Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így is eredményes lehet a a...

Így is eredményes lehet a a fogyókúrás étrend?

Figyelt kérdés

Ha naponta csak háromszor étkezem (és nem négyszer vagy ötször) de beviszem a szervezetembe a megfelelő mennyiséget

fehrjéből, és szénhidrátból(ami nálam 180 gramm fehérje és és 140 gramm szénhidrát mert 90 kiló vagyok)akkor is eredményes lehet a fogyás? Persze heti 3-4 súlyzós edzés és futás szerepelne mellette plusz a napi 3-4 liter víz semmi cukor és semmi liszt. Valamint ahogy fogyok mondjuk 80 kilóra akkor csökkenteni kell a fehérje és a szénhidrátbevitel? Mert azt olvastam hogy testkilógrammonként kell számolni 2 gramm fehérjét és 1.5 gramm szénhidrátot vagy maradhatok az előző mennyiség fehérjéből és a szénhidrátot meg csökkentsem majd?

Bocsi ha hosszúra sikerült de nem szeretnék vagtába belevágni s ezért lennék kiváncsi minderre.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. máj. 25. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha napi egyszer eszel, az is jó, csak érezd jól magad vele.

Nem vettem észre, hogy számítana, 5 vagy 2 vagy 1 (bár elég ritkán eszem napi egyszer, az nekem kevés. a 2 maga a tökély)... Igaz, az 5 étkezésem is inkább 2 rendes volt, pár falat egyébbel, szigorúan időszakos böjtölés stílusban, hisz nekem csak így jó.


A fehérje kicsit sok nálad (nem gond, de nem kell erőltetni, felesleges), a hájnak nincs fehérjeigénye. Az "ideális" testsúlyodra számíts, de még a nettóra is jó a 2 grammal szorzás. Sokak szerint a 1,5 is s van, aki 1-gyel izmosodik, de ez már emberfüggő, a 2 eléggé biztos szám, de tényleg nem kell a hájnak fehérje.


Ha fogysz, akkor kevesebb kalória kell, igen, kivéve, ha többet mozogsz vagy kezdőként izmot szedsz fel (bár egy tempós fogyás sokkal gyorsabban csökkenti a zsírt, mint ahogy az izom képes épülni kezdőként). Néha érdemes változtatni a mennyiséget, vagy elfogadni a lassulást, az se gond... De úgyis látod, hogy hogyan fogysz s az megfelel-e neked.


Amit a mozgásról, ivásról, evésről írtál még, az szimpatikus.


Viszont nem tudod, mennyi szénhidrát kell neked, ezt ki kell tapasztalni. 1,5 durván kevés, ne lepődj meg, ha majd emelned kell. Mennyi a zsír? 45g? Az elég tipikus szám szálkásításkor, persze kicsit emelheted, ha az jobb neked.

2016. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fehèrje nyugodtan maradhat magasan tartva ha fogytàl akkor is. Csökkentsd, de ne nagyon. Jó a 3x-i étkezès is, azonban arra figyelj hogy egy ètkezèsnèl egyszerre maximum 30 g-nyi feherjet tud a naturàl szervezet feldolgozni. Tehàt valamelyik étkezèsedkor a 30 g feletti fehèrje "elveszik". Ezzel azert számolj.
2016. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, napi 1 étkezéssel is simán építenek izmot az emberek... 30 grammal ez azért nem menne :D.
2016. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3! De bizony igaz. Olvass utàna mielőtt hozzàszòlsz valamihez.
2016. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!