Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyit elég fogyni?

Ennyit elég fogyni?

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején. 168 cm és 74 kg vagyok. (98 kg fogytam le ennyire) még nagyon szeretnék 8 kg, de a családom és barátaim szerint már így is jó vagyok és nem igen tetszik nekik hogy ennyire belebonyolódtam a helyzetbe. Napi 400-500 kcal-t eszek emellett sportolok (aerobik, lovaglás). Az ételt mostanában megrágom majd kiköpöm és félő hogy már bullimiám is lett. Folyton mérlegre állok napi 10-15x és az ételt is csak mérlegelem. Azt mondják anorexiás is lehetek emiatt, de én nagyon félek ha felviszem a keretem 1200-ra hízni fogok. A tükörbe látván büszke vagyok a 24 kg fogyásra és már nem is vészes az alakom de az álmom így is 66 kg. Úgy terveztem a szülinapomra szeretnék lefogyni ami 2016. január lesz (16 leszek). Szerintetek le tudnám addigra adni? Mert az elmúlt két hétben csak 1 kg sikerült leadnom...


15/L



2015. máj. 4. 10:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A tested úgy reagál az éhezésre, hogy lelassítja az anyagcserét, illetve "megeszi" az izmokat.


Le tudnál fogyni koplalás nélkül is, de így a kórházban fogsz ünnepelni. Most már nincs rajtad sok felesleg..

Ideje abbahagyni ezt a káros fogyókúrát. Az étel megrágása és kiköpése meg már beteges. Ha nem tudsz ezzel leállni segítséget kell kérned.


Állj 1200-ra és ne méregesd magad állandóan.

2015. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem. Hát kórház ünneplést nem terveztem de erre már felhívták a figyelmemet...:// Próbálom abba hagyni ezt a kényszeres dolgot de igen nehéz.
2015. máj. 4. 10:29
 3/22 anonim ***** válasza:

Jövő januárig még sokat tudsz még változtatni a testzsír arányodon (tudsz fogyni még bőven).


Heti 1 kiló az nagyon jó, természetes ütem. Még inkább gyors is, az sem baj ha lassul. Fogyni életmódszerűen kell, ahogyan testtömeget megőrizni is, nem jó a gyors fogyás, ugyan úgy mint a hízás sem.

2015. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A gyakori mérlegelés, a túl alacsony kalóriabevitel beteges, de ha úgy érzed téged ez tesz boldoggá, emberfia nem szólhat bele (max a szüleid, de hát ők sem irányíthatják pontosan az étkezésedet, ez a te életed, játékod, vagy ha belebetegszel akkor a te bukásod)
2015. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tavaly június elején kezdtem bele a diétába. :) Remélem azért jövő nyárra végre felvehetem életem első bikinijét... Igen, nekem ez is egy cél kitűzés. Most 2 hét alatt ment le 1 kg de én annak is örülök hogy sikerül. Utolsó: Igaz, a szüleim elmondhatják a véleményüket (én meg is hallgatom) de nem mindig hallgatok rájuk. De kórházba semmi kép sem szeretnék kerülni.
2015. máj. 4. 10:37
 6/22 anonim ***** válasza:

'senki sem szeretne kórházba kerülni'


Mégis minden nap úgy eszik az emberek zöme, hogy legkésőbb pár évtized múlva szinte garantáltan keringési betegségekkel vagy rákkal igenis kórházba kerüljön, gyógyszerre tegyék :D


Ugyan ez pszichésen: a gyakori mérlegeléseddel, az alulevéseddel vajon mire gyúrsz? Hosszú, egészséges életre? Vagy testi/mentális betegségekre?

2015. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát akkor már rég elbuktam...A több mint 4 év mindennapos csúfolódásai miatt (fizikai bántalmak miatt is) pánikbeteg és középszintű depresszióm is lett...emellett erre gyógyszert is szedek...
2015. máj. 4. 11:15
 8/22 anonim ***** válasza:

Azzal nincs gond, hogy még fogyni akarsz, tényleg nem a 74 kg az ideális a magasságodhoz. Olyan 65 körül lehet kb.

Anyukádéknak sem ez a bajuk nyilván.

Hanem az, hogy már táplálkozási zavarod és önképzavarod van. Kiköpöd az ételt, koplalsz, stb.

Semmiképpen sem folytasd a fogyást. Kérj segítséget és csak akkor folytasd, ha már lelkileg erős vagy. Különben tényleg félő, hogy még komolyabb problémáid lesznek.

Ha rendben vagy, akkor érdemes folytatni, de nem 400 kalóriával, hanem normális étkezéssel.

2015. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Eszednél vagy kicsi lány? Van róla fogalmad, mit művelsz a testeddel???


Akarsz valaha gyereket? Csak mert nagyon jó úton haladsz afelé, hogy ne lehessen, hacsak nem túl késő már...


Igen, van még rajtad zsírfelesleg bőven... csak az a baj, hogy így nem a zsírtól szabadulsz meg, hanem az alatta lévő izmoktól!


Sürgősen kérj a szüleidtől segítséget, nem bántásképp mondom, de itt már pszichológus kell! Komolyan...


És ha pszichésen rendben leszel, akkor beszélj a gyermekorvosoddal, egy dietetikussal, adjanak tanácsot, hogyan fogyhatnál le anélkül, hogy az egészséged rovására menjen!


Leírhatnám, de már azon a ponton vagy, hogy ezt egyedül nem tudod megoldani... Mindenképp kérj segítséget, ha nem akarod, hogy nagyon rossz vége legyen.

2015. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem tervezek gyereket és nem is igen szeretem őket...Attól a 8 kg szeretnék megszabadulni a jövő évig. Voltam pszichológusnál de csak rontott az egész a családi kapcsolatomon is. Tudom van még rajtam felesleg és ezért is szeretnék lefogyni már...áprilisban pedig már 2x vagdostam magamat de az főként egy reménytelen szerelem miatt volt meg persze a súlyom miatt...
2015. máj. 4. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!