Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyobb túlsúly esetén milyen...

Nagyobb túlsúly esetén milyen mozgással kezdjek neki a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
94 kiló vagyok, 97ről indultam 04.05.-én, gondolom egyelőre a felesleges víz meg ilyesmi ment ki belőlem. Eddig azt csináltam, hogy megittam napi 3 liter vizet, nem iszom semmilyen üdítőt. Nem ettem kenyeret, maximum ilyen teljeskiörlésű spéci fogyikenyeret, abból is keveset. Nem eszem ezen kívül tésztát, próbálom minimalizálni a krumplit (ha muszáj akkor sem az ilyen fagyasztott hülyeségeket, hanem igazi, főtt krumplit) és a rizst is hanyagolni, ha tudom. Nem eszem édességet, abszolúte semmit, bár egyelőre még vannak apró kilengéseim, de próbálom megállni, szerencsére az esetek 90%ban eddig sikerült is. Próbálok napi 1300 kalória alatt maradni, amit rájöttem, hogy normális kaják mellett egyáltalán nem nehéz tartani. A következő napirendi pont az lenne, hogy elkezdjek valami rendszeres mozgást, ami tényleg használ. Részben ebben szeretném a segítségeteket kérni. Mit mozogjak? Van valami 'edzésterv', ami olyan gyakorlatokból áll, amit otthon is el tudok végezni? Tudom, hogy rengeteg van a neten, de itt most főleg tapasztalatokat/hozzáértőket szeretnék kérdezni erről, konkrétumokról. Illetve megérné eljárnom sétálni-kocogni? (már amennyire bírom jelenleg) Ezen kívül még abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy javítanátok egy kicsit az étrendemen, ha van min? Hogy mit ne egyek ezeken kíüvl, illetve mit lehet nagyobb mértékben, amitől nem lesz semmi baj? Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

2016. ápr. 11. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább azt írtad, mit nem eszel, azt nem nagyon, hogy mit... Így nem tudok mit mondani. Amit írtál, az szimpatikus. Csak a kalória kevés, de jó esetben érzi az ember, meddig mehet, én nem tudhatom, te mennyit bírsz jól.


Mozogj olyat, amit szeretsz, a gyaloglás jó, a biciklizés is, szerintem a legtutibb, ha teljes testre is edz az ember, de éppenséggel ez nem kötelező.

2016. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Főleg zöldségeket eszem, uborkát, paradicsomot, salátát, tojást, natúr joghurtot, levest, húsba próbálok több csirkét és kevesebb sertést és hasonlókat enni. Gyümölcsben olyanokat próbálok választani amiben kevesebb cukor van, almát például.
2016. ápr. 11. 20:44
 3/5 Krisz85 ***** válasza:

nagyon alacsony a kalóriabeviteled sajnos, ez így nem lesz jó hosszú távon semmiképp sem.


ésszel kéne nekiállni és sajnos anyagilag is fel kell legyél szerelkezve, mert diétázni normálisan nem olcsó. /de olcsóbb mint szemét kaját enni állandóan amúgy/.


sajnos termbe kéne járni nem kéne spórolnod sem a terembe járással, sem a táplálkozással precíz diétára lenne szükséged

2016. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ÉN 04.03-án kezdtem fogyózni 89kg-al,és most 84-5 vagyok... hát nekem se megy túl gyorsan,pedig edző által megírt diétám van,és 6napot edzem egy héten,napi kétszer. nagyon el vagyok keseredve...
2016. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szerintem két hét alatt 4,5 kiló nagyon jó, sőt, talán kicsit sok is, úgy hallottam, hogy 1kiló/hét a legegésségesebb. :) Nem kell rohanni, csak tarts ki és bízz magadban!


Gondoltam hozok nektek egy eredményt, 04.05én kezdtem ezt az 'életmódot', azóta már 91 kiló vagyok és nagyon büszkének érzem magam, hogy sikerült egy hónap alatt 6 kilótól megválnom. :) Egyelőre sajnos a sportot nem sikerült beiktatnom, mert rohamos ütemben közeledem a vizsgáim felé, de júniustól remélhetőleg teljes erőbedobással kezdek bele. Próbálok kis lépésekben haladni, először a 90 a célom, a következő a 85 lesz. :) Sok sikert és kitartást mindenkinek aki hasonló cipőben jár :)

2016. máj. 9. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!