Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eldöntöttem hogy én egy ápolt...

Eldöntöttem hogy én egy ápolt jó megjelenésű izmos formás anyuka szeretnék lenni . Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Elegem van a plötty testből abból hogy nem tudok felvenni olyan ruhákat ami jól áll nekem mert kihíztam, nem tudok csinosan öltözködni,pattanásos az arcom, rezeg a hasamon és a combom belső felén a háj gyaloglás közben.

Nem vehetek föl túl passzos feslőt nem vehetek föl túl bő felsőt, mindig takargatnom kell a problémás területeket , és a legrosszabb hogy összeér a 2 combom és nem vehetek föl szoknyát sem.

Csinos akarok lenni, vékony, elegem van hogy + 10 kilóval szaladgálok már évek óta.

Azt szeretném ha nem azért fordulnának meg utánam mert nagy a fenekem, rücskös vagy mert ízléstelenül öltözködöm, mert azt veszem föl ami jelenleg kényelmes, hanem azért mert anyukaként is jól nézek ki.

És ne jelentsen nagy gondot a ruha vásárlás hogy ne mindig azt kelljen nézni hogy nekem mi előnyös mi nem.

Segítsetek!

Hol kezdjem el?

Elsősorban diéta igaz, de hogyan?



2015. jún. 2. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy most mit csinálsz rosszul. És azon kéne változtatni.

Fontos még az önismeret és a kísérletezés. +10 kg nem a világ vége. Azzal még lehet valaki csinos és ápolt.

Nagyon sok nő rendkívül ízléses moletten is.

Persze a molett és a kövér számomra nem ugyanaz a kategória.

És természetesen jó, ha változtatni szeretnél, nem kell beletörődni a +10 kg-ba sem. De ne legyél túl drasztikus. El kell fogadni azt is, hogy valamin nem lehet változtatni.

Lehetsz vékonyabb, fittebb, feszesebb, sportosabb. De olyan sose leszel már, mint pl. 18 éves korodban.

2015. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A diétához én javasolnám a kaloriabazis.hu-t, mert itt meg fogod látni, milyen arányokban kellene étkezned helyesen. Engem rádöbbentett, mennyire kevés fehérjét eszem és milyen sok szénhidrátot. Illetve rávezetett arra, hogy ha több fehérjét eszek, akkor nem leszek éhes. A cukrot, fehér lisztet érdemes teljesen elhagyni, ha bírod. Ha nem, akkor egy pici 85%-os fekete csoki még belefér. A mozgás is számít, a cardio typusú mozgással zsírt égetsz, ezen legyen a hangsúly, futás, ugrálókötél, szobabicikli, gyorsgyaloglás, túrázás. Mellette heti 1-2 izomerősítés is lehetne, mert minél több az izmod, annál több zsírt éget a szervezet és annál formásabb leszel. Sajnos gyümölcsből sem lehet mértéktelenül enni, mert az is tele van cukorral.
2015. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Amire rájöttél, az jó, de NEM az arány számít, ez nagy hibája a kalóriabázisnak és sok más oldalnak. A testnek nem arányokra van szüksége, hanem grammokra. Elég fura gondolat, hogy ha mondjuk felezed a kalóriabevitelt, akkor feleannyi fehérjére van szükséged, nem? Dehogyis van kevesebbre szükséged olyankor. A normális kalóriabevitelnél még egész normális számok jönnek ki (persze lehet egészen máshogyan is, sőt, elég jó, ha kevesebb a szénhidrát, bár ez emberfüggő is, kinek a több a jó, kinek a kevesebb), de amikor a delikvens beírja a fogyási elvárásait, akkor elég durva számok tudnak kijönni. Még ha 1200 kcal-t százalékozunk, akkor is kevésnek tartom a fehérjét, főleg, ha mozog is az ember (a kalóriát is kevésnek tartom akkor, persze). Márpedig én nem vagyok a magas fehérjefogyasztás elkötelezett híve.


Kérdező, szép terv, drukkolok Neked! Az étrend alapvető, s persze az edzés is. Most nem érek rá kisregényt írni, amúgyis megtettük már sokszor, s csak általános tippeket írhatnék, nem tudunk Rólad, az ízlésedről kb. semmit. Többféle módszerrel lehet szálkásítani, no igen, nézd meg a tipikus szálkásító étrendeket (de ne a nőcis borzalmakat, ahol szinte nem ehetsz szénhidrátot és zsírt és azt állítják, hogy igen, 800 kcal alatt kell éhezned, ez ilyen), s eldöntheted, tetszik vagy sem. Nekem nem, én szénhidrátszegényen és zsírosan eszem, ez talán a legjobb irány, ha valaki szereti és bírja ;).

Edzés terén a Sport, mozgás témakörbe is benézhetsz, a testépítősök elég segítőkészek s hozzáértők tudnak lenni ott.

2015. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon hosszú téma!

Először is száműzni kell az étrendből bizonyos dolgokat amiért felelős ez az állapot.

De ez nem úgy működik hogy lefogyok és utána megint visszatér az ember a régi rossz étkezésére mert akkor visszahízik és annak semmi értelme.

Nem szabad enni pékterméket,krumplit,fehér lisztes dolgokat,cukrot,cukros üdítőt,tésztát,csokit,mindenféle cukros süteményt

A panírozott húsokat felejtsd el és a napraforgó olajba sütést is.

Helyette kókuszsírban vagy extra szűz olívaolajban süsd ki a húsokat panír nélkül fűszeresen (a sertéshúst hanyagold mert az nagyon zsíros) borsós rizzsel és mellé valami zöldséggel (paradicsom,spárga,uborka,stb)

Reggelire csinálj valamilyen formában 3-4 tojást zöldséggel előtte nem árt cukrozatlan natúr zabpelyhet enni bő vízzel felöntve kb. 100 g-mot mert a rostok segítik az emésztést és nem árt valami erős multivitamint és 1000 mg C vitamint is venni minden napra bevenni egy kapszulát mert a vitamin elősegíti az anyagcserét.

Tudni kell hogy az izom az fehérjéből épül fel ezért fontos a húsfogyasztás mert főleg a csirkehús tele van fehérjével.


De van egy könyv ami részletesebben kifejti a témát!Olvasd el!(ha a reklám jön be frissítsd az oldalt)

[link]

2015. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah és sose a kilókat nézd a mérlegen!

[link]

[link]

2015. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Ez logikátlan. Ne egyen disznóhúst, mert zsíros, de a normál disznóhúsnál jóval zsírosabb tojás az mehet? :) Amúgy nincs baj a zsírral, nem muszáj zabpelyhet enni és nem mindenkinek fekszik az általad írt 7-800 kilokalóriás reggeli. Még nekem sem, pedig én nem félek a kalóriáktól.

A fehérjefogyasztás fontos s az esszenciális aminosavak, húst viszont nem muszáj enni, a tojás is komplett fehérje.

2015. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!