Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Komolyan betartott diétával...

Komolyan betartott diétával és természetesen heti 2-3 alkalommal edzés, kocogás,4hónap alatt a 25kg fogyás az lehetséges? Mármint egészséges? Vagy lehet akár 30-35kg-ot is fogyni ez idő alatt? Vagy csak álmodozom?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. mielőtt bárki elhűlne a kérdésem hallatán, csak kíváncsi vagyok. 28éves srác vagyok, 185cm magas és 148kg. :-( Októberben megyek külföldre dolgozni és szeretném a régi önmagam mutatni. 115kg voltam 2 évvel ezelött amikor kint dolgoztam. Itthon sajna meghíztam (mint állat) mert nagyon jó a magyar konyha és szeretek enni. :) De nem figyeltem magamra. :( Nagyon köszönöm a válaszokat ellőre is! :)
2009. jún. 3. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy szertnél lefogyni egésségesen és finomakat enni vagy sanyargatva?Amúgy 4hónap alatt kb20kg az belefér ha tényleg edzel és odafigyelsz az étkezésre....
2009. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
ha tényleg betartod 20 kiló viztosan lemegy..nagyobb súlybol könnyebben fogy az ember, főleg a kezdetekben. azután lehet hogycsak 1kg fog lemenni minden héten de ez nevegye a kedvedet:)
2009. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem érdekel ha nem eszem finomakat, semmi sem érdekel csak az , hogy leadjam a kilókat. :) Ha van ötlet szívesen hallgatom. :)
2009. jún. 3. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Én négy hónap alatt dobtam le (egészségesen) 18 kg-ot! Szerintem a 20 még reális, annál több már nem biztos, hogy egészséges, de igaza van az előttem szólónak, nagyobb súlynál lehet, hogy lehet!:) Én mondjuk 65 kg-ról indultam. Ja és lány vagyok! Sok sikert!
2009. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Norbi Update?:) Az sok emberen segített, főleg férfiakon, akik ilyen nagy súlyról indultak. Ja, és emellett nem kell sanyargatnod magad!
2009. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Krisz85 ***** válasza:

NEm fog tetszeni, de hiú ábránd, legalábbis a 30-35 kg, ha ez mind zsír. Ha testsúly szerint nézzük és ennek X % a bőr alóli víz, akkor már reálisabb, de négy hónap alatt azért nem hiszem. Számos paraméter van, amitől ez függ. Például adott izomtömeged, állóképességed, ezek mind befolyásolják.

Azt mondom hogy 0,5-1 kg fogyás eredményez csak zsírvesztést, ehhez nagyon precíz diéta kell, rendszeres napi mozgás, legalább 1 óra és min. heti 2x súlyzós edzés is. Így 4 hónappal számolva 16 kg maximálisan, tehát közelit. Mivel nem vagy egy talajcirkáló (mint én :D) , így a 115 kg reális, ha külföldön is tovább folytatod majd a mozgást, és a táplálkozást.


Egyéb kérdés van, írj,

2009. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolom hogy sok mindentől függ a fogyás mértéke. Az állóképességgel vannak bajok,sajnos a tüdő kapacitásom nem megfelelő. Az izomtömeggel kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy 3 évig testépítést végeztem (18-21 éves koromig) majd fizikai munkáim voltak (rakodás,költöztetés) de amióta vendéglátós vagyok nem igazán törődtem magammal. (elpuhultam) az alapok megvannak de valahogy elő kell hoznom őket. A testépítőktől nem tudok tanácsot kérni mert nem GIGANAGY izmokat akarok hanem csak fogyni. Köszönöm a válaszokat! :-)
2009. jún. 3. 17:33
 8/11 Krisz85 ***** válasza:

Nézd, akkor relatíve egy hajóban evez(t)ünk, mert én is három évig testépítettem, és ott tanultam meg a táplálkozás lényegét, most meg már az egyetemen, meg az edzőmtől. Én tömegnövelés után hagytam fel a testépítéssel, és váltottam MTB-ra. 163 cm re voltam 93kg, ami brutálsok, pláne hogy jelentősen volt rajtam ízom is, zsír is bőven. Majd jött a kerékpár tavaly novemberben, meg a diéta karácsony előtt egy héttel, azóta 24 kg lement, nagyrészt zsír, persze mivel a bringa annyira magával ragadott nem végeztem súlyzós edzést, ami nagy hiba volt, mert a súlyzós edzésnek diéa alatt izommegtartó hatása van, ez tény.

PErsze most már van súlyzós edzésem is a futás és bringaedzések mellett. Javul is tőle az állóképsségem, és tónusosabb az izomzatom, hiába az alacsony szénhidrát és a kiürült glikogénraktárak.

Szóval mit tegyél? Nem akarsz giganagy izomokat. Helyes, nem is kell, viszont izomzatot akarj, mert ha az kevés, zsír meg sok, még rosszabb a helyzet anyagcsere szempontjából. Azt javaslnám, hogy kezdj normális diétába.

