Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék. A kislányomm...

Fogyni szeretnék. A kislányommal vagyok gyesen. Tudnátok nekem olyan hatasos fogyókúrát javasolni, ami család mellett kivitelezhető? Vagy esetleg étrendkiegészítőt?

Figyelt kérdés
Nem sok lehetőségem van a mozgásra. Max itthon tornázok. Minden nap főzök a családra, ők nem díjazzák az egészséges ételeket. Anyagilag sem tudom kivitelezni. Kb 20 kg-ot szeretnék leadni. Előre is köszönöm a segítséget.

2015. jún. 5. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Úgy nem lehet fogyni, hogy nem akarsz se mozogni, se az étrenden változtatni.


Vagy mégis mit gondoltál?

Fogyni csak úgy lehet tartósan, hogy sportolsz és mellette megfelelő ételeket eszel, elhagyod a hízlaló magyaros ételeket, szénhidrátot, nem eszel pl pékárut, édességet, készkaját, gyorskaját, finomított ételeket...stb.


Úgy nem lehet, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

2015. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Számítottam erre... Akkor írom.Egy: A férjem kő kemény fizikai munkát végez, minimálbérért. Valószínüleg nem bírná egész nap zöldségről és salátáról... Kettő: próbálok én saját magamnak egészséges kaját főzni, de az anyagi helyzetünk nem mindig engedi meg. Három: szívesen eljárnék futni, vagy konditerembe, de a fél éves kisfiamtól nem tudok, mivel nincs aki vigyázzon rá ( apuka reggel 6 tól este 6 ig robotol). Tehát tisztába vagyok azzal hogy valamit valamiért, de reméltem hogy kaphatok valamilyen tanácsot ami pénztárca kimélő és "gyerekbarát". És köszönöm, de nem kérek az okoskodásból.
2015. jún. 5. 09:46
 3/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__69..


Na például így is hozzá lehetne állni.

Ha valaki igazán akar valamit, akkor talál rá megoldást.

eddig mindig csak olyanokat láttam tartósan életmódot váltani, akik elfogadták, hogy ez bizony munkával jár.

Meg kell tervezni, foglalkozni kell vele, és most nyár van, a piacon a szezonális zöldségek nem drágák, mindig meg lehet találni a megoldást.

Csak hát ahhoz az is kell, hogy valaki tényleg rászánja magát. Aki csak kifogásokat keres, az nem fog sikerrel járni.

Én akkor is képes voltam egészségesen étkezni és mozogni minden nap, mikor munkanélküliként tényleg minden fillérre szükségem volt. Aztán rájöttem, hogy egészségesen étkzni nem drágább, hanem jóval olcsóbb. Mozogni meg lehet ingyen is, a 4 fal között is. Van net, azon van egy csomó video ingyenesen, vagy ásványvizes palack súlyzó gyanánt...stb.

De kifogások nem voltak...

2015. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd, a fogyáshoz szükséges étrend nem kell, hogy sokba kerüljön. S mondd, ki lakik jól zöldségekkel? Itthon heverve is éhenhaltam volna velük, pedig szeretem őket, tudnám kilószámra enni. Egyszer megettem egy csomó kellemes mennyiségű zsírban sült répát. Nem ért sokat... S honnan lenne fehérjéd úgy? Csirkemellből? :D Olyanokra nekem se jut, szerencsére ki nem állhatom.


Nos. A párod ízlése a kérdéses. A szükséges kalória nem gond, mennyiség kérdése, ráadásul több kalóriát fajlagosan kevesebből ki lehet hozni s neki fogyni se kell, ehet rengeteg olcsó szénhidrátot.

A párom 65 kilós s csak enyhe fizikai munkát végez s nagyon, nagyon szegények vagyunk. Bár a hasunkon olyan durván még spórolunk, hogy ne ehessünk jókat. Viszont hasznos, hogy fogyok s jóval kevesebbet kell költeni az ételemre.


