mondom. :)

2014. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Második válaszoló neked különösképpen! Sajnos én is így vagyok a mozgással.. Nem nagyon szeretem a tornákat, a futást, úszást, boxot.. nagyjából semmit mindig várom, hogy legyen már vége mert csak kínzás.. De remélem megtalálom azt ami tetszik is!
2014. aug. 17. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló egy professzor lehet!


Hány millióan futnak és mégis fogynak tőle jó az biztos hogy az izületnek nem jó főleg 35 éven túl na de azért a kérdező fogyni szeretne!!!!!!!!!!

2014. aug. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, kísérletezéssel meg lehet találni. Akkor már leírom, én a zóna edzésekben találtam meg azt, amit kerestem. Valahogy annyira emberi, barátságos az egész, szó szerint várom az edzéseket. Tegnap majdnem elkezdtem edzeni, pedig pihenőnapom volt, de ledumáltam magam, végül már azt néztem, ma miket csinálok majd. Ennyire imádom. :)


Utolsó: nem azt mondtam, hogy soha ne fusson. Csak ne erőltesse túl. Más mozgással is lehet szépen fogyni, úgy, hogy nem teszi tönkre az ízületeket. De persze, lehet nagyobb súlyfelesleggel egyből futással kezdeni, csak mit sem ér, ha tönkreteszi az ízületeket és később jajgatni fog minden mozdulatnál..

2014. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!