Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik fogyaszt jobban a...

Melyik fogyaszt jobban a biciklizés vagy a futás?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni egy edzést a hónap végén . Azt szeretném megtudni első sorban ,hogy melyikkel lehet látványosabb eredményt elérni ? Szerintem a futással,mert az sokkal megterhelőbb ,mert ameddig biciklizek 50km ,addig már futásnál 5 km izzadok . :) Leginkább lábra szeretnék erősödni . Úgy tudom ,hogy ha azt akarom ,hogy kockás hasam legyen akkor nem csak has gyakorlatokat kell végeznem hanem futnom sokat igaz ez ? És melyik növeli leginkább a kitartást ?
2010. márc. 18. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a km számít, hanem az idő. Egy óra intenzív bringázás majdnem annyi kalóriát éget, mint a futás. De a kockás has főleg a kajáláson múlik. Hiába futsz egy órát és égetsz el 6-700kcal-t ezt simán meg lehet enni 5 perc alatt, mondjuk egy tál sajtos tejfölös tésztából. Szóval a kaja lényeg, a mozgás csak plusz.
2010. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért a futás!!! Tuti hogy a kitartást is ez növeli inkább.

Ha van ugrálóköteled szintén sokban tudod növelni az állóképességed.

Ha lábra szeretnél inkább erősödni csinálj guggolásokat sorozatban, lehet súllyal is. Észre fogod venni, hogy a saját testsúlyodat is alig bírod mozgatni.

2010. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok !

Én szerintem is sok múlik a kajáláson, sajnos... :D

Ez az edzésem : már 7 éve mindennap 45-90 percig tornázom (leginkább gimnasztika ), e-mellet még itthon is :80 fekvő ,sok fajtát (2 széria )MINIMUM(teljesen szabályos ,leér az orrom ,be van húzva a hasam is igazából apukám katona volt ,és tőle tanultam ) :D, bicepsz,tricepsz, és vállra is 30 perc mindennap,húzódzkodás,300 felülés (ez a legkevesebb eddig ) úgy ,hogy a talpam lent a földön,és csak hasból dolgozom , lábra gyúrok egy olyan 20 percet. Ezeket mindennap csinálom,és most mind ez mellé még jön aerob edzés is : 60 -perc mindennap futás,vagy biciklizés megállás nélkül .


Ja és még valami : 14 éves LÁNY vagyok , ciki az ,hogyha 28 kezem van ? (szálkás)

2010. márc. 19. 10:06
 4/6 A kérdező kommentje:

Az edzéseket :5 hónapja csinálom ,kivéve a lábat ,mert azt csak 2 hónapja .



Jók lesznek ezek az edzések hosszú távra ?

2010. márc. 19. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az az edzés.A futás eredetileg jobban fogyaszt,mint a bringa,de ha pl.: legnehezebb fokozaton tekersz,attól vastagabb és izmosabb lesz a lábad.Ha viszont legkönnyebben és gyorsan(tehát nem csak néha tekersz rá,hogy ne álljon meg a bicikli..)akkor attól vékonyodni fogsz.Ezek mellett tudom még javasolni az ugrókötelezést,ami állítólag 3x annyi kalóriát képes elégetni ugyanannyi idő alatt,mint a futás.

Remélem tudtam segíteni. :)

2010. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen , köszi ! :D


Ezen már én is elgondolkoztam ,fel is akartam tenni ezt a kérdést ,hogy melyik jobb : hogyha nehéz fokozaton tekerek ,vagy ha könnyűn ?


:)

2010. márc. 25. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!