Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igy is lelassul az anyagcserem...

Igy is lelassul az anyagcserem? Ez koplalasnak szamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Harmadik hete dietazom, 170 cm vagyok es 80 kg. Naponta kb 1000-1400 kaloria kozott eszem, csak zoldsegeket, gyumolcsoket es tsirszegeny tejtermekeket, heti egyszer gabonat (zabpehely, zabkorpa). Mellette naponta tornazom, futok es a pulzusmeros kaloriaszamlalos (egyebkent megbizhato, profi szerkezet) oram szerint ilyenkor a 80-90 perc alatt elegetek 800 kaloriat akar. Azt tudom, hogy ehezni, koplalni nem szabad, mert lelassul az anyagcsere, es a duplaja jon vissza. En egyaltalan nem ehezem, edzeni este szoktam igy attol se leszek mar ehes, mert aludni megyek, viszont gyakran vannak olyan napok, amikor ha a lemozgott kaloriakat kivonom az elfogyasztottakbol, 200-300 kalorianal tartok, ami messze van az ajanlott minimum 1200-tol.. Szerintetek ettol is lelassul az anyagcserem?:(

2016. febr. 13. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Így koplalsz, igen, bár mozgás nélkül is azt tennéd szerintem, mivel nagyon keveset eszel (az 1400 is merész, de az még jobb, az 1000 viszont iszonyúan kevés).

Az éhséged teljességgel irreleváns, van, akinek teljesen kikapcsol, de azért tápanyagra szüksége van.


A durva kalóriadeficit kockázatos az izmokra is.

2016. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyira szeretném már tudni, hogy mit jelent az, hogy lelassul az anyagcsere, hogyan történik ez és mit jelent biokémiai oldalról !
2016. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a biokémiához én se értek. De a lényeg elég logikus, a test feltett célja, hogy minél tovább kihúzza, így éhezéskor visszább veszi az energiaigényt, ami nem sok százalék, de azért valami.

Többletnél érdekesebb, mert akkor egyesek ennek az ellenkezőjét csinálják, bámulatosan sok többlet energiát is elpazarolnak. Azt könnyebb megcsinálni, de energiát megtakarítani neccesebb, ráadásul nem véletlenül nem csinálja a test ezt bőségben. Rosszabbul működünk úgy, de a túlélésért mindent.

2016. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!