Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehet hasról,...

Miért nem lehet hasról, látványosan leadni a felesleget hasizom-erősítő gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés
Mindenholezt olvasom, de magyarázat az nincs.
2008. szept. 25. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert helyi zsírégetés nincs. Diétázni kell, és aerob mozgást végezni, és ezzel lehet az egész testről zsírt veszíteni. A hasizmodat hiába erősíted, azzal nem onnan fog lemenni a zsír. Persze izmos lesz a hasad, de ezen van még a zsírréteg. De a diéta és aerob mozgás mellett lassan előtűnik a hasizmod is.
2008. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Így van, ahogy a válaszoló mondta. Hiába edzed a hasizmaidat, nem a hasadról fog leégni a zsír, hanem ahogy a génjeid és a testedzés típusa kívánja.


Olvasd végig ezt a rendkívül okos cikket:

[link]


Megjegyezném hogy diéta alatt nem fogyókúrát, ételmegvonást értett a válaszoló, hanem napi ÖT-HAT alkalommal való kisebb étkezéseket, amiknek kisebb a zsírtartalmuk és magasabb a fehérjetartalmuk.

2008. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam, nagyon hasznos!

Nekem magas a vérnyomásom, így a gyaloglás is elég? Persze egy kis felülés mellette + étrend. (?)

2008. szept. 25. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs helyi zsírégetés, mert az izmoknak nem a zsír nyújt tápanyagot, hanem a szénhidrát és zsírból csak aerob tevékenység során képes a szervezet szénhidrátot csinálni (illetve kardió tevékenység során is, de ez a fajta mozgásforma az intenzitásából adódóan már szénhidrátot is igényel, illetve, ha elfogy az izmokban és a véráramban tárolt szénhidrát, akkor az izomzatot kezdi a szervezet lebontani, mert az izomfehérjéből nyerhető 2. leggyorsabban energia, ami azért nem előnyös, mert az izomzat hasznos tömeg, ami energiát emészt fel, tehát minél kisebb az izomtömeged, annál nehezebben tudsz fogyni), ami hosszú folyamat, kb fél óra után indul be és elég kevés ember képes fél órán keresztül, sőt tovább hasizomedzést csinálni. A zsírégetés maga úgy történik, hogy a aerob mozgásforma során nincs szükség nagyon gyors energiaellátásra, így a tested ráér zsírból fedezni az energiát, viszont ez nem úgy működik, hogy én most hasazok, és akkor a has fölül elkezd belemenni a zsír az izomba, hogy fedezze az energia szükségeltet, hanem a zsír a véráramba megy, elszállítódik a májba, a máj oxigénnel (innen az aerob, tehát az energia előállításához oxigén kell) glükózzá alakítja a máj a zsírt, és az így nyert szénhidrátot a vér elszállítja a munkában lévő izmokba stb. Tehát világosan látszik, hogy a testednek teljesen mindegy, hogy melyik izmát, vagy izomcsoportját edzed, mert a zsírnak először a májba kell mennie, szóval helyi zsírégetés semmilyen szinten és mértékben nem létezik. Aki mégis ezt mondja, azt vagy mástól hallotta és hiszi, vagy egyszerűen hazudik!


Hogy még teljesebb legyen a kép, az aerob edzés tükörképe az anaerob edzés pl. sprint-azaz rövidtáv futás, súlyzós edzés stb, tehát ahol nagyon gyorsan, robbanékony erőkifejtésre van szükség. Ilyenkor az izomzat a szénhidrátokból nyeri az energiát(ezért táplálkoznak ezek a sportolók rendkívül szénhidrát dúsan), az energia előállításához oxigénre nincs szűkség-az élvonalbeli sprinterek a 100m-t kb. 2 levegővétellel teljesítik.

2008. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Persze, amint a 2. válaszoló által belinkelt cikken is olvashatod, az aerob edzési folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, pl. tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak, mert van idő arra, hogy az amúgy időigényes aerob folyamatokat a zsírok zsírsavakká bontását stb. elvégezze, mivel nincs hirtelen, gyors, intenzív izommunka. A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba. Viszont mindenképp sokáig kell csinálni (kb 50 perc) és heti minimum 4szer, de ha minden nap csinálod, az a legjobb.


Egyébként magas vérnyomra a sportolás a legjobb gyógyszer.

2008. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezeket értem, de nekem pont a pulzus az, ami magas szokott lenni. Nekem elég 10 lépcső is, biztos van 130. Ilyenkor mi van?
2008. szept. 25. 18:06
 7/9 anonim válasza:
93%

Tudatosan oda kell rá figyelni.

Pl ha vennél egy pulzusmérő órát. Abba bepötyögöd az adataidat, az kiszámolja a számodra ideális tartományt. És úgy kell mozogj, hogy ebben a tartományban maradjál. Tehát a minimum és a maximum között. Leíroma példámat, hogy érthetőbb legyen:

58 kg voltam, 165 cm. Gy az óra kiszámolta, hogy az én átlagos pulzusértékemnek aerob mozgás közben 127 és 170 ütés/perc között kell lennie. Na hát az első hónapban a kényelmesebb gyaloglási tempó, ami nagy nehezen 165-169 körül tartotta. Fontos a légzés...Az orron be, szájon ki légzés nyugtató hatású, próbáld csak ki. A mozgást és ezt a légzést össze kell hozzni, ahogy neked kényelmes és közben folyamatosan inni.

Aztán ez hónapról hónapra egyre jobb lesz és egyre gyorsabban lesz jó :o) Nekem a 6. hónap végén már arra kellett figyelnem, hogy egyáltalán 127 felett maradjak, de akkor már gyors futás közben :o)

Semmi ördöngőség, mint inkább kitartás.

Ami fontos! Nem jó a maximális érték fölé menni, mégha tyúklépésben is kell menned, hogy alatta maradjon, mert az nagy mértékben terheli a szívet és nem fogsz mégcsak eredményt sem elérni. Alá meg azért nem jó menni, mert akkor meg nem haszbál semmit...

És bizony eltűnik az úszógumi is. Ma 48 kilo vagyok és büszke az alakomra! Pedig ha láttátok vaolna...az a plussz 10 kilo sztem mind a csípőmön volt...

2008. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot, veszek egy pulzusmérőt!
2008. szept. 29. 09:31
 9/9 Kaarooliinaa válasza:
1 helyről nem lehet hasprésekkel és hasizom edzésekkel leadni met megszokja a szervezet ezért változatosan kell edzened ill étkened én is így csinálom és 4 hónap alatt -4 kg csak 15 éves vagyok edzéssel fogytam le és még izmom is nő :)
2012. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!