Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erre mi a magyarázat?

Erre mi a magyarázat?

Figyelt kérdés

Általában nem reggelizem (igen, tudom, hogy kellene), mert reggel, még álmosan egyszerűen nem kívánom az ételt. Általában ebédidőig egyáltalán nem is vagyok éhes (ha igen, akkor tízóraizom, nem sanyargatom magam:))

Viszont ha mégis reggelizem, pl. hétvégén, amikor nyugodtan körbeülhetjük az asztalt, akkor azt veszem észre, hogy délelőtt sokkal éhesebb vagyok, és reggeli után akár még kétszer is eszem délig, és még úgy is alig várom az ebédet:S

Veletek is van ilyen? Miért van ez?



2016. jan. 7. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem van. Én este eszek minden nap egyszer, mert napközben nem kívánom az ételt. Az okát tudom. Nem dolgozom, egész nap itthon ülök és csak az alap, éléshez szükséges kalóriát égeti el a szervezetem.
2016. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Velem is ez volt. Egyszer nem is reggeliztem és éhes sem voltam de hétvégén meg képes voltam egész délelőtt enni. azért van ez mert olyankor nem tereli el más a figyelmedet és egyfolytában az evésre gondolsz szerintem.
2016. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Este folyamán és úgy általában alacsony a vércukorszinted, ezért nem kívánod az ételt, de amint valami olyat eszel/iszol, ami megemeli az inzulint és a vércukrot, beindul a folyamat, és onnantól kezdve éhes leszel.
2016. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, velem is így volt. Utáltam gyerekkoromban reggelizni, mert csak éhes és enervált lettem tőle, nem is csináltam sokáig :D Ma már 3-ig nem is eszem s nem, én nem tudok róla, hogy kellene, sőt, megvannak a pozitívumai az időszakos böjtnek, no persze, annak jó, aki így érzi jól magát :)

Vagy 20 évig későn (11-2 között) és minimálisan reggeliztem, teljesen jó volt, de most azért még sokkal jobb.


Ja és próbáltam azóta minimális inzulinválaszú, vagyis szénhidrátot tényleg csak nyomokban, s döntően zsírt tartalmazó reggelit is. Az is ugyanúgy csak éhessé tesz és kicsit lenyom (nem úgy, mint a szénhidrát, de azért az energiámat csökkenti). Egyedül a tiszta zsírtól nem éhezem meg, aminek tényleg nincs inzulinválasza. De azt minek? Elég speckó helyzet kellene, hogy bölcs ötletnek tartsam.

2016. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már a korábbiakból kiderült, én igencsak érzékeny vagyok az inzulinválaszra, nem úgy, mint az átlagember, aki képes kalóriadeficitben enni nem szénhidrátszegényen is (én akkor rengeteteg eszem és érzésre éhezem, hacsak nem eszméletlen a mennyiség. 4000 kcal azért már ott van cukros ételekből is, ez az igényem kb. duplája. de 3000 is elég, csak alatta nemigen).

De van, aki nem ilyen, természetesen. A párom 6-7-kor bevágja a reggelijét (kb. 1200 kcal, hol csupa gyors ch, hol zsíros és fehérjedús, hol zsír- és szénhidrátdús egyszerre) s 3-ig remekül elvan. Neki mindegy az összetétel, csak szénhidrát is legyen benne.

2016. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet , velem mindig így van , hétvégén képes vagyok órákig reggelizni és tuána még éhes vagyok . Hétköznap egy tejeskávéval simán bírom 5-6 óráig akkor eszem valamit és ennyi a napi kaja , max pár darab keksz nasinak még előtte.
2016. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!