Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Komolyan nagy szerepe van a...

Komolyan nagy szerepe van a fogyásban a megfelelő folyadék mennyiség?

Figyelt kérdés
Ha valaki megissza a napi 2-3 litert az tényleg gyorsabban tud fogyni?És mivan ha csak napi fél-1 litert iszik mert nem szomjas?Miért/ miben van szerepe a sok folyadékbevitelnek?
2016. febr. 12. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségedhez kell a megfelelő hidratálás... Nekem tökmindegy, hogyan fogyok, ha közben tönkreteszem a testemet...

Persze a folyadékbevitelben az ételben levő víz is benne van. Ha abból beviszed, nem gond, ha keveset iszol, de amúgy nagy baj. Szomorú, hogy nem mindenkinek működik jól a szomjúságérzete, én nem tudok annyira lekapcsolódni a testem jelzéseiről (pedig az én netfüggőségem nem kispályás, de munkába, olvasásba is belemerültem már sokszor), hogy pár óránál tovább ne tűnjön fel a víz iránti igény...

2016. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
-attól nem fogysz gyorsabban,hogy 3 liter vizet iszol meg...
2016. febr. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagcsere folyamatok megfelelő működéséhez folyadékra van szükség. Ha nem iszol eleget, lelassul az anyagcsere.
2016. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szomjas, az nem a szomjúsága szerint igyon, hanem az esze szerint (vagy óra alapján). Napi 1/2-1 liter vízen élve élég hamar tönkre fog menni a veséje az állandó túlterheléstől.
2016. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Krisz85 ***** válasza:
100%

3/3 ment a plusz pont!


igen jól írja, egyrészt a vesédet egy életre tönkrevágod ha keveset iszol, a vesének pont az tesz jót, ha minél többet iszol /nyilván nem 59 litert egy nap, de nem is 1 et/, mert nem mindegy, hogy milyen sűrű vért szűr át, illetve ha folyamatosan foyladékot iszol akkor nem dolgozik úgy, a hidratáltságodat nagyon jól le tudod mérni, ha szinte fehér átlátszó a vizelet az a jó, ha sárga sötét az nagyon nem jó


szóval inni inni inni


az anyagcserefolyamtokhoz pedig elengedhetetlen, a tested 70% víz, szerinted mennyire fontos, hogy igyál?


a vérednek, a szerveidnek,


én pl napi 2 liter víztől már rosszul vagyok, muszáj legalább 5 litert innom


a verejtékezési rátája mindenkinek más és más, én izzadékonyabb vagyok, nyáron még többet iszom, de aki nem izzadékony is párologtat sok folyadékot, a széklettel és a vízlettel és légzéssel is ok folyadékot veszítünk egyébként


tehát igen, nem lesz hatékony a zsírvesztés és az anyagcseréd ha nem iszol rendesen + vese gondok

2016. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem sok okosat leírtak, van még egy kevésbé életbevágó, ám nem elhanyagolható szempont: a bőröd valójában belülről tudod hidratálni (a hidratáló krémek csak felszínes és átmeneti segítséget nyújtanak, ha belegondolsz, ez logikus is). Fogyásnál pedig kiemelten fontos a bőr hidratáltsága és az ebből adódó rugalmassága, különben lógni fog és/vagy ráncosodik.
2016. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így mostmár értem.Én eddig napi fél-1 liter vizen is eléltem de akkor most rá állok a több folyadékra.Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 13. 11:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Az optimális szerint 20 testsúlykilogrammként kell 1 liter víz. Én is folyton ezzel küzdök.
2016. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Bizonyos fokú kiszáradásnál már csökken/ el is múlik a szomjúságérzet.


Mindenkinek más a folyadékigénye, amibe a táplálék és a légköri páratartalom is beleszámít, ahogy még kismillió más dolog; szóval pontos ivásmennyiséget nem lehet mondani. Napi félliter is elég, ha sok dinnyét és levest eszel.

2016. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 20 kilónként 1 literrel nem értek egyet (főleg nagy feleslegnél), nekem pokoli volt aznap, amikor kipróbáltam, szomjaztam egész nap, másnap pedig rá se igen tudtam nézni a vízre. Viszont a szokásos, szomjúság alapú ivásommal (nem tudom lemérni, mert mire eszembe jutna, már ittam egy csomót) remekül elvagyok. Változó a vízigény, étrendtől, aktivitástól, hőmérséklettől nagyban függ. Én is ittam már természetesen, magamtól igen sokat, amikor életmódot váltottam, aminek az elején ez tipikus. De néha szokatlanul keveset iszom napközben (gyakran, csak keveset), de a napi összmennyiségem sosem kicsi.

S persze ott vannak az ételek is, bár azok nálam nem hoznak nagyon sokat, kivéve, amikor leves van. A párom olykor egy liter vizet visz be csak a főtt rizsével s azért rengeteg egyebet eszik, amiben szintén sok a víz. Ilyen napokon csak pár deci vizet fogyaszt, hisz nincs többre szüksége.

2016. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!