Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Duci lányok, mi vezetett az...

Duci lányok, mi vezetett az elhízásotokhoz?

Figyelt kérdés
Remélem senkit se bántok meg a kérdéssel, de nagyon kíváncsi vagyok ki, miért, hogyan!

2015. dec. 16. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Rengeteget ettem, szénhidrátosan és zsírosan, évtizedeken át. Stagnáló típus vagyok, de évi 1 kilókkal is meg lehet hízni, ha folyamatosan és tartósan csinálja az ember.

Fogyni se könnyű, de azért jóval gyorsabban megy :D

2015. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Szerintem a kaja
2015. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte leszek.

160 cm és 58-62 kiló között voltam mindig.

Először letettem a cigit 15 év dohányzás után. Ennek köszönhetően pótcselekvésként állandóan szotyiztam, tökmagoztam. Majd abbahagytam a sportot (kézilabdáztam versenyszerűen) iszonyú lusta lettem. Közben szépen elkezdtem enni. Hamburgereket, pizzákat. A végén már egyedül megettem egy teljes kerek pizzát..A hízásom sem 1 hét alatt jól fel, hanem szép lassan 8 év alatt.. Persze mindig észrevettem, hogy híztam pár kilót, de elintéztem azzal, hogy jó ez még, még beférek a gatyámba.. Majd azzal halogattam, hogy "na ha elérem a kerek számot, tuti fogyózni fogok. 95 kiló voltam amikor észbe kaptam. Ma újra sportolok, újra normálisan étkezem. Jelenleg 76 kiló vagyok, szóval van még mit leadnom.


Nem hazudok. A lustaság, és a sok finom kaja, finom sütik, finom kenyerek is hozzásegítettek, hogy dagadt legyek.

2015. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Szeretek enni. Pajzsmirigy problémáim is voltak, de ez sajnos nem kifogás, mert édesanyámnak is voltak, mégis normál szinten tudta tartani a testsúlyát.
2015. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Lányok! Nagyon szépen köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszotokkal és sok-sok sikert és kitartást a fogyókúrához!
2015. dec. 16. 22:33
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy műtét miatt semmit se híztam gyerekként, így utána örültek, hogy ettem és mindenki tukmált. Bár nem értem miért nem lehet megmondani a gyereknek, hogy ne egyél annyit...
2015. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
A szendvicsizmus !!!!!
2015. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Noha én már nem vagyok duci, azért elmesélem a történetem. :) Gyerekkoromban híztam meg, a mozgásszegény életmód és folyamatos nassolás, egészségtelen táplálkozás következtében.

Már óvodában elkezdődött a délutáni csoki, édességevés ami persze később is folytatódott. Sokszor nem 1-1 darabkáról volt szó persze, hanem akár tábláról is. Iskola után délutáni alvás, estére pedig egy kis péksütemény. Mozgás persze semmi.

Körülbelül 15 éves lehettem mikor észbe kaptam, már 80+ kg fölött, hogy ez nem állapot és igenis lefogok fogyni. A szűk családomban nem igen volt túlsúlyos, viszont a távolabbi rokonok között már annál inkább. Tőlük rengetegszer megkaptam, hogy "ez genetika / mindig lesz rajtad felesleg" stb. Elkezdtem futni, eleinte még 2-2 kilométereket, majd egyre növeltem a távot. Mellette tornavideókat csináltam, és nem adtam fel. 2 évvel később már félmaratont futottam, immár 53 kilósan. Mára a futás addikció lett, és el sem bírnám képzelni az életem mozgás nélkül. A súlyomat pedig azóta is tartom, és az újonnan megismert emberek el sem tudnák képzelni, hogy valaha duci voltam. :)


Én úgy gondolom, hogy legtöbb esetben igenis tehetünk arról, ha elhízunk. Persze vannak kivételek, vannak betegségek melyek felerősítik az elhízást, de a mozgás és az odafigyelés rendkívül hatékony tud lenni.


20/L

2015. dec. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ducika voltam, kb 11-12 eves kezdodott... Az esti nasikkal, aztan duci kamasz es felnott is lettem... Elkezdtem benzinkuton dolgozni, sokat ejszakaztam, nem volt forgalom, unalmamban is ettem, fokent szendvicseket. Altalaban estenkent tv kozben is melegszenyat ettem. Mire eszbe kaptam a 170 cm-hez mar 96 kilo tarsult. Azota egeszsegesen etkezem, odafigyelek, hogy keso este mar szenhidratot nem eszem (persze mindig vannak kilengesek, de tartom a sulyom), rendszeresen sportolok, ennek most mar 3 eve, es sikerult lefogynom, 58-60 kilo kozott vagyok.
2015. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kb 8-9 évesen kezdődött, addig teljesen normális volt a súlyom. Imádtam(imádok) enni, ez volt a nap fénypontja, nagymamák is folyamatosan etettek és nasikkal kedveskedtek, emellett elég lustácska is voltam, nem szerettem mozogni, sokat ültem a számítógép előtt. Ez jó pár év alatt odáig vezetett, hogy 17 éves koromra 167 cm-hez 70 kiló társult és finoman szólva sem éreztem jól magam a bőrömben, csúfoltak, visszahúzódó voltam, kevés barátom volt. Ideig-óráig próbálkoztam én lefogyni, de valahogy minden alkalommal befuccsolt a dolog.

Egy különösen szégyenteljes bezabálás után elhatároztam, hogy elég. Attól a ponttól kezdve elkezdtem odafigyelni az étkezésemre, jóval kisebb adagokat ettem, kiiktattam a finomított szénhidrátot, a nasikat minimumra szorítottam, elkezdtem tornázni, futni, bicajozni, túrázni. Életemben először elindult a fogyás, egyre jobban ment a mozgás, gyakorlatilag egy nyár alatt leadtam cirka 10 kilót. Utána jött egy stresszesebb időszak (érettségi), keveset tudtam mozogni, de továbbra is tartottam a diétát és lefogytam 53 kg-ra, de ez nem volt egészséges, kevés izmom volt még mindig.

Azóta eltelt 2 év, kisebb ingadozásokkal tartom a 57-59 kg körüli súlyt, sokat sportolok(trx, futás, jóga, bicaj, teljesítménytúra), odafigyelek az étkezésre(nem olyan szigorúan, a mozgás miatt sokkal többet engedhetek meg magamnak) és nagyjából jól érzem magam a bőrömben, egész sok izom van már rajtam, nem vagyok olyan plötyi mint régen.

2015. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!