Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől vagyok mindig éhes?

Mitől vagyok mindig éhes?

Figyelt kérdés

Fogytam több mint 20 kilót az utóbbi hónapokban. Nagyjából 1200-1400 kalóriával sikerült, könnyen ment, jól tudtam tartani az étrendet. Már körülbelül 4 hónapja csak súlytartással próbálkozok, de a kalóriabázis által előírt 1630 kalóriát újabban nagyon kevésnek érzem, éhes maradok tőle, alig bírom úgy elosztani az étkezéseket, hogy kibírjam. Ez mitől lehet?

Nem eszek gyorsan felszívódó szénhidrátokat, odafigyelek arra, hogy egészségesen étkezzek.


Ma például:

reggeli: egy kevés tk kenyér (én sütöttem szóval csak tk liszt van benne fehér nincs) körözöttel és paradicsommal


tízórai: kefir, kevés zabkorpával, fahéjjal és egy kevés lenmaggal (tudom, hogy sokan ellenzik a tejtermékeket, de én eszek és régebben is ettem szóval nem ez lehet a baj)


ebéd: lencsefőzelék, csirkemell


uzsonna: rostdús keksz (ebben sincs se cukor se fehér liszt) plusz egy kevés narancs (tudom inkább délelőtt kellett volna, de nagyon megkívántam)


Vacsira húsleves lesz (tyúkból és tészta nélkül)


Szerintetek miért nem elég nekem mostanában ennyi kaja? (1600 kalória körül van)



2015. márc. 27. 17:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy nő vagyok, 25 éves, 168 cm és 54 kiló
2015. márc. 27. 18:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom edzel e, de ha igen valoszinuleg nem eleg a testednek a tapanyag. Edzes mellet frkasetvagyam van nekem is. Amugy a tk liszt is liszt. Nem hizlal kevesbe, csak a gyomrodat sinyli meg kevesbe. Hirtelen felcsapja a vercukrodat, majd leesik es ehes leszel.
2015. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
magasabb a rosttartalma és kevésbé emeli a vércukrot nem?
2015. márc. 27. 19:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem ertem az osszefuggest, pedig biologia szakos vagyok. A liszt az liszt. Magas kemenyitotartalmu novenybol keszul, kulonben nem lehetne lisztet csinalni belole. Tapanyagtartalomban kopp ugyanaz, mint a feher, csak epp teljes kiorlesu. Nagy kedvencem meg az muzliszelet, abonett, pufirizs, light joghurt es a vacsorara gyumolcs. Aztan nem erti senki miert nem fogy. Tajekozdj az etelrol, ami megeszel. Sokan nem teszik, nem ernek celba, majd feladjak.
2015. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kozben leesett mit irtal, csak gyeren volt megfogalmazva. A rost(=novenyi ch) ket tipusa a gyorsan felszivodo, tehat vizben oldodo es a lassan felszivodo(=vizben nem oldodo). Nem a rost mennyisegetol, hanem a fajtajatol fugg, hogy belefer e dietaba vagy sem. A liszt(tokmindegy milyen) gyorsan felszivodik, felcsapja a vercukrodat, majd ehsegerzetet okoz.(ez a szervezet termeszetes evolucios reakcioja, raktarozni akar, meg is teszi gartalektapanyagul szolgalo zsir formajaban). Ennyi a keplet.
2015. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eddig mindig azt hallottam, hogy a rostok lassítják a felszívódást. Emiatt szoktam lenmagot is keverni a kenyértésztába. Akkor ez nem is igaz? :O
2015. márc. 27. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

A rost megkoti a folyadeot, persze. De probald meg a kulonbsget ertelmezni a lassan es gyorsan felszivodo kozott. A gyorsan felszivodo oldodik folyadekban.(ezert szivodik fel gyorsan es ezert dobja meg kva gyorsan a vercukrodat).A szervezeted azonnal elraktarozza zsir formajaban, majd kis ido elteltevel ehes leszel(hiszen feloldodott) es nezel magad ele, higy mitol vagyok ehes hiszen most etem meg egy nagy adag kenyeret/kapacsot/tesztat stb.


A lassan felszivodo is megkoti a vizet, de mivel nem oldodik megduzzad es teltsegerzetet okoz, ezaltal egyenlet szinten tatja a vercukrodat, kozerzetedet, terhelhetosegedet.


Persze megfelelo terheles nelkul a lassan felszivodo mellett is hizni fogsz. Amugy nagyon keves feherjet eszel.

2015. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kevés a fehérje? egyedül a tízóraim meg az uzsonnám volt szegény fehérjében (leveshez sok húst ettem, reggelire meg több körözöttet mint kenyeret), de így is mindig túllépem a 100 grammot, általában 30-40% fehérje szokott lenni, pedig annyira nem is figyelem.

Köszi amúgy a segítséget!

2015. márc. 27. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Édesítőszert fogyasztasz? Az is képes marha nagy éhséget generálni
2015. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt szoktam, sajnos nem tudok ellenállni neki, pedig félek hogy káros. Köszi a tippet kipróbálom, hátha az okozza.
2015. márc. 27. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!