Ne egyből állj rá az alacsony szénhidrátra, hanem fokozatosan. TEhát amit be kéne szerezned első körben:


-digitális fürdőszoba mérleg,

-digitális konyhai mérleg,


Ez eddig 7000 ft, és sokat mondtam.

Anita Bean: Modern Sporttáplálkozás c. könyve 1500 ft, neten megtalálod,


EGy frankó teflonserpenyő! :-) alakellék :D

Tehát, mire figyelj? Pontokba szedem, ha van kérdés, úgyis írsz szerintem.


-napi 5-6x étkezés, egyenletes időközökkel,

-az ételeket grammra pontosan mérni kell, nem árt ha vezetsz edzés, táplálkozási naplót, ahol minden reggel azonos feltételek mellett /reggeli, és nagydolog után ha lehet/ megméred a testsúlyodat, ezt heti bontásban ellenőrizheted mennyi ment le,

-kerüld a fehérlisztet, cukrot és sót, ergo egyáltalán ne fogyassz ilyesmit, minnél kevésbé feldolgozott egy étel, annál jobb,

-zsírszegény tejtermékek,

-zsírokat egyél, lenmagolajat pl,

-sport, heti 5x1 óra lassú aerob edzés 110-130 as pulzus között, szobabicaj, bicaj, séta, később futhatsz is,

-fehérjét napi szinten min. 300 g ot fogyassz, 2g /tskg,

-4liter víz a minimum,

-a szénhidrátot fokozatosan csökkentsd hétről hétre 25 g al, míg le nem mész 150 re, ha beáll a súlyod és nem csökken akkor lemehetsz max 50 ig, de csak pár nap erejéig, nem jó a zéró ch diéta!


egy körülbelüli csajos diéta kb ilyen


[link]


Edzés előtt két órával egyél, edzés után pedig azonnal.

Igyekezz ch nak alacsony GI indexüeket bevinni: lencse, vörösbab, sárgaborsó, egyszóval hüvelyesek, basmati rizs, zabpehely, rozskenyér,

fehérjének: sovány túró, pl. lefekvés előtt, csirkemell, halak, sovány marha, pulykamell,tojás

Zsírokat is fogyassz: olajok, olivával süss, és lenmagolajat egyél, össz zsír pedig az összkalória 30 %át tegye ki


Ha ezekre ráállsz, akkor a testösszetételed látványosan fog változni ami arra ösztökél hogy ne hagyd abba a diétát és a sportot sem. Mindenesetre ne csalj ha lehet, elrontod az egészet, és az elején a súlyvesztés, az első két hétben nagyobb lesz, ez főként víz a bőr alól, illetve glikogén az izmokból, amitől laposabb lesz az izomzatod, ami tök normális, majd később elmondom mit kell vele tenni hogy ne legyen olyna ,de az csak akkor a tuti ha nicns rajtad zsír ;-)


Sok sikert, ha kérdés van írj, megválaszolom!

2009. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

Szia!


Sokszor a fogyáshoz vezető út nem olyan nehéz, mint ahogy halljuk. Az első hetekben mindössze annyit kell tenned, hogy megválogatod, hogy mit eszel, és nem a kalória szerint, hanem a szénhidráttartalma szerint. Általában minden termékre rá van írva a szénhidráttartalma, a lényeg, hogy egy nap 20 g szénhidrátnál ne fogyassz többet. Kb. a második napra a felgyűlt szénhidrát a szervezetedből kiürül (esetleg ingerlékenységgel, vagy kis fejfájással járhat ez a pont, de egy szem gyógyszer és többet már nem fogod érezni). Ezután a szervezeted mivel nem kap több szénhidrátot -csak amennyi a működéséhez szükséges-, elkezdi lebontani a raktározott zsírokat. Itt beindul a fogyás. Kb. 2 kg/hét lesz. Ha mozogsz is hozzá, akkor ezt növelheted. Mikor már kezded elérni a kívánt súlyt fokozatosan növelheted a napi szénhidrát bevitelt (5 grammal), hetente. Ezután meg kell majd keresned azt a szénhidrátmennyiséget, amitől nem fogysz, de nem is hízol és azt kb. betartani. Elsőre kevésnek tűnhet a 20 g/nap szénhidrátbevitel, de be lehet tartani, a húsok korlátlanul fogyasztahtók pl. Jó tanács: ha valamire nincs ráírva a szénhidráttartalma keresd meg a google-ban vagy hasonló helyeken :). A súlyod minden nap megmérheted, de kb ugyanabban az időpontban érdemes,a reggeli mosdó után:) h követni tudd az eredményt.

Sok sikert hozzá :)

2009. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Krisz85 ***** válasza:
Ne írjunk mindenhova sablont, ráadásul olyat ami megalapozatlan hülyeség. Köszi.
2009. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!