Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha diétáznom...

Mit csináljak, ha diétáznom kellene, de állandóan éhes vagyok?

Figyelt kérdés
Van rajtam kb 3-4 plusz kiló (hasamon) ezt le szeretném adni, és azt olvastam, diétázni is kell az edzés mellett, hogy hatásos legyen. Viszont az van, hogy nagyon szeretek enni, sokat, és bár nem vagyok olyan nagyon hízásra hajlamos, jó lenne bevezetni hogy kevesebbet egyek meg diétásabban. a kérdésem az lenne, hogy mi az, amit korlátlanul ehetek? van hogy két három adagot is megeszek az ebédből, mondjuk spagettiből (az a kedvencem) de tudom a tészta is eléggé hizlal.. nem tudom mit tegyek, ha éhes maradok ebéd után, mert nekem nem elég egy kis adag... levesből is nagyon sokat tudok enni. mindenfélét írnak a neten, nem tudom, mit ehetnék, mikor megéhezek akár este 11kor... gyümölcsöt szabad? vagy nyers répát? vagy abonett kenyeret? vagy mit? és mire figyeljek, mikor mit egyek és hogyan? (reggeli, ebéd, vacsi)

2014. nov. 22. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szedjél krómot, vagy ha nagyon éhes vagy egyél meg egy savanyú uborkát.
2014. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
zöldséget bármikor bármennyit ehetsz
2014. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első körben megpróbálnék a helyedben kisebb adagokkal megelégedni (jelen esetben legfeljebb csak egyszer repetázni, ha már nagyon muszáj, de inkább csak egy adagot enni...) Vagy akaraterővel, vagy olyan kisebb trükkökkel, minthogy igyál evés előtt, vagy egyél lassabban...

Én este már nagyon keveset eszem, főleg sajtot vagy zöldséget, esetleg gyümölcsöt.

2014. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Savanyú uborka remek ötlet, kell a sav...
2014. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

#3! azt hittem a sajt hízlal :o akkor azt is ehetek?

ez a vízzel telítem magam dolog jó ötlet, bár sajnos én sokszor akkor is eszek ha nem vagyok éhes, mert megkívánom. meg nagyon szeretem, és bár jól lakok mondjuk egy szelet rántott hússal plusz salátával, de muszáj még ennem min egy tányérral >.<

2014. nov. 22. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
A tészta tele van gyors szénhidráttal, így nem csoda, hogy éhes maradsz utána. Alacsony GI-es ételeket keress.
2014. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: nyilván függ a sajt fajtájától is. Bár amennyit én eszem (3 vékony szelet egyszerre, nem több), attól nem hízom, sőt!:)

És így eszembe jutott még egy tipp: szeletelj vékonyra! Pl. sajtot, húst, kenyeret. Így (is) többnek tűnik, és tovább tart megenni:)

Amúgy én nem tagadok meg semmit magamtól fogyókúra közben - de megtanultam a mértékletességet. Pl. már egy hete ott a tábla csoki a szekrényben, de még csak két kocka hiányzik belőle. De valahogy megnyugtat a tudat, hogy kéznél van:)))

2014. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy mennyiség kell, s én sem vagyok az az önmegtartóztató típus...


Nos, azért az úgy nem teljesen OK, hogy ha megkívánsz valamit, megeszed, legalább a kezelhetőbb intenzitású vágyaidat tartsd kordában :) S ha nagyon nem alkalmas az étel, helyettesítsd...


Éjszakai éhség... Nos, első körben ezt igyekszem megakadályozni, rendesen jóllakom :) Ha valamiért ez nem jön össze, akkor személy szerint ilyenkor nyers zöldséget és gyümölcsöt eszem (ha nem vagyok éhes, olykor akkor is, mert kívánom :)). A gyümölcsöt nem szokták ajánlani, de engem ez nem hat meg, nem tudok hinni benne, hogy ártana, amúgy sem viszem túlzásba.


Nos, sokunk nem lakik elég jól a szénhidráttól. Ha csökkentem a szénhidrát mennyiségét (elvileg főleg a gyorsét érdemes), s emeleme a zsírét, akkor egyre kevesebb kalóriával lakom jól egy nap. Az egyszerre jóllakást okozó mennyiség nem csökken jelentősen, így nálam a fogyás későbbi fázisában csökken az étkezések száma. Trükközni már nem tudok, nekem kalória kell. Persze térfogat és élvezet is, ezért nem menne sok zöldség nélkül. De jóllakni nem tudok egy halom zöldséggel, nincs is ebben semmi különös.


Én is meg tudok enni fél lábosnyi ételt adott esetben, de az nálam zöldség :) (S a jóllakás nem garantált.)

2014. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6! igen, ezt sajnos tudom :-/ nincs ötletetek, hogy a tésztát mivel helyettesíthetném? milyenek azok az alacsony GI-s ételek?


#7! nekem a trapista a kedvencem, remélem arra gondolsz :D meg a fetát is szeretem :) bár azt nem magában, hanem zöldségekkel.

én most ilyen abonett kenyeret eszek, mert a fehér kenyér elvileg nagyon hizlal.. :-/

Teljesen cukor nélkül én se bírom... csoki meg édesség nélkül simán bírom, de pl a teába muszáj raknom legalább egy kicsi cukrot.. :-/


#8! zöldségeket, gyümölcsöket nagyon szeretem, de sajnos én se lakok velük valami jól... ez így oké, hogy eleget kell ennem ahhoz, hogy éjszaka ne legyek éhes, de mit?? az almától és egyéb gyümölcsöktől csak még éhesebb leszek... meg az úgy nem elég, hogy eszek vacsira egy paprikát magában.. mert szeretem de nem elég. de akkor mit egyek? gondolom az se jó ha vacsira húst eszek, kolbászt, szalámit meg el is felejthetem :D szóval ezzel is problémám van.

2014. nov. 23. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haraguj, de hol hallottal ekkota butasagot, ,hogy húst nem jo este enni? Pont, hogy az az ajanlott, hogy este feherjet egyel mar csak diétanal. -csirke, pulykamell, hal, túró, tojas stb ezekhez mehet nyers zoldseg, paprika,pari,ubi,sali,retek st

b. Zoldsegbol tenyleg lehet sokat enni, es ha fehérjét eszel hozza akkor mar jol is laksz eselyesen. Kenyer, teszta, rizs, krumpli amit kerulj, ne a hússal sporolj kcal-t! Meg egy kis sajt is mehet, ha szereted! Es ami fontos, mozogj!!!

2015. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!