Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki, hogy most az...

Hogy bírjam ki, hogy most az ünnepekkor ne zabáljam tele magam minden sz@rral?

Figyelt kérdés
Utálom ezt a hónapot, mert elkezdődik a karácsonyi készülődés és jön a télapó, jön a sok csoki, hétvégén sütemények, Karácsonykor 3 napon át ünnepi kaják nagy mennyiségben, hatalmas választékban. Rokon látogatások és ott is mindenféle finom dolog, aztán szilveszter előtt elkezdődik a sós sütik készítése, aztán virsli és társai....én meg imádok enni. És ha egy valamiből eszek, akkor elindul nálam a lavina. Mindenről le kellene mondanom, de az elmúlt években sem sikerült. Nem vagyok kövér, de le szeretnék adni 2-3 kilót. De itt lesz előttem minden finom dolog, ezt hogy lehet megállni???

2014. dec. 8. 19:49
 1/8 anonim válasza:
100%
Sehogy,add meg magad!:D
2014. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem élet-halál kérdése az édesség megállása, és ha nincs akaraterőd, akkor nyugodtan egyél. :) Januártól meg hozzáfogsz majd keményebben mozogni és simán le tudod majd adni azt a kevés fölösleget, ha egyáltalán felmegy valami rád.

Azt a 2-3 kg meg simán le lehet adni. Most itt vannak az ünnepek, ne ilyenkor akarj fogyózni, természetesen, ha nem muszáj. :)

2014. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen a pár napon nem sok múlik.. :) Élvezd ki. Virsliből meg ehetsz többet, de ne egyél hozzá kenyeret, inkább több zöldséget.

Karácsonykor meg ne legyen az, hogy azért zabálod tele magad, mert csak a szemed kívánja. Addig egyél, amíg kellemesen jól laksz, mindenből egy keveset. Az édességeket próbáld leginkább délelőtt enni, azt is módjával.

Meg próbálj meg többször keveset enni és az anyagcserédnek is jót fogsz tenni, igyál sok vizet, meleg teát!

Karácsonyi sütiket amúgy elkészíthetsz egészségesen teljes kiőrlésű/szénhidrátcsökkentett/növényi lisztekkel, édesítőszerrel. Van sok recept a neten, ennyit még megtehetsz a fogyásod érdekében, persze rajtad áll, hogy áldozol-e rá időt.

2014. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Az ünnepeknek miért kell részének lenni a zabálásnak? Miért van az, hogy ha eszedbe jut a karácsony, akkor ahhoz egyértelműen társul a zabálás? Buta emberi szokás.
2014. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2014. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
vek óta bevált módszerem a karácsonyi hízás ellen, hogy hetekkel karácsony előtt szépen-lassan elkezdem a karácsonyi sütiket bevezetni az étkezésembe (természetesen a lehető legegészségesebben elkészítve, kalória értéken belül fogyasztva), így mire szenteste lesz és tele az asztal (nem csak egészséges sütikkel) én már elteltem a karácsonyi ízekkel és nem fogok nekiesni a család által készített cukros sütis tálnak. Ti se kínozzátok/várassátok karácsonyig az ízlelőbimbókat, mert sajnos úgy csak a legkeményebbeknek fog sikerülni az önmegtartóztatás (nekem nem sikerülne!).
2014. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A diétát amúgy nem mostanra időzítettem, már leadtam 3 kilót az ősszel. Még kb ennyit szeretnék, azt hittem meg lesz decemberre, ez volt a terv:) De lassan ment a dolog, mondjuk annyira nem bánom.

Azért társul a Karácsonyhoz zabálás, mert ilyenkor sokkal több étel készül (legalábbis nálunk) és sokkal különlegesebbek, finomabbak mint a hétköznapokon, ilyenkor süteményből is mindig van és általában többféle, ami szintén nem jellemző úgy egyébként. Ha meg állandóan olyan kajákkal van körülvéve az ember amiket nagyon szeret, akkor nagyon nehéz ellenállni és nem szándékosan, de túleszi magát. Ráadásul jönnek a családtagok,barátok ami szintén rásegít a dologra, mert mindenki hoz valamit amit illik megkóstolni, aztán Te mész látogatóba ide-oda...és a jó beszélgetések közben szintén csipeget az ember. És akkor még ugye nem is megy dolgozni, többet van a kaják között....hát ez az oka. Akinek nem nagy élvezet az evés annak lehet ez ugyan olyan nap mint a többi. Én ilyenkor olyan ételekkel is találkozom amikkel még soha, vagy egy évben csak 1x. Na mindegy. Azért nem szoktam rosszul lenni.

Köszönöm a linket, elolvastam és sztem segíteni is fog. Az biztos hogy kicsit többet edzek majd, de azt is tudom már, hogy mire fogok figyelni az étkezéseknél.

2014. dec. 9. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az eredeti kérdésed ellentmond az utolsó válaszoddal. A kérdésed szerint ellen akarsz állni a zabálásnak, utolsó válaszod szerint meg sodródni akarsz az árral, mert jönnek a vendégek, mert illik enni, mert különlegesebbek az ételek stb.

Magyarul tudod, hogy rossz amit csinálni fogsz, de legbelül nem érdekel. Akkor meg mit panaszkodsz itt?

2014. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!