Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki csak gyalogoljon a futópadon?

Figyelt kérdés

Teremben "kinézik" az ilyet?

Nem rendeltetésszerű használatnak számít vajon?

Előfordulhat, hogy egy "erősebb arc" letessékeli a gyaloglót, hogy ő bizony futni akar, menjen máshova gyalogolni, mert ez nem erre van?


2016. febr. 13. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mondjuk itthon nem igazán járok, de külföldön mikor kinn voltam a konditeremben rengetegen voltak, akik könyvet a gépre téve fél-1 órákat gyalogoltak csak.. Szerintem nincs ezzel baj, bár én nem látom értelmét.
2016. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Aki nem kardiózni akar az marad a gyaloglásnál (aerob tartomány)

Nem nézik ki őket, én is csinálom.

2016. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem néz ki a teremben senkit, aki igen az nem az edzéssel foglalkozik.
2016. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan gyalogolj.


Ha pl. valaki nagyon túlsúlyos (100-120 kg) alapból nem is tud futni, de lehet motiválja az hogy valami "mozog" alatta és pl. így "rá vagy kényszerítve" hogy mozogj te irányítod / adod meg a séta ütemét /futás ütemét.


Én ezért nem szeretek szabadban futni mert tudom hogy leállok mindig, de ha futógépen vagyok tudom hogy muszáj futnom egyszerűen nem nyomom le a sebességet sétálós-tempóra hanem hagyom futós-sebességen.


Sokan az elején (még az átlagos testalkatúak is) sima gyaloglással kezdenek mert ha 10-12 km/h-val elkezdesz futni mint az őrült hát 1., nem bírnád, 2., az izületeidnek annyi...


fokozatosan szabad terhelni.

ha eddig nem futógépeztél nem is ajánlom hogy 30 percet csak fuss.


én kb. 4-5 éve gépezem, de mindig sétálok közbe is

pl. 5 perc futás 2-3 perc séta 5-6 perc futás így váltakozva...

a végén mindig 10-15 percet sétálok (bár ez eléggé gyors tempó) levezetésnek (+ nem akarom hogy gyorsan menjek ki a teremből futás után és ha izzadt vagyok esetleg megfázzak. azalatt az idő alatt elég h pl. ha izzadt a fejem akkor megszáradjon + utána nyújtok is)


nyugodtan sétálj, "bevezetőnek" kb. mindig 2-4 vagy 5 perc sétával kezdek, utána kocogok (lassú ütem) majd kis séta (gyors tempó) majd magasabb intenzitáson futás, kis séta, megint magas intenzítású futás.. stb stb. de én 4-5 éve futok szóval nálam ez megszokott. van aki pl 30 percet simán végigfut 1 ütemben. változó és emberfüggő.


senki nem néz ki senkit, nyugi! :)

ha kezdő vagy tökre normális hogy csak sétálsz. ügyelj az izületeidre és nyújts le utána!!! (+ én előtte is szoktam)

2016. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. febr. 14. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!