Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tokmag fogyokuraba?

Tokmag fogyokuraba?

Figyelt kérdés
nagyon sok héjnélkuli tokmagunk van, es mostanaba mindennap sutok egy jo adagot..rakattantam..fogyozok..tudom, h olaj van benne, meg csak akkor hizlal ha kevesebb energiat hasznalok el mint amennyit megeszek, a kerdesem inkabb az lenne, hogy mennyit lehet enni belle ugy, h meg egeszsegesnek szamitson ne pedig bezabalasnak?
2015. szept. 29. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én napi 15 dkg fölé nem mennék (ennyi olajos maggal fogytam, amíg több feleslegem volt, s nem mozogtam), de nem ismerem a tested paramétereit, s az étrendedet. Nagyon nem mindegy, mi mást eszel egy nap.

De sokak szerint a fitát miatt ennyi olajos mag már sok. Nekem sok választási lehetőségem nem volt, s nem éreztem magam rosszul, plusz a fitátok kérdésében kevés konkrétum van.


15 dkg olajos mag még csak 900 kcal, kalóriát tekintve nem feltétlenül túl sok, ha megfelelő dolgokat eszel mellé vagy ha nagy a kalóriaigényed.

Az sem bezabálás, ha valaki megeszik negyed kiló mogyorót... A párom ezt sima munkahelyi étkezésnek nevezte éjszakásban s az ebédjétől függően fogyott mellette vagy súlyt tartott... De nem kiegyensúlyozott és nem rendes étkezés, az fix. Alkalmi eset volt. 15 deka mellett még lehet rendesen étkezni, ha engem kérdezel, évekig éltem és fogytam így, sőt, most is ezt teszem, hogy nincs elég tojás itthon. A tökmagban amúgy sok a fehérje, az aminosav profilját speciel nem ismerem.


Azért ha választhatnék, hosszútávon napi egypár dekánál maradnék, mondjuk 5, az nem sok... Hogy most kiélvezed a tökmagot, s többet eszel, azzal nincs gond. Csak egyél olyan ételt, ami kiegészíti, a tökmagban nincs meg minden.

2015. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia ,nem mindegy hogy héjas vagy pucolt mert szotyiból pl a héjas az 100g/290kalória a pucolt pedig majdnem 600 , a tökmag is hasonló. Én héjas tökmagot szoktam elég gyakran nasizni 100-200grammot is megeszek belőle és ez nekem belefér ( 170cm/50kg fél éve tartom :D ) egészségesebb , tovább tart és szerintem finomabb is mintha chipseket ennél
2015. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de nekunk a kertben csak héj nélkuli tokmag van, hat venni nem fogok héjasat ha van ilyen. de koszi a valaszokat, robalom akkor kordaban tartani magam, de ahogy sul mar ott elcsabulok az illattol :D
2015. szept. 29. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgyis héj nélkül eszi az ember, ez csak a számolásnál számít... Az olajos magvak kb. 600 kcal/100g szinten mozognak, ez ilyen, nincs ezzel semmi gond :)

Azért az általunk írt mennyiség nem olyan icipicike, sok élvezetes tökmagropogtatás fér bele...

2015. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen valaszokat, hat ropogtatom is rendesen, de annal tobbet is edzek..
2015. szept. 30. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!