Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Duci lányok, mi vezetett az...

Duci lányok, mi vezetett az elhízásotokhoz?

Figyelt kérdés
Remélem senkit se bántok meg a kérdéssel, de nagyon kíváncsi vagyok ki, miért, hogyan!

2015. dec. 16. 21:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Fúúú, ez még gyerekkorban kezdődött. Nagymamám addig etetett, amíg 150 centihez elértem a 80 kg-ot, és szerinte nem voltam kövér. Addig nem mehetettem el barátokhoz, nem mehettem sehova, amíg ő úgy nem gondolta, és persze nem állhattam fel az asztaltól, amíg mindent meg nem ettem.

Aztán mikor nagymamám elhunyt, hipphopp "leesett" rólam 16 kg, pár hónap alatt. De ugye kamaszként (16 évesen) nem volt ez elég, még többet akartam fogyni. Eszeveszett koplalásba kezdtem, sportoltam rengeteget, egész emberi formám lett 18 évesen.

Aztán elkezdtem dolgozni: napi több óra sport kilőve. Illetve a rengeteg stressz miatt a koplalás se ment.

Szándékosan nem fogyókúrát vagy diétát írok!! Egy időben még hánytattam is magam, meg beszedtem pár nem túl egészséges zsírégetőt.

Amint dolgozni kezdtem, jöttek fel a kilók, és végül újra 80 kg-nál álltam meg. Innen se le, se föl, hiába fogyózok, tornázok, semmi.

2015. dec. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Államvizsga miatt sok szénhidrátdús kaját ettem, csokis müzlit 23 órakor, stb. Alig mozogtam, így feljött rám jócskán kiló. Megérte, mert van egy diplomám és állásom.
2015. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: persze most gőzerővel fogyózok és visszatérek az egészséges életmódra
2015. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Koszonom azoknak is, akik meg vettek a faradtsagot es batorsagot es irtak.


Tehat a mertektelen zabalas a mozgasszegeny eletmod a bunos.


A kerdest azert is tettem fel, mert vannak kover lanyok akik annyit esznek mint egy kismadar megis koverek maradnak.


Es kedves utolso en pont allamvizsga elott allok es pont emiaty tettem fel a kerdest!!! Mert felek, hogy en is a kajaban fogom keresni a vigaszt es az energiat!!!!

2015. dec. 17. 09:16
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem volt jó gyerekkorom, sose társultam a korabeli kölykökhöz , mert agyatlanok voltak , mégis zavart a "fekete bárányság".

Ezért nagyrészt ettem , aztán kiderült 15 évesen ,hogy nagyon előrehaladott pajzsmirigy alulműködésem van ami az anyagcserét amúgy is hazavágta hát még hogy nem figyeltem a kajára..aztán beállítottak gyógyszerrel és csak úgy olvadtak le a kilók...azóta se jött fel pedig az ételszeretet megmaradt, szóval lehet alapból nem is a kaja miatt volt, mert amúgy sokat mozogtam mellette, sose ültem a fenekemem.

2015. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ez lehet, hogy gonosz lesz, de:


Ha egy duci lány szinte koplal, hogy lehet az, hogy mégsem fogy le? Honnan veszi a szervezete az energiát??

2015. dec. 17. 09:54
 17/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt a nagyon kevés, lehet hogy csak az illetőnek kevés, és valójában a "szinte koplalással" csak a súlytartó kalóriabevitelére állt rá.


Ez pedig annál inkább valószínűbb, minél tovább vagy gyakrabban "koplal" valaki, ugyanis, ha az alapanyagcsere igényednél kevesebbet viszel be (azaz koplalsz), akkor a szervezet "tartaléküzemmódra" vált, azaz sokkal kevesebb kalóriával is elvegetál, így a súlytartó bevitel is alacsonyabb lesz.


Ilyen helyzetekben pont hogy az emelt bevitel oldaná meg a problémát, majd pedig amint magára talált a szervezet, a helyesen megválasztott kcal és makrotápanyagarány, nem pedig az ész nélküli koplalás.


És persze tényleg léteznek a fogyást nehezítő betegségek, állapotok (pazjzsmirígy, IR, PCOS... egyéb hormonális változások: pl.: a szoptatás alatti hormoningadozás is betehet).

2015. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

7 éves koromban jött a nevelőapám, onnantól nem állhattam fel a reggelizőasztaltól, ha nem ettem meg minimum 3 zsemlét + hozzá pár zsírban tocsogó tükörtojást. Ebéd, vacsora dettó. Ha szerinte keveset szedtem, akkor rápakolt. Addig ordibáltak és nem hagytak békén, míg meg nem ettem vagy ki nem hánytam. A korral nőtt a mennyiség. Semmi egészséges: kenyér, péksüti, tészta, csoki és torta. A tortát mindig 4-felé vágták és azonnal meg kellett enni, nincs olyan, hogy elteszed másnapra.

Ha valamivel megbántottak édességet kaptam, amit kötelező természetesen megenni.

Mai napig nem bírom az ordibálást, inkább megettem csak ne...

Ma már rosszullét fog el az evés gondolatára, mégis hetente 3-4 alkalommal hányingerig tömöm magam belső kényszerből, próbálok erről leszokni.

2015. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem tudnál szólni valakinek? Ez így nagyon nincsen rendjén! Hány éves vagy? :-(
2015. dec. 17. 17:37
 20/26 anonim ***** válasza:
Az államvizsgás lány vagyok, kérdező :) Nem a vigaszt kerestem,hanem reggeltől estig tanultam, így kegyetlen sok energiára votl szükségem. Minden nap háromnegyed órát futottam (5,5km), nem fogyás céljából, hanem mert egyszerűen nem bírta az agyam azt a sok információt, amit minden nap belégyömöszöltem. Voltak olyan napjaim, amikor teljesen egészségesen ettem, de azokon a napokon nem tudtam tanulás terén teljesíteni maximálisan, mert kevés kalóriát ettem. Nem volt már időm arra, hogy számolgassam a kalóriákat, és egyáltalán nem érdekelt, hogy mi zajlik körülöttem, mit eszek, mert a vizsga mindennél fontosabb volt (nálunk általában a vizsgázók 10%-a megy át, olyan nagy a szigor...). Most visszagondolva se csinálnám másképp. 20 kilóval vagyok több, mint az álomsúlyom (ami 2 éve volt). Persze nem ezekben a hónapokban szaladt fel mindez rám, az egész 2 év eredménye ez, amikor tényleg durván kellett tanulni, és kollégista voltam. Szóval visszagondolva ha még 30 kilóval lenne is több rajtam, akkor se bánnám, mert megvan a diploma, van egy jó állásom, a többi szaktársam pedig még nagyban a jövő nyári államvizsgára készül, mert megbuktak. Ezt a sok kilót valahogy le kellene adnom, de lényegesen könnyebb fogyókúrázni, mint felkészülni egy államvizsgára :)
2015. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!