Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt adhatok le...

Mennyi idő alatt adhatok le 20-25 kg-ot?

Figyelt kérdés

14 èves vagyok, 165 cm ès 90 kg!

Ballagásra szeretnèk csinosan kinèzni..ès ebben a segítsègeteket kèrnèm!!

Hètfőtől figyelek arra hogy mit ehetek ès milyen mennyisègben + reggel ès este 50 hasprès ès 50-50 lábemelès! Tusolás előtt pedig 30 perc kardió!

Így sikerülhet ez alatt a 8 hónap alatt leadni a 20-25 kg-ot?

Saját tapasztalatok is jöhetnek ès tanácsok is!! :)

Előre is köszönöm! :)



2015. okt. 1. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én egy év alatt adtam le 20 kg-ot.

A lényeg, hogy mozogj. Minél többet. Én sokat gyors gyalogoltam, kocogtam, göriztem, vagy épp Rubint Rékáztam. :)

Fontos, hogy helyesen táplálkozz. Sajnos e nélkül az edzés is keveset ér.

A cukros üdítőitalokról mondj le teljesen (semmi 100%-os gyümölcslé, az is tele van cukorra). Igyál mentes vizet, teát stb.

Kerüld a fehérlisztből készült dolgokat. Egyél teljeskiörlésű kenyeret, tésztát stb. (lehetőleg ne sokat, de nem kell lemondani róla. Reggelire simán mehet tk kenyér). Amit ajánlani tudok, hogy ne szendvicseket egyél (tehát alul-fölül kenyér), mert így sokkal több kenyeret eszel meg. Az agyad egy adagnak fogja fel, miközben két nagy kenyér landol a pocidban. Szóval ha csak teheted, szimplán edd a kenyeret. Egyél hozzá mindig sok zöldséget. Kerüld a gyorséttermi ételeket, a chipseket és csokikat. Nem kell lemondani róluk véglegesen, de ne heti szinten egyél ilyet. Ez egyén függő én, én pl napi szinten eszem egy kevés csokit, de mellette keményen sportolok és odafigyelek a táplálkozásomra.

Kitartás kell hozzá, nagyon sok.

Nem hazudok, piszkosul nehéz lesz. Olyan dolgokat fogsz megfigyelni, amiket eddig észre sem vettél. Pl ételreklámokat a tv-ben, mekis óriásplakátokat. AZt, hogy mennyien esznek fornettit a buszon stb.

Ami fontos, nem diétázni kell, hanem életmódot váltani. Akkor sokkal könnyebb lesz minden! Éljen a csirke, a hal, a sok sok zöldség és gyümölcs.

Sok sikert! Tudom, hogy menni fog! :)


Ui: Semmilyen drasztikus diétában ne gondolkozz, mert még nagyon fiatal vagy! Ha most tönkreteszed a szervezeted, életed végéig küszködnöd kell a következményeivel (pl: hulló haj/kopaszodás, száraz bőr, menstruáció megszűnése - ha lány vagy)

Szóval a lényeg, hogy sose éhezz és élvezd az edzéseket. Egy nap többször egyél, de keveset és legyen meg a másfél-két liter tiszta víz.


Minden jót!

22/L

2015. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen!!

Ezeket megfogadom...igen,lany vagyok! :)

Ja a suliba minden nap biciklivel megyek (7-8 perc) de viszont meg emellett meg ott van a heti 5 tesi ora..:-)

Szerintem igy menni fog!

Ja es jovo hettol pedig megtobbet fogok biciklizni mert majd elokeszitore is megyek! :)

Egyedul a kitartastol felek...nagyon felek hogy meggondolom majd magam es abbahagyom...

Bar..ha arra gondolok majd hogy szepen akarok kinezni ballagasnal es hogy egeszseges legyek akk menni fog!! :)

Megegyszer koszi!

Aranyos vagy hogy ezt mind leirtad egy idegen kedveert!!

:)

Koszi!

2015. okt. 1. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Jobbára egyetértek az elsővel, csak 1-2 dolgot akarok pluszban mondani.

Fiatal vagy, viszonylag nagy felesleggel. Az első 20 kiló nem lesz nehéz, ha teszel érte. Nekem nagyon nehezen megy a fogyás, de egy megfelelő életmódváltással nem volt gond, pedig még csak nem is mozogtam sokat s nem érzem, hogy bármitől megfosztottam volna magam, sőt, jókat és egészségesebben ettem. Az utolsó kilókkal sokunknak sokkal nehezebb, de azt már azért könnyebb elviselni, ha lassabban is megy, hisz akkor már nem vagy kövér.

Miért koncentrálsz kizárólag a hasizmodra? A többi is fontos. Inkább teljes testre edzenék.

2015. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oke. :)

Koszi szepen!! :)

2015. okt. 2. 06:53
 5/11 anonim ***** válasza:

NE csinálj rubint rékát. tönkreteszi a térdeket, de más gyakorlatokat is helytelenül csinál. Obégat, üvölt elviselhetetlenül, a zene is xar. Sose újul meg, minden dvd ugyanaz, más sorrenddel és ismétléssel. Azaz egy nagy kaki a nő. Inkább keress neten, akár angolul is kezdőknek való videókat vagy keress valami sportot.


Én csak úgy heccből kipróbáltam mást réka mellett, utána alig bírtam elviselni, mert éreztem a különbséget, pedig addig jó volt. Ettől kímélnélek meg. ( az már lényegtelen, hogy azóta tudok róla egyetsmást, így amiatt is kiábrándultam)

2015. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És nyugodtan ehetsz hétvégente édességet, ha teljesen megvonod, bekészülsz, és nem bírod a diétát. Inkább lassan, de tutira legyen meg. Ha anyukád süt valamit, pár szeletet nyugodtan ehetsz hétvégén. Minden hétvégén lehet ez a jutalom, amiért kibírtad a hetet. DE tényleg mozogj mellette.

Nem állnék át tk dolgokra se rögtön, emésztésedet lassítja, ha kevés folyadékot eszel,fel is puffadhatsz. Csak lassan.

2015. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oke :)

Koszi szepen mindenkinek!! :)

2015. okt. 2. 14:52
 8/11 anonim válasza:
szia én 2 hónap alatt 8 kilot dobtam le ha érdekel a módszer akkor irj privátba:D
2015. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy èrdekel!! :)
2015. okt. 4. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 9 hónap alatt fogytam 20 kilót, de a lényegi része kevesebb ideig tartott. Olyan 7 hónapnál lett igazán látványos a dolog. A végén már minden egyes kilóért jobban meg kell küzdeni, az elején szinte "leolvadtak" nekem.

Fontos a fokozatosság, én először a gyorskaját, kenyeret, pékárukat hagytam el, utána a csokit, chipset, majd a krumplit, rántott dolgokat. Szép lassan szoktam át az új étrendemre. Fontos mozogni is, de nem agyba-főbe, az többet árt mint használ. Hetente 3x-4 x bőven elég futni (vagy ellipszis trainer, szobabicikli stb), mellette heti 2x erősítő-átmozgató edzés sem árt. De te még fiatal vagy, ne vidd túlzásba. Ne vonj meg semmit a szervezetedtől, hiszen annak súlyos következményei lehetnek. Esetleg háziorvossal is próbálhatnál beszélni, vagy dietetikussal, ha anyud engedi, nehogy árts magadnak. Ha most hülyeséget csinálsz, később komoly bajod is lehet. Sok sikert! :)

2015. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!