Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelenleg 167 centi vagyok és...

Jelenleg 167 centi vagyok és 63 kg. Szerintetek mivel és mennyi idő alatt tudnék leadni 10 kg-t?

Figyelt kérdés

Ezt a 63 kg-t soknak tartom, mert nem izomból van rajtam sok, hanem zsírból.

Szinte nulla mozgással élek évek óta, mert a gimis tesiórák megutáltatták velem a sportot, nyilvános megaláztatásként éltem meg minden percét és kudarcnak, hogy én semmit sem tudok jól csinálni.

Most egyetemre kerültem, itt kötelezően fel kellett venni valmilyen tesi kurzust, és nagyon tetszik, hiába vagyok benne béna, mégis élveztem, jó érzés volt mozogni.


Milyen étrend és mennyi mozgás mellett tudnék leadni 10 kg-t? Bár nem baj, ha a súlyom nem lesz kevesebb, de szeretnék formásodni, izmosodni. Az sem baj, ha nem fél éven belül sikerül elérni, mert inkább életmódot váltanék. Viszont nincs sok időm, mert kemény az egyetem és egyelőre az élvez prioritást.


(19 éves lány vagyok.)



2015. okt. 3. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be hogy sorba raktam azokat mit ehetek és mit nem. Amiből sokat lehet enni: zöldség hús gyümölcs tojás túró magvak zabpehely joghurt. Amit minimálni kell: kenyér/tészta félék (én még tk kenyeret se eszek mert imádom és egyből visszaesnék a régi étrendemre) cukros, olajban sült, lisztes ételek. Köretnek öntetes salátát vagy barna rizst csinálok. Egyébként youtubon vegan étrendként nagyon sok jó egészséges diétás étel van (bár azokban nincs hús), meg még a paleó étrend szimpatikus csak én sose venném olyan komolyan pl hogy ilyen-olyan mag olaj meg magliszt stb. Nem vagyok én Krőzus.

Naponta 5-6x keveset, alvás előtt kb 3 órával egyél utoljára. Igyál sok vizet. A formásodáshoz a kondit ajánlom

2015. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kondi nekem túl drága, nincs havonta nélkülözhető 5-6ezer forintom, de az étrendes tanácsaidat megfogadom.

Talán úszni eljárok majd második szemesztertől. Az anyagilag megoldhatóbb.

2015. okt. 3. 22:25
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
Én gyorsgyalogolok, és szépíti formásítja a sziluettem. Nem kell konditerem, csak szép nagy sétálós hely. Most épp a farizmomból ment le. Ha saját magamból indulok ki, akkor előbb leadni ami zavar, vagy megformázni, utána erősítenék, csak a kardió után. A fehérjedús ételeket preferálják, hogy az izom jobban előjöjjön. Nem is kalóriát, hanem szénhidrátot, meg fehérjét számolnak. szálkásítanak.
2015. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!