Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Duci lányok, mi vezetett az...

Duci lányok, mi vezetett az elhízásotokhoz?

Figyelt kérdés
Remélem senkit se bántok meg a kérdéssel, de nagyon kíváncsi vagyok ki, miért, hogyan!

2015. dec. 16. 21:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én egész életemben kövér voltam, illetve ahogy így visszanézem a gyerekkori képeimet, nem volt annyira borzasztó a helyzet, de mindig volt rajtam túlsúly. Kamaszkoromban sem változott semmi, és amíg kénytelen voltam mérlegre állni, csak orvosnál mondjuk évente egyszer, nem akartam tudomásul venni, hogy minél több vagyok. Hogy miért, csak a szokásos: édesség, chipsz, esti kajálások, egyszerüen nem figyeltem, mit eszem, akármikor akármennyit, miközben azért annyira sokat nem ettem, csak sok-sok rossz minöségü kaját. Az édesség még rendes étkezés után jött, nem mint mondjuk külön nasi ebéd és vacsora közt. Mozgás semmi. Aztán mikor 1,5 éve ráálltam a mérlegre és majdnem 100 kilót mutatott (172 cm-hez), el voltam rémülve. Jó, nem látszódtam annyinak, de ez teljesen mindegy. Ehhez vezet, ha az ember mindent összeeszik. Szerencsére sikerült leadnom a felesleget és egy éve kb. tartom a 65 kg-t.
2015. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Utolsó őszintén gratulálok Neked a sikeredhez! Elképesztő, hogy ennyit sikerült fogynod! És a Tübbieknek is: Csodálatosak vagytok, irigylem az erőtöket és a kitartásotokat a fogyásnál! :-))
2015. dec. 17. 23:11
 23/26 anonim ***** válasza:

Szegény tizennyolcas, ez iszonyú. Engem is kínálgattak rendesen, de csak egy emlékezetes sértődésre emlékszem, amikor nem repetáztam a jó zsíros-nokedlis paprikás csirkéből (igazából a napi kalóriaigényemet fedezhette egy adag is, akkoriban tudtam enni :D de nem voltak elégedettek azzal sem). Nem értem én ezt.

Visznt nem tudom, hogyan lehet zsírban tocsogó egy tükörtojás, bár biztos van, aki megoldja. Nekem az szinte semmi zsírt nem képes felvenni. A rántotta igen, a zöldségek pedig hajajj (sosem felejtem el, amikor egyetlen padlizsán megivott 10 deka zsírt. szerintem messze az a rekorder zöldség e téren, egy kis szivacs), de a tükörtojás nem. Persze van benne zsír eleve rendesen s az emberek ízlése is eltér.


Annak idején elsőként írtam, speciel azt nem írtam le, hogy szénhidrátcsökkentéssel meg elszántsággal (azért önuralom meg az élvezet csökkentése nem nagyon volt benne, az nem én lennék) 20 kilót fogytam, kéne még, de azért annyira nem vészes a helyzet, amúgysem érdekelt sosem a külsőm. Most már kicsit igen s az egészségem főleg. De így 4 év után már fárasztó, még egyszer utoljára megpróbálok rákapcsolni, aztán hagyom és inkább tömegelek. Több izommal könnyebb lesz s legalább belejövök a mozgásba, az utóbbi idők szigorúbb korszakaiban is azért nem fogytam, mert nem mozogtam eleget s már nincs nagy feleslegem.

2015. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azért híztam meg, mert sovány akartam lenni. Tudom, hülyén hangzik, de így van. Sose találtam csinosnak/szépnek magam és tavaly elkezdtem kergetni egy álomalakot - de hiába kerültem fogyókúrával és edzéssel egyre közelebb hozzá, a tükörben én ugyanazt az átlagos, cseppet sem fitt alakot láttam. Tökmindegy volt, hogy más mit mond; vagy, hogy mi áll a mérlegen. Végül persze besokalltam. Egyrészt a szar, alacsony kalóriás fogyókúrám miatt, ami mindenféle vitaminhiányokhoz vezetett, másrészt meg mert "úgyis mindegy, örökké utálni fogom a testem". Elkezdtem mértéktelenül zabálni. Meghíztam és most már tényleg úgy nézek ki, ahogy én látom magam.


Szóval főleg érzelmi alapja van. Manapság próbálok egészségesen élni, sportolni, ami nagyon nehéz, ha az emberben az önbecsülés szikrája sincs meg.

2015. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Utolsó én megértelek! Nekem az anorexiából lett bulimia, vagyis kényszerevés és mivel nem hánytatom, hashajtózom magam, csak mozgok (de ez meg ugye kevés) elkezdtem hízni...
2015. dec. 18. 14:46
 26/26 anonim ***** válasza:
:)
2015. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!