Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsot kérnék olyanoktól...

Tanácsot kérnék olyanoktól aki 30 kg súlyfeleslegtől szabadult meg, hogy kezdte el mit evett, mit sportolt?

Figyelt kérdés
32 éves kisgyermekes anyuka vagyok terhességem előtt is 80-90 kg voltam,de most 4 év után már 115!!!kg vagyok a 165 cm magasságomhoz!Már sok mindent kipróbáltam mint sokan mások,az biztos hogy régen is amikor lefogytam úgy sikerült hogy nem ettem tésztát,rizst,krumplit,kenyeret,édességet ez vállt be,de szeretném ezeket valamennyire pótolni,mert szédülök ha teljesen elhagyom.Futni próbáltam egy rövid ideig de a térdem nagyon fájt tőle,talán az otthoni dvd-és torna menne most csak!KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!
2015. márc. 15. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvos mit mondott?

Mi egy átlagos napi menü?

2015. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sajnos segíteni nem tudok benne mert én is hasonló cipőben járok.. de én amikor régebben futottam az orvosom azt mondta, hogy ne fussak mert a súly miatt is tönkremehetnek az ízületeim. Ő a gyors sétát javasolta futás helyett. Tehát ha gyalog mész valahová akkor próbálj meg gyors tempóban közlekedni ha teheted. :)
2015. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: NE fuss!!!!! Ekkora súlyfelesleggel tilos futni, mivel az ízületeid tönkremennek! Ez nagyon fontos. Helyette amit ajánlok: gyors gyaloglás (kezdésnek tökéletes és hatásos is), úszás és bicikli! Spórolj össze egy szobabiciklire, így bármikor lenne időd tekerni, nem kéne kondiba járni vagy az időjárástól függeni! Én vettem 30 ezerért egy szobabiciklit és nagyon megérte, nagyon sokat lendített a fogyásomon!


Kaja: Nem kell elhagyni teljesen a szénhidrátot! Csak olvass utána a gyors és lassú felszívódású szénhidrátoknak illetve a glikémiás indexnek! A gyors felszívódásúakat (fehér kenyér, cukor stb) kell kiiktatni, mert ezek semmit nem érnek, pont azért mivel gyorsan felszívódnak a gyomorban és hamar leszek tőlük éhes. Helyettük mehet tejeskiörlésű kenyér, barna rizs de ez inkább csak délelőtt és kora délután! Gyümölcs is ebben a periódusban.

A cukrot természetesen teljesen ki kell iktatni. Használhatsz édesítőszert, de ezt ki kell tapasztalni, mivel én nem tudok azt sem fogyasztani mert nekem hatalmas étvágyat csinál! De lehet neked nem fog, próbáld ki.

Vizet igyál inkább, ne coca cola zero-t meg ezeket.

Fehérje!! Fehérje minden mennyiségben. Natúr joghurt, túró, zsírszegény sajt, csirkemell... Zöldségekkel.


Amit nagyon nagyon nagyon tudok ajánlani neked: kaloriabazis.hu

Nekem ez az oldal hatalmas nagy segítség volt. Ha figyelsz a kalóriákra, akkor nem esel bele abba a hibába, hogy a diétás ételekből is annyit eszel, hogy nem hozol létre kalóriadeficitet így meg sem mozdul a mérleg. Regisztrálj be, ingyenes. Beállítod a célodat, kiszámol neked mindent.


És a legfontosabb: akaraterő. Az elején nehéz lesz, de ne add fel soha! Lesz egy pillanat, amikor átlendülsz a holtponton és utána természetes lesz az egész. De ki kell bírni :)

Mivel nagy túlsúlyod van, így az elején nagyon sok le fog menni, ez nagyon motiváló lesz!

Szurkolok és sok sikert! :)

2015. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!