Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesen ártok az egészséges...

Terhesen ártok az egészséges diétával? Természetesen megkérdezem az orvosomtól, de van itt olyan aki várandósan diétázott?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen diétára gondolsz? És miért akarsz diétázni.


A terhesség nem a fogyókúra ideje, de pl. aki terhességi cukorbeteg annak 160 gramm szénhidrátos diétát kell tartania és nem hogy nem árt, hanem az kifejezetten használ, hogy megelőzzék a szövődményeket.


Szerintem egészséges terhes nőnek sem árt a 160 grammos CH diéta.


Az sem árt, ha nem zabál össze mindet sz.rt, de ez meg nem igazán nevezném diétának...ha egészségesen és változatosan táplálkozol az egy életmód, nem diéta.

2016. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Már benne vagyok 1,5 hónapja. Ma derült ki,hogy 5 hetes terhes vagyok. Tehát az lenne a fő kérdés,hogy folytathatom-e?


A diétám tulajdonképpen az,hogy kizártam a lisztet,cukrot stb. Sok zöldséget,túrót,főtt húst eszek. Kb 100-120 g CH/par. Sok fehérje.

2016. ápr. 8. 18:20
 3/18 Szabi.L ***** válasza:

Csak gondold át. Ki zárod a feldolgozott élelmiszereket, amik tele vannak egyszerű szénhidráttal, cukorral. Helyette zöldséget és sovány húst/túrót eszel. Mit ártanál? Teljesen jó ez így, ahogy van és folytathatod nyugodtan.


Ha gondolod ezt nézd át, hátha ad egy kis segítséget: [link]

2016. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha nem kemény kalóriamegszorítás, csak egy egészséges étrend, akkor mégis mit ártanál? Ez direkt jobb, mint az átlagember táplálkozása... Már ha tényleg jó ételeket eszel, megfelelő mennyiségben, megadni a testednek, ami kell neki.


Ha én terhes leszek, én se fogom felnyomni a szénhidrátot, hogy rosszul legyek tőle :D Teljesen jó lesz az lent. Csak még jobban oda fogok figyelni a tápanyagbevitelre.

2016. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm. Igazatok van. Akkor folytatom:)

De 160g szénhidrátot kb 2 nap alatt viszek be...Fogyás miatt kezdtem az életmódváltást.

2016. ápr. 8. 18:41
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem kéne terhesen diétáznod Ha nem viszel be elég tápanyagot, akkor a tested miből épít fel egy gyereket? Testzsírból szerinted? Orvost kérdezd meg mindenképp.
2016. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ilyen formában, ha nem megy át koplalásba, tehát ha minden szükséges tápanyagot beviszel, nemhogy nem ártasz, de még egészséges is.

Csak arra figyelj, hogy a zsírvesztés mértéke (amit nehezen tudsz nyomon követni, sőt, lehetetlen, hiszen a baba is nő benned) ne haladja meg a heti fél kilót! Ugyanis a májat eléggé leterheli, hiszen a bevitt kaja mellett a zsírból felszabadult méreganyagok is átmennek rajta...

2016. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm;)

Át kell váltanom kismamatornára:)


Végülis belegondolva egészségesen élni jobb mint zsírt zabálni süteménnyel,tehát igazatok van,nem árthatok.

Több gyümölcsöt fogok viszont enni.

2016. ápr. 8. 19:01
 9/18 A kérdező kommentje:
Na meg a terhesvitaminban minden benne van amire szüksége van igaz?
2016. ápr. 8. 19:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, hogy majdnem minden. ;)

Én azért egy kis C vitaminnal, meg Omega 3-mal kipótolnám...

De ha egészségesen étkezel, már sokat tettél az egészségedért, és a babádéért is. Csak aztán vészeld át a kívánós időszakot is! :D

2016. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!