Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet így anorexiás valaki?

Lehet így anorexiás valaki?

Figyelt kérdés

Sosincs attól bűntudatom hogy eszek (nem ilyen anorexiára gondoltam), igazából napi 6 étkezésről kezdtem de megfogyatkozott kb 3-4re, mert nem vagyok éhes, vagy nem kívánom amit ehetnék (azért vagyok elhízva mert kenyérfélékből reeeengeteget akármikor megtudtam enni) Néha csalok is, pl hétfőnként vettem egy gombóc fagyit. Egyik nap amikor szintén úgy gondoltam "bűnözhetek" elmentem a helyi kifőzdében ahol olcsó a menü, épp rántott hús volt (ami nem túl ideális diétába tudom) rizzsel meg húsleves. A rántott húst nagy nehezen lenyomtam pár falat rizzsel ha már kifizettem ugye legalább az fogyjon el, meg pár kanál leves, majd úgy éreztem szétrobbanok. Régen meg...

Ma ettem 11 körül egy tenyérnyi grill csirkemellet vitamin salátával, délután 1-2 maroknyi epret meg egy banánt, este 8kor meg egy bögre zabkását (azt se bírtam mind megenni)

Ez így mi lesz később? Úgy kéne ennem hogy nem kívánom az ételt? Vagy ez nem is olyan kevés mint amennyire gondolom?


2015. máj. 19. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Jó úton vagy afelé.
2015. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem. Hidd el(tapasztalatból tudom)nem 8gy kezdődik az anorexia biztosan nem vagy az. Valami más lehet ez de nem tudom h mi .
2015. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, ennek köze nincs az anorexiához. Ilyenekre én is képes vagyok, márpedig ha van valaki, akinek nulla esélye van anorexiára, az én vagyok.

Napi egyszer eszem, de különösebben éhes akkor sem vagyok. Mondjuk ketogén diétában ez normális s azért többnyire betolom a magam kis 1800 kalóriáját, nem kell engem félteni. De a térfogatosabb ételek néha nehezen mennek be. Fura, de ez még új nekem s végülis eszem rendesen, túl sokat is. Nem tudom, milyen az, amikor semmiképp nem tudod magad rávenni az evésre, de nekem is fura, megszoktam, hogy nagy étvágyam és éhségem van, most pedig eléggé eltűnt mindkettő. De majd kialakul, elég rossz időszakom van lelkileg is.


Ideiglenesen millió dologtól lehet ilyesmi. Ha nincs bűntudatod, nem akarsz koplalni, nem félsz a kalóriadúsabb ételektől, az jó jel, egy anorexiás nem ilyen. S ugye ott van a testképzavar is, kövérnek látják magukat véznán, sőt csontvázszerű testtel is...

2015. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem,ez nem anorexia egyáltalán. Régen én is azt gondoltam,hogy napi 6*étkezés a normális,mert mindenhonnan ez folyik,de ez közel sem igaz mindenkire. 2 éve napi 2* eszem ,és semmi bajom,sőt ,energikus vagyok,a vashiányom megszünt ésatöbbi.

Ráadásul most hirtelen meleg is lett,ezért is lehet kisebb étvágya az embernek.

Napi 3 étkezés az normális még (számomra ez a maximum) ,de meglátásom szerint többre nincsen szükség . Nem kell egész nap enni megállás nélkül ..

2015. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

1. miért nem jó a rántott hús, ha amúgy glutént, szénhidrátot, mindent eszel?


2. Nem baj, ha nem kívánsz sokat enni. Mások naponta 1x vagy 2x esznek, semmi bajuk nincs. Vannak akik nem is esznek minden nap, az időszakos böjt még inkább egészséges, az állandó zaba amihez itt nyugaton hozzászoktunk inkább rossz szokás.


3. annyit egyél amennyit kívánsz.. persze létezik olyan, hogy kórosan elmegy az étvágyad, azt akkor kezelni kell, ha kórossá válik.

2015. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Az anorexia hátterében pszichés problémák állnak, esetleg személyiségzavarok is, önbizalomhiány, túlkontrollált családi környezet...stb. A nem evés csak egy tünet, amit tudnak irányítani, és kontroll alatt tartani. Több kiegészítő tünete is van, pl a testképzavar, ami jól elkülöníti az egyszerű fogyókúrázót, összeszűkült gyomrú embert az evészavarostól.


Te a közelében sem vagy, ezek alapján minden embernek lenne anorexiás korszaka, mert sokan kevéstól is jóllakottak, sokan diétáznak...stb.

2015. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!