Tehát, a párod ízlése... Mit eszik meg? Mert az enyém nem válogatós, többnyire rántottákat visz rizzsel vagy krumplival, de jó neki az olajos magvas süti is csokiszósszal, egy időben pedig zabkásával kísérletezett, de pokolian sokáig tart megenni másfél kilót :D Ha nem kap 1000-1200 kalóriát reggelire, nem tud feltekerni az emelkedőn hazafelé (itthon ebédel, 2-kor végez a munkában). Sok olcsó szénhidrát, valami fehérje (még a házi tojás sem drága, ha utánaszámolunk, s nagyon értékes. vannak olcsóbb húsok, de ez nem az én asztalom, én csak vadat vagy nagyon kiváló házit eszem meg - egyetlen kivétel a lazac, na az az egyetlen olcsó és finom hús, amit ismerek. halcsont néven adják s ha jól válogatsz a szép vastag szeletek közt, a hulladék után olyan 400 ft/kg-ra jön ki a megehető, főleg húsos rész, én mindig veszek bőrös-hájasat, mert szeretem, ropogósra sütve... kár, hogy nem bírok gyakran húst enni, őszig nem hiszem, hogy veszek megint. nem baj, több marad másnak. tenyésztett lazac, bizonyára értéktelenebb, de nagyon finom és a fehérje az fehérje, a zsír pedig energiát ad).

Ja igen, zsír. A párom a zöldséges rizst is szereti (én is, de ezt ne emlegessük, épp bekeményítek), s szezonális zöldség, zsírban sütve, rizzsel... Kalória az tud benne lenni rendesen, ha fehérje nem is, de lehet sütni mellé azt is.

Úgyhogy nem annyira nehéz jóllakatni a férjet, amennyiben nem túl válogatós...

A zsír és a fehérje teljesen jó fogyáshoz és az egészség szempontjából is jobb, mint szénhidrátbombákat enni folyton. Mindössze Te inkább zöldséggel edd őket. Mi a párommal egészen más stílusban eszünk (ő gyakrabban, jóval többet és szénhidrátdúsan), de az ebédünk ugyanaz. Csak ő rizzsel eszi, én pedig nem :)


A fehérje és a zsír jól laktat, a zöldségek térfogatot adnak, s mindez roppant ízletes tud lenni.


Ha valamiért képes vagy igen szénhidrátszegényen enni (valamennyire mindenképpen csökkentsd őket), vigyázz, a hirtelen váltás elég brutális tud lenni. Én ugyan keményvonalú ketogént nyomok most, de régen 1-2 nap alatt zombi lettem tőle s abba kellett hagynom, nem vagyok mazochista. De keveseknek kell idáig menniük, hogy fogyjanak, azt hiszem, 20 kiló felesleggel nekem se kellett. De örülök, hogy megléptem, remek mellékhatásai vannak, szerintem megtartom életmódként, csak kicsit lazábban.


Valószínűleg tehát eszedbe se jut ilyesmi, csak egy szolid szénhidrátcsökentés, ugye?

Nos, ehetsz Te is rizst vagy amit épp esztek (azért jó lenne, hanem lenne gluténos), csak keveset s inkább zöldséget. Mivel nem könnyű durván zsírszegényen olcsón enni, sőt, már-már lehetetlen, bár ha képes vagy tojásfehérjére alapozni a fehérjebeviteledet és semmiből nem enni, amiből a férjed... Á, nem jó az. Inkább szolid szénhidrátbevitel legyen s inkább zöldség, fehérje, zsír, s ahogy írtam, inkább a köretek és a mennyiségek legyenek másak, illetve gondolom, a reggelinél is el tudsz térni.


Van, aki szereti a zabot. Én nem, de mivel 5 dekából is hatalmas adag lesz, el tudom képzelni, hogy valakinél jó partner a kalóriacsökkentésben (állítólag van, aki térfogattal meg rosttal lakik jól. mi a párommal kalóriával, az ilyen olcsó trükkök nem hatnak). Alapvetően nem gluténos, akad benne ez-az (fehérje, rost), amitől ugyan nem lesz ajánlott étel, de a fenti kis trükkje miatt olykor jó lehet. És brutálisan olcsó, szó se róla.


Bocs, kicsit hosszú lett, de nincs elég infó. Specifikusabb kérdésekre könnyebb megfelelőbben válaszolnom.

2015. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kimaradt:

A max. otthon tornázol teljesen jó, elég :)

Én gyorsgyalogolnék (sosem sportoltam, a gyaloglás az egyetlen, ami vonz) és megmozgatnám minden fontos izomcsoportomat, főleg súlyzóval, mert az picit még érdekel s elég hatékony is bizonyos izmoknál... Fogyni lehet mozgás nélkül, főleg az elején, de sokkal jobb mozgással. Pici kalóriát éget (jó, van, akinél sokat, de attól én fényévekre vagyok), segít megőrizni az izmokat, később növelni őket (kezdők tudnak picit fogyáskor izomnövelni, de ez igazából ellentétes feltételeket igénylő folyamat), közérzet, egészség, anyagcsere, mindenre jó hatással van, hacsak nem erőlteti magát túl az ember, s persze beviszi a szükséges kalóriát és fehérjét :) Koplaláskor és túl kevés fehérje esetén fokozza eme hiányokat.

Volt fogyitársam, akinek 2 kicsi gyermeke volt, ő is tornázott mellettük, csak néha oda kellett szaladnia valamelyikhez. Egypár perc torna is teljesen jó, persze mozgasd meg az egész tested.

2015. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, NEM keresek kifogásokat. Ha keresnék akkor nem kértem volna tanácsokat! Csak felválzoltam a jelen állásomat. És nem kioktatást kértem csak tapasztalatokat és tanácsokat.
2015. jún. 5. 14:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. Utolsó kommentelő: Tudnál egy két receptet, hogyan készíted el a rizses ételeket, vagy a lazacot. És hol szerzed be a halat?
2015. jún. 5. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak szerintem agyára ment a sok zsír, ilyet is régen hallottam, hogy a lazac olcsó :D


Vagy csak túl sok spurit tolt írás előtt, attól mondjuk tényleg lehet fogyni :)


A lazac egyébként tényleg isteni, én imádom, meg tonhalat és makrélát is, hetente 1x, mikor hal van, akkor általában ezek közül válogatok. De olcsónak nem nevezném, bár kinek mi az olcsó. Én jóllakok zöldségekkel is, kiegészítve egy kics csirkemellel, esetleg gombával,hallal, joghurtos öntettel. És ha friss, nem párolt, hanem friss ropogós, az nagyon jól laktat, és sokáig. Nem úgy, mint a tészta, ami után az ember már fél órával éhes újra.

2015. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem okoskodok, nem kioktatlak, de te csak azt fogadod el, amit hallani akarsz.


Állítólag csórók vagytok, de lazacos receptet kérsz? Attól még, hogy valaki azt írja, amit te hallani akarsz, még nem biztos, hogy valóban segít.


rosszul esik, hogy megmondom az igazat, de hidd el, akkor se lehet fogyni úgy, hogy csak azt sorolod, miért nem tudsz változtatni a kaján, meg miért nem tudsz eljárni edzeni.


Aki a babakocsit tolja, az a kérdező se kaviárt eszik, hanem sovány húst, tojást, zöldcségeket, és a babájával gyalogol, otthon tornázik. Tanulhatnál tőle hozzáállásban.

2015. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a "csóró" és az " anyagi helyzetünk nem engedi meg" között nagyon sok külömbség van. És mint már emlitettem hogy itthon tornázom, de sajnos nem mindig tudok... És tisztába vagyok azzal hogy a lazac nem a legkedvezőbb árban van számomra. Nem nádszál vékony szeretnék lenni, csak csinosabb. Az a 20 kg csak egy cél, amit MAJD valamikor elszeretnék érni! És úgy gondolom, ameddig nem tudom belevetni magam gőzerővel, addig is elkezdem valahol...
2015. jún. 5. